سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

توماس توخل: جایزه بهترین سرمربی سال یوفا؟ جایی برایش در نظر نگرفته ام!

توماس توخل: جایزه بهترین سرمربی سال یوفا؟ جایی برایش در نظر نگرفته ام!

تیم های چلسی و مالمو فردا (چهارشنبه) و در چارچوب رقابت های لیگ قهرمانان اروپا به مصاف هم خواهند رفت.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از فوتبال لندن، توماس توخل، سرمربی آلمانی باشگاه چلسی در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی با مالمو، راجع به فرم اخیر کای هاورتس گفت:

او به شدت در تلاش است تا مجددا به سطح همیشگی خود بازگردد. ما برای کمک به کای هر کاری انجام می دهیم. او بازیکن مهمی برای ترکیب ما محسوب می شود. هاورتس شروع بسیار خوبی در بازی های پیش فصل و ابتدای فصل جاری داشت. داستان تغییری نکرده است و او فاقد آمار و ارقام فردی از جمله گل و پاس گل است. اکنون او باید برای بازگشت به ترکیب بجنگد. ما به او اعتماد و باور داریم. به لحاظ روح و ذهنی، کای وضعیت خوبی دارد و می داند که باید برای چه چیزی مبارزه کند.
درباره فوتبال سوئد
یک بار در تعطیلات خود به استکهلم آمدم و به خاطر دارم که 3 یا 4 روز فوق العاده را در آنجا سپری کردم، در یک هتل زیبا و در یک شهر زیبا. استکهلم شهر بسیار زیبا و الهام بخشی برای من بود و به طور کلی، سبک زندگی و طرز تفکر مردم اسکاندیناوی در خارج از مسائل فوتبالی، فوق العاده است. در ورزش نیز هنگام بازی مقابل تیم های دانمارکی و سوئدی چنین طرز تفکری را حس می کنید. در بازی مقابل این تیم ها، سعی و تلاش و اعتماد به نفس بالای آن ها را احساس می کنید. به خوبی برای بازی با مالمو آماده شده ایم. ما برای آن ها احترام زیادی قائل هستیم. ما برای تمامی تیم هایی که مقابل‌مان بازی می کنند، احترام زیادی قائل هستیم.
درباره تقابل با مالمو
بازیکنان آن ها اعتماد به نفس زیادی دارند و با سبک بازی خاص خود بازی می کنند. آن ها به کاری که انجام می دهند باور دارند. شاید آن ها به بازی در بالاترین سطح فوتبال هنوز عادت نکرده اند و به همین خاطر است که در ابتدای مرحله گروهی دچار مشکل شده اند. نباید مالمو را دست کم بگیریم و باید مانند هر تیم دیگری به آن ها نیز احترام بگذاریم. باید بهترین عملکرد ممکن را داشته باشیم. اگر مقابل مالمو هوشیار نباشید، آن ها می توانند برای شما خطرساز شوند. به لحاظ فردی نیز عملکرد بسیار خوبی دارند.

درباره هماهنگی بازیکنان چلسی با لوکاکو
سطح هماهنگی بازیکنان هر روز افزایش پیدا می کند و بازیکنان در حال سازگاری با سبک بازی یکدیگر هستند. از نظر من، روملو بیش از حد بازی کرده است. او در طول تابستان و در رقابت های یورو، بلژیک را همراهی می کرد و اخیرا نیز در لیگ ملت های اروپا به میدان رفت. او ورزشکاری فوق العاده و بازیکنی رقابت طلب است و برای برنده شدن در هر رقابتی به شدت تلاش می کند. لوکاکو واقعا دوست داشت تا با بلژیک در رقابت های یورو نتایج خوبی کسب کند و همچنین خواستار کسب عنوان قهرمانی در رقابت های لیگ ملت های اروپا نیز بود. من فکر می کنم که او اکنون به لحاظ ذهنی کمی خسته است. وقتی که مجددا ریتم بازی خود را پیدا کند، شرایط برای او تغییر خواهد کرد. قضاوت درباره این که آیا روملو به استراحت نیاز دارد یا همچنان باید او را به میدان بفرستیم، دشوار است.
درباره مصدومان چلسی
تنها غایب ما برای بازی فردا کریستین پولیشیچ است. او در جریان بازی های ملی دچار مصدومیت شد. خطای بدی روی پولیشیچ صورت گرفت و مچ پای او دچار آسیب دیدگی شد. نمی توانم از تمامی جزئیات مصدومیت او صحبت کنم زیرا پزشک نیستم.
درباره جایزه بهترین سرمربی سال یوفا
هیچ جایی را برای آن در نظر نگرفتم و این جایزه در دفتر کار من نیست. در خانه خود نیز جایی برای نگهداری از این جوایز ندارم. کار خود را دوست دارم و اگر جایزه‌ای کسب کنم، تغییری در علاقه‌ام نسبت به کاری که دارم ایجاد نمی شود. از کسب این جایزه واقعا سپاسگزارم و کسب چنین عنوانی فوق العاده است اما این مسئله تغییری در نگرش من ایجاد نمی کند.
در پایان از توخل راجع به تاثیر تعداد بازی های زیاد روی کیفیت و عملکرد بازیکنان سوال شد و او پاسخ داد:

بله فکر می کنم که مشکلاتی در سبک بازی بازیکنان ایجاد شده است. دلیل اصلی این موضوع، تعداد بازی های زیاد است، نه فقط بازی های باشگاهی، بلکه بازیکنان باید در تمامی رقابت ها به میدان بروند. من از طرفداران بزرگ کیفیت هستم و آن را به کمیت ترجیح می دهم. در حال حاضر وضعیت همین است و این چیزی است که با آن روبرو هستیم. مسئله جدیدی نیست و بازی های ملی بعدی نیز در راه است. شرایط تغییری نخواهد کرد و در ژانویه، برنامه بازی های ما فشرده تر نیز خواهد شد. تعداد بازی های زیاد باعث می شود تا ما شادابی و طراوت همیشگی را نداشته باشیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.