چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰


همزمان با شروع فصل جدید لیگ برتر فوتبال

لطفــاً دعوا نکنیـــد!

لطفــاً دعوا نکنیـــد!
وصال روحانی
وصال روحانی خبرنگار

همزمان با شروع فصل جدید لیگ برتر فوتبال کشور، اولین و مهم‌ترین درخواستی که باید از شرکت‌کنندگان در این مسابقات کرد، این است: «لطفاً دعوا نکنید!»

به گزارش ایران ورزشی؛  همزمان با شروع فصل جدید لیگ برتر فوتبال کشور، اولین و مهم‌ترین درخواستی که باید از شرکت‌کنندگان در این مسابقات کرد، این است: «لطفاً دعوا نکنید!»
این درخواست و ادعا که لیگ بیست و یکم بدون حاشیه‌هایی باشد که هر ساله در این مسابقات می‌بینیم، خواسته‌ای واهی و غیرقابل اجرا است و توگویی تار و پود این پیکارها را با مسائل جانبی و حواشی تند عجین کرده‌اند اما لااقل از حاضران در این لیگ 16 تیمی می‌توان درخواست کرد که «دوز» این درگیری‌ها را کاهش بدهند و دعواهای زشت آشکار نکنند و قدری کوتاه بیایند و از حجم سوء تبلیغ پیرامون آن بکاهند. دعوای شاگرد با مربی، بدگویی مربی از رئیس و کلام‌های درشت از سوی همه این افراد به داورانی که البته اشتباهات‌شان بیش از حد است، تنها فرجامی که دارد، کشیده شدن فزون‌تر از اندازه لیگ به تولید یک خروجی منفی در شرایطی است که وظیفه و توقع اولیه از آن، داشتن خروجی‌های مثبت، پرورش جوانان مستعد و به تبع آن معرفی نوستاره‌ها و بالا بردن استانداردهای فوتبال تا سرحد مقدور است. این خواسته‌ها و توقعات در ادوار اخیر لیگ کمتر حاصل آمده ولی وقتی می‌بینیم که همسو با این نقیصه، عوارض حاشیه‌ها و محصولات بدگمانی‌ها و نتایج زیاده‌خواهی‌ها برگزاری لیگی است که ابتدا بدرفتاری‌ها را بسط و گفتارهای نامحترمانه را گسترش می‌دهد، جز ابراز تأسف کاری از ما و جز تأسف خوردن کاری از دلسوزان برنمی‌آید. به همین خاطر است که در آغاز لیگ بیست و یکم از همه درگیران این جام پرحاشیه و کم کیفیت باید درخواست کرد که اگر دعوا می‌کنید (که متأسفانه می‌دانیم چنین می‌کنید) به گونه و اندازه‌ای باشد که همه چیزها بر باد نرود و قدری از ماهیت فوتبال حفظ و خوبی‌های آن همچنان نمایان باشد. لیگ بیستم که مردادماه امسال تمام شد، چنان آکنده از حاشیه‌های متعدد و صحنه‌های نازیبا و کلام‌های تأسف‌آور بود که کمتر کسی مایل است آنها را به خاطر بیاورد و در روزهای آخر همگان از پایان یافتن آن فضای توأم با بدخواهی‌ها و تندگویی‌ها ابراز خوشحالی کردند. آیا لیگ‌های سایر کشورها نیز اینچنین است؟ چه کنیم تا این بساط کاهش یابد؟ اینها سؤالاتی است که مسئولان امر باید پاسخ بدهند ولی جواب آنها هر چه باشد، در این راه باید ابتدا بپذیرند که کم‌کاری‌هایشان در این زمینه فراوان بوده است و اگر جز این بود، در تمامی این سال‌ها شاهد این همه صحنه‌های پر برخورد و نگران کننده نبودیم.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.