چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰

ستاری: نگرانی بابت سقوط هوادار ندارم

مقابل استقلال عیارمان را می‌سنجیم

مقابل استقلال عیارمان را می‌سنجیم
ناصر قراگزلو
ناصر قراگزلو خبرنگار

ایران ورزشی؛ محمد ستاری، مدافع چپ فصل قبل پیکان که به تیم هوادار پیوسته از شرایط تیم جدیدش و دلایل انتخاب این تیم صحبت می‌کند. بازیکنی که معتقد است تیمشان با وجود تجربه نخستین سال حضورش در لیگ برتر حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت. این تیم فصل قبل با هدایت رضا عنایتی با درخشش در رقابت‌های لیگ دسته اول مجوز حضور در رقابت‌های لیگ برتر را کسب کرد.
چطور شد که با تیم هوادار به توافق رسیدی؟
قرارداد دو ساله‌ای با پیکان داشتم که تمام شد بعد از آن برای تمدید قرارداد به توافق نرسیدم. به همین دلیل به شکل حرفه‌ای ترجیح دادم به تیم دیگری بروم. از این رو تیم هوادار را انتخاب کردم و با این تیم برای یکسال قرارداد منعقد کردم.
با رضا عنایتی صحبتی داشتی؟
من مستقیم با آقا رضا صحبت نکردم اما دستیار آقا رضا در تیم هوادار یعنی محمد رجب‌زاده از بازی‌ام شناخت کامل داشت و مرا به سرمربی تیم هوادار معرفی کرد. پس از آن چند جلسه با مسئولان باشگاه داشتم و توافقات خوبی حاصل شد تا قراردادی به مدت یک فصل منعقد کنم.
به نظر می‌رسد با وجود حامی مالی مشکلی نداشته باشید؟
شرایط خوبی وجود دارد و همه چیز به خوبی پیش می‌رود و مشکلی برای اداره تیم ما وجود ندارد.
با توجه به نخستین تجربه‌تان نگران سقوط دوباره نیستید؟
هر چه از تمرینات‌مان گذشت شرایط‌مان بهتر شد و حالا اوضاع به گونه‌ای است که تیم‌مان به لحاظ فنی و کیفیتی در سطح بسیار خوبی قرار دارد. همچنین از لحاظ فنی هیچ خطری دور و بر تیم هوادار نیست و به شخصه خیالم نسبت به توانایی تیم‌ام راحت است. دو فصل در پیکان بودم و در سال اول حضورم در این تیم برای بقا خیلی سختی کشیدیم و یک هفته مانده به پایان، ماندن‌مان در لیگ قطعی شد. با اردوی خارجی و بازی‌های تدارکاتی که داشتیم شرایط‌مان آنقدر خوب هست که به شرایط بد در لیگ آینده و سقوط اصلاً فکر نکنم. به همین دلیل با قدرت می‌گویم که ترسم کاملاً از بین رفته و حالا فقط به حضور پر قدرت در لیگ بیست و یکم و ارائه بهترین نمایش‌ها و بازی‌ها فکر می‌کنم.
در نخستین بازی رو در روی استقلال قرار می‌گیرید...
برای بازی با استقلال شرایط خوبی داریم و برای شروع لیگ لحظه شماری می‌کنیم چون می‌خواهیم عیار قدرت خودمان را بسنجیم و بر همین اساس فکر می‌کنم دیدار با تیم استقلال ملاک خیلی خوبی برای سنجیدن عیار تیم‌مان باشد.
به نظر بازی جذاب و زیبایی شود؟
بازی‌ها که شروع شود همه متوجه می‌شوند که تیم هوادار تیمی هجومی است. در مقابل استقلال هم با ارائه بازی تهاجمی و زیبا فقط به فکر پیروزی و کسب امتیاز هستیم چون سرمربی ما افکار تهاجمی دارد و اصولاً با کم گل زدن و مساوی رابطه خوبی ندارد. به همین دلیل تیم ما بازی‌های پر گل و زیبایی را ارائه خواهد داد و خوشبختانه با بازیکنانی که جذب کرده‌ایم دست سرمربی‌ و کادر فنی‌مان برای بازی‌ها باز است و آنها با توجه به مهره‌های خوبی که گرفته‌اند قادرند که بهترین نمایش‌ها را از بازیکنانشان بگیرند.
آینده عنایتی را در مربیگری چگونه می‌بینی؟
ایشان در زمان بازیگری‌شان فوروارد خیلی خوب و ششدانگی بودند و با همان انرژی بالای دوران بازیگری‌شان در مربیگری هم حرف‌های بسیار زیادی برای گفتن دارند چه بسا دیدیم که موفق شدند هوادار را به لیگ برتر رهنمون کنند.
رقبای سختی در تیم داری...
بازیکنان بسیار خوبی در تیم هوادار حضور دارند. به همین دلیل تیم گردن کلفتی داریم و هر بازیکن برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی کار سختی پیش رو دارد.
بازیکنانمان تا چند ساعت قبل از بازی نمی‌دانند که در ترکیب هستند. به همین دلیل جو رقابتی و شرایط خیلی خوبی در تیم ما وجود دارد که برای من و بقیه بازیکنان برای فوتبالشان بسیار مهم است.
چه جایگاهی را برای تیم‌تان پیش‌بینی می‌کنید؟
در این رابطه بحث فنی وجود دارد و از طرفی به اتفاقاتی که پیش می‌آید بستگی دارد. با این وجود با توجه به شرایط تیم‌مان رده‌ای خوب برای تیم‌مان پیش‌بینی می‌کنم؛ طوری که شاید هیچ تیم تازه صعود کرده‌ای در سال اول نتوانسته آن رده را کسب کند. از همین رو من فکر می‌کنم کل لیگ به تیم هوادار احترام بگذارد.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.