جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

بازیکن آماده دادیم تیم ملی، خسته یا بی‌تمرین تحویل گرفتیم

آسمان پرسپولیس صاف، کمی تا قسمتی ابری

آسمان پرسپولیس صاف، کمی تا قسمتی ابری
محمد قراگزلو
محمد قراگزلو خبرنگار

پرسپولیس باید از دو روز دیگر وارد مسابقات لیگ برتر شود.

به گزارش ایران ورزشی؛ پرسپولیس باید از دو روز دیگر وارد مسابقات لیگ برتر شود. سرخ‌ها به‌عنوان مدافع عنوان قهرمانی و برنده 5 جام متوالی وارد این رقابت‌ها خواهد شد و باید با سینه‌ای ستبر و قامتی افراشته پا به فصل تازه بگذارد اما از بد حادثه آنچه در ریاض رقم خورده و حال و هوای تیم قهرمان را خراب کرده است. شاید باخت در ریاض مقابل تیم پرمهره، قدرتمند و در فرم مسابقه الهلال تا حدودی قابل پیش‌بینی بود اما شاید برخی هواداران پرسپولیس تصور نمی‌کردند این تیم با نمایشی تا این حد ضعیف و شکستی سنگین دست‌ها را به نشانه تسلیم بالا ببرد و حرفی برای گفتن نداشته باشد. کما اینکه همین حالا برخی می‌گویند اگر پرسپولیس فرم خوبی داشت شاید در یک بازی سنتی شکست می‌خورد و شاید هم با تیزهوشی و کمی خوش شانسی مثل بازی با النصر در فصل گذشته صعود می‌کرد.
پرسپولیس فردای بازی در ریاض به تهران برگشت و همان روز هم تمرین سبکی انجام داد. آن روز در زمان بازگشت از ریاض چه داخل هواپیما، چه در فرودگاه و چه در اتوبوسی که تیم را به ورزشگاه شهید کاظمی رساند تقریباً هیچ کس با دیگری حرف نمی‌زد و سکوت عجیبی بر فضای پیرامون تیم حکمفرما بود. این سکوت و تلخی را می‌شد در همان تمرین عصر یکشنبه هم پیدا کرد کما اینکه از تصاویر آن تمرین سرهای افکنده بازیکنان و چهره‌های درهم‌شان، نشان از ناراحتی و غم سنگین باخت در ریاض و کنار رفتن از آسیا داشت.
البته واقعیتی در تیم وجود داشت و بازیکنان بدون اینکه بخواهند در جمع و با صدای بلند فکر کنند به این موضوع واقف بودند که باختن در عربستان با مقایسه شرایط فنی که دو تیم داشتند، مسأله میزبانی و اتفاقی که قبل از پرواز به ریاض رخ داد قابل پیش‌بینی بود و خلاصه اینکه زور پرسپولیس در این شرایط به الهلال قدرتمند نمی‌رسید.
آن روز بازیکنان با هم حرف نمی‌زدند و تنها کلماتی که بین‌شان رد و بدل می‌شد درباره تمرین و مسائل روزمره بود. در این میان چهره رضا اسدی کمی بیشتر از بقیه درهم بود و ناراحت‌تر به نظر می‌رسید. شاید به خاطر اینکه بعد از باخت به الهلال بسیاری درباره بازی ضعیفش گفته بودند و او هم که تازه دومین بازی‌اش را برای پرسپولیس انجام می‌داد، فهمیده بود به چه دنیای شگفت‌انگیزی وارد شده!
پیش‌بینی می‌شد به خاطر اعلام برنامه بازی‌های پرسپولیس در لیگ فاصله کمی که تا بازی با فولاد وجود دارد، سرخ‌ها بعد از یک روز استراحت از دیروز با شرایط روحی بهتری در تمرین حاضر باشند. دیروز آسمان تهران صاف بود با ابرهایی شبیه رد عبور جت در آسمان . ابرها تصویر ویژه‌ای بر فراز ورزشگاه شهید کاظمی ایجاد کرده بودند که عکاس باشگاه با خوش سلیقگی آنها را به تصویر کشید. دیروز آسمان اردوگاه سرخ‌ها صاف، کمی تا قسمتی ابری بود. در واقع این نمادی بود بر حال و هوای تیم سه روز قبل از بازی حساس و سنگین با فولاد.
دیروز جو تیم تا حدودی بهتر شده بود و بازیکنان با روحیه به نظر می‌رسیدند اما همچنان خبری از بگو و بخند نبود. در واقع شرایط نسبتاً نرمالی بر تمرین حکمفرما بود که نشان می‌داد اعضای تیم تا حدودی حذف در ریاض را فراموش کرده‌اند و نسبت به انجام وظیفه‌شان در لیگ برتر و فصل تازه آگاهی دارند.
با این حال هنوز مربیان و بازیکنان جواب تماس‌ها را نمی‌دهند و سکوت گزیده‌اند. آنها می‌خواهند در سکوت کامل تا بازی با فولاد پیش بروند و احیاناً بعد از موفقیت در آن مسابقه مهم حرف خواهند زد هر چند یحیی یا حمید مطهری مجبورند در نشست خبری قبل از بازی با فولاد (اگر برسند) درباره علل آن نمایش ضعیف و باخت در ریاض بگویند و شاید هم اصلاً به موقع به اهواز نرسند تا مجبور نباشند قبل از بازی با فولاد ماجراهای باخت در ریاض را باز کنند. باختی که به گفته خود یحیی علل مختلفی داشت و قرار شده سرمربی پرسپولیس به زودی درباره‌اش با رسانه و هواداران صحبت کند.
دیروز اما با وجود روحیه نسبتاً بهتر بازیکنان و مربیان همچنان هیچ کس نمی‌خواست حرف بزند و تماس‌ها با اعضای کادر فنی و بازیکنان بی‌پاسخ می‌ماند. در همین حال یکی از اعضای تیم که تمایلی به صحبت نداشت در پیامی واتساپی فقط به گفتن این جملات درباره شرایط تیم و باخت به الهلال بسنده کرد: «تفاوت ما و الهلال در بازی رسمی و کیفیت بازیکنان خارجی آنها بود. ما اگر قبل از شروع بازی سه تا بازی رسمی می‌کردیم شرایط فرق می‌کرد. ما تمام انرژی خودمان را دادیم به تیم ملی یا بهتر بگویم بازیکن آماده دادیم، خسته یا بی‌تمرین تحویل گرفتیم. شرایط خوب است و ان‌شاءالله می‌رویم برای لیگ.»
این همان مسأله مهمی است که در اردوی پرسپولیس همه درباره‌اش حرف می‌زنند و هر بار که آنالیزی درباره بازی ضعیف میلاد سرلک، مهدی ترابی یا وحید امیری منتشر یا پخش می‌شود همه به مسأله افت عجیب ستاره‌های ملی‌پوش پرسپولیس اشاره می‌کنند. بازیکنانی که انتظار از آنها زیاد بود اما حتی سایه‌ای از خود هم نبودند.
با این حال بعید است یحیی و مطهری در کنفرانس پیش رو یا بعد از بازی با فولاد به صورت مستقیم اشاره‌ای به این داستان داشته باشند چرا که ممکن است این حرف‌ها حاشیه‌ساز شود هر چند بعید نیست مربیان پرسپولیس برای نام بردن از علل باخت به الهلال و بازی ضعیف‌شان، حداقل به صورت تیتروار اشاره‌ای به این مسأله به‌عنوان یکی از دلایل نمایش ضعیف و حذف تیم خود در آسیا داشته باشند و ماجرا را زیاد باز نکنند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.