جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

به مشاور فدراسیون اطلاعات غلط داده بودند؛ رفیعی با افشاریان تماس گرفت و عذرخواهی کرد

علیرضا فغانی: داوران توپ هدیه می گیرند، توپ سرقت نمی کنند!

علیرضا فغانی: داوران توپ هدیه می گیرند، توپ سرقت نمی کنند!

علیرضا فغانی داور بین المللی فوتبال ایران در خصوص اظهارات غلامرضا رفیعی در برنامه فوتبال برتر، توضیحاتی داد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از ایلنا، غلامرضا رفیعی مشاور حقوقی فدراسیون فوتبال دوشنبه شب در گفتگو با برنامه فوتبال برتر ادعای عجیبی را نسبت به فشار تحریم‌ها علیه ایران مطرح کرد.

رفیعی در بخشی از صحبت‌هایش مدعی شد، فشار تحریم‌ها به گونه‌ای است که برای واردات توپ به ایران مشکل وجود دارد و از این رو داوران الیتی که به خارج کشور سفر می‌کنند باد توپ‌ها را خالی می‌کنند و آنها را به ایران می‌آورند!

درحالیکه اظهارات مشاور حقوقی فدراسیون فوتبال در فضای مجازی مورد توجه قرار گرفته است، به سراغ علیرضا فغانی رفتیم تا به عنوان یکی از داوران مطرح فوتبال کشورمان به این ادعا پاسخ بدهد.

علیرضا فغانی در این خصوص به خبرنگار ایلنا گفت:

درخصوص تحریم‌ها و مشکلات ورود وسایل و تجهیزات فوتبالی و غیرفوتبالی حق با آقای دکتر رفیعی بود و صحبت ایشان درمورد داوران با وجود شناختی که من از ایشان دارم، هیچ موقع علیه داوری حرفی نمی‌زنند و اگر این مطلب را عنوان کرده‌اند اطلاعات اشتباهی بود که به ایشان رسانده‌اند.
او در پاسخ به این سوال که آیا داوران چنین اقدامی داشته‌اند یا خیر، گفت:

بعد از برنامه ایشان که موجب گلایه داوران شد، آقای رفیعی با آقای افشاریان تماس گرفته‌اند و گفتند که منظوری نداشتند و چنین چیزی نبوده است. اطلاعات اشتباه به ایشان داده بودند. اینکه داوران ایران و خارج از ایران اگر بخواهند چنین کاری انجام بدهند، اشتباه است و صحت ندارد. این در حوزه اختیارات داوران نیست و داوران هیچ زمان چنین کاری انجام نمی‌دهند.
فغانی اضافه کرد:

باید بگویم که داوران توپ هدیه می‌گیرند ولی توپی را بدون اجازه به ایران نمی‌‌آورند. مثلا چند روز پیش که در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا قضاوت داشتم، بعد از بازی یک توپ به عنوان هدیه به ما دادند و اینطور نیست که این توپ را به فدراسیون بدهیم. این هدایا طبیعی است و در این اندازه نیست که مثلا چندین توپ را به دلیل تحریم‌ها در چمدان بگذاریم و به ایران بیاوریم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.