سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰

اوله گونار سولسشر: این میزان از فشار کاری برای من تازگی ندارد

اوله گونار سولسشر: این میزان از فشار کاری برای من تازگی ندارد

اوله گونار سولسشر همراه با مارکوس رشفورد، در نشست خبری خود قبل از بازی منچستریونایتد - آتالانتا حضور یافت.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از منچستر ایونینگ نیوز، سولسشر در ابتدای این نشست در خصوص شایعاتی که حکایت از دلخوری مارکوس رشفورد از دست او داشتند گفت:

این حرف ها را کنار بگذارید. ما به عملکرد مارکوس درون زمین و بیرون از آن، خیلی افتخار می کنیم. شما از یک تکه از صحبت ها، تیتر ساختید.
سولسشر در ادامه با دفاع از کادر دستیارانش گفت:

هر تیمی دوره دشواری را پشت سر می گذارد و ما می دانیم که خودمان الان در یکی از این دوره ها هستیم. کادر فنی ما بسیار شگفت انگیز است. میزان توجه آن ها به جزییات، جلسات تمرینی، روند آماده سازی تیم، همه و همه... فکر نمی کنم می توانستم انتظار چیز بهتری را داشته باشم. آن ها افرادی از جنس منچستریونایتد هستند که به تیم در راستای پیشرفت کمک می کنند. 

از سولسشر پرسیده شد که تیمش از باخت در بازی گذشته چه چیزی آموخت که او جواب داد:

پس از بازی چه کردم؟ مثل هر بازی دیگری به تحلیل آن پرداختیم و دنبال نقاطی بودیم که می توانیم از آن نظر پیشرفت کنیم. اما باید به سرعت توجهات را معطوف به بازی بعدی یعنی آتالانتا کرد. ما روی اموراتی که باید در آن ها خوب باشیم، تمرکز می کنیم. 
کریستیانو رونالدو در این مدت به مشارکت نکردن کافی در امر پرسینگ متهم شده است. سولسشر در این رابطه هم حرف هایی برای گفتن داشت.

ما ۱۱ بازیکن با شرح وظایف متفاوت درون زمین داریم. ما ترکیبی را به زمین می فرستیم که بتواند ما را برنده کند. اگر برنده نشویم، همیشه انتقاداتی وجود خواهد داشت. او هر آنچه از دستش برای کمک کردن به تیم بر می آید را انجام می دهد. 
اما تعریف «فصلی موفقیت آمیز» برای سولسشر چیست؟

بازیکنان از این وضعیت راضی نیستند. آن ها عزم و اراده بالایی دارند. دریافت کردن چهار گل، چشم ما را بر روی حقایق باز کرد. 
خبرنگاری پرسید: «نشان دادن واکنشی مثبت در سریع ترین زمان ممکن چقدر مهم است؟» که سولسشر پاسخ داد:

بسیار زیاد. در مرحله گروهی لیگ قهرمانان هر تیمی سه بازی خانگی دارد که اگر در آن ها پیروز شود و در یکی از بازی های خارج از خانه هم نتیجه بگیرد، به احتمال زیاد صعود خواهد کرد.
اما سوالی که همه منتظر شنیدن پاسخ آن بودند: «آیا سولسشر در شغل خود احساس امنیت می کند؟»

ما در طول سالیان پیشرفت کردیم. در نیم فصل ابتدایی حضور در تیم ششم شدیم، فصل پس از آن سوم شدیم و سال قبل نایب قهرمان. پیشرفت عملکرد تیم مشهود است. ما بازیکنانی را جذب کردیم که سطح انتظارات را بالا برد ولی همان خواسته‌ ای را داریم که سایر تیم های سطح بالا دارند. قطعا روی من فشار وجود دارد ولی قبلا هم چنین وضعیتی را تجربه کرده ایم. من دائما با باشگاه در تماس هستم. این یک ارتباط صاف و شفاف است. 
جیمی کرگر شب گذشته گفته بود منچستریونایتد به سرمربی جدیدی نیاز دارد. سرمربی منچستریونایتد در واکنش به این صحبت ها گفت:

ترجیح می دهم صحبت های آن دو نفر را تماشا نکنم (کرگر و گری نویل)! این تاثیری روی من ندارد. می بینید که بعضی از آن ها هر چند وقت یک بار صحبت می کنند. خودتان می دانید که بازی با لیورپول در پیش است. تا زمانی که باشگاه به من اعتماد داشته باشد، من هم ارزش های خودم را دارم. نظر جیمی کرگر هم چیزی را عوض نخواهد کرد.
سولسشر در خصوص رویارویی با آتالانتا هم تصریح کرد:

بسیار تحت تاثیر سبک شان و نحوه بازیکن پروری آن ها قرار گرفته ام. واضح است که سرمربی توانمندی دارند. ما اماد (دیالو) را از همین تیم جذب کردیم و بازی های زیادی از آن ها را تماشا کردیم. فلسفه فوتبال تهاجمی آن ها، باب میل خیلی از هواداران است. 
صحبت از دیالو به میان آمد و در همین حین، خبرنگاری از آینده این بازیکن ساحل عاجی پرسید.

او هفته قبل و قبل از بازی با لسترسیتی، اولین جلسه تمرینی همراه با تیم (پس از بازگشت از مصدومیت) را تجربه کرد. هنوز به روند ریکاوری ادامه می دهد و احتمالا زمانی که آماده شود، برای تیم زیر ۲۳ سال بازی خواهد کرد. روند پیشرفت او دقیقا همان طوری بوده است که می خواستیم... توانسته است زبان را یاد بگیرد. باید قبل از کریسمس در مورد او تصمیم گیری کنیم که آیا قرار است همین جا بازی کند یا راهی تیم دیگری شود. متاسفانه مصدومیتش بد موقع بود. 
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.