شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰

آموزش مجازی آینده‌سازان وزنه‌برداری با نظارت کیانوش رستمی

«ایده‌ای نو» برای خوش تکنیک شدن پشتوانه‌ها

«ایده‌ای نو» برای خوش تکنیک شدن پشتوانه‌ها
رضا عباسپور
رضا عباسپور خبرنگار

کیانوش رستمی ستاره پرافتخار المپیکی وزنه‌برداری ایران بعد از اینکه به خاطر حواشی مختلف و عجیب و غریبی که پیرامونش به وجود آمد و باعث شد تا حضور در بازی‌های المپیک 2020 توکیو را از دست بدهد.

به گزارش ایران ورزشی؛ کیانوش رستمی ستاره پرافتخار المپیکی وزنه‌برداری ایران بعد از اینکه به خاطر حواشی مختلف و عجیب و غریبی که پیرامونش به وجود آمد و باعث شد تا حضور در بازی‌های المپیک 2020 توکیو را از دست بدهد، همینطور بی‌اعتنایی که به او و سهراب مرادی برای حضور در لیست جهانی 2021 ازبکستان شد تا آنها از حضور در این میدان بزرگ و معتبر بین‌المللی هم دور شوند، دریافت که سیستم فعلی مدیریتی و فنی وزنه‌برداری دیگر نمی‌خواهد با او ارتباط برقرار کرده و از این ستاره پرمدال تاریخ وزنه‌برداری ایران در ترکیب تیم ملی استفاده کند. به همین دلیل رستمی بعد از اینکه متوجه شد گوشی بدهکار حرف و انتقاداتش نیست، روش خود را تغییر داده و با ایده‌ای نو، جذاب و قابل تقدیر قصد دارد تجربیات ارزشمند دوره پرافتخار قهرمانی خود در دنیای وزنه‌برداری را در اختیار آینده‌سازان این رشته المپیکی قرار داده و پشتوانه‌های وزنه‌برداری را با تکنیک و اصول تمرینی استاندارد، درست و روز دنیا برای موفقیت‌های بزرگ در آتیه‌ای نزدیک آموزش داده و بسازد.

اصلاح تکنیکی وزنه‌برداران به صورت رایگان
اگرچه در چند سال اخیر حواشی زیادی که پیرامونش بود باعث شد تا نتواند افتخارات و مدال‌های خوشرنگ گذشته خود در المپیک، رقابت‌های جهانی و بازی‌های آسیایی را تکرار کند. ضمن اینکه بدبیاری‌های پی‌درپی شانس حضور در سومین المپیک تاریخ ورزشی‌اش را از او گرفت. اما کیانوش رستمی ستاره سرشناس و پرافتخار وزنه‌برداری ایران این روزها با ایده‌ای نو و خلاقیت قابل تقدیری که در فضای مجازی رونمایی کرده است باعث شده تا نونهالان، نوجوانان و جوانان دختر و پسر زیادی که علاقه‌مند به وزنه‌برداری هستند یا در این رشته به دنبال اسم و رسم درست کردن برای خود هستند، به سمت مرد رکوردشکن و طلایی بازی‌های المپیک 2016 ریو جذب شده و ایراد و اشکالات زیرساختی تکنیکی خود را با نگاه فنی و تجربیات ارزشمند کیانوش رستمی اصلاح کرده و با استانداردهای روز وزنه‌برداری دنیا برای موفق شدن در دنیای قهرمانی مهیا شوند. کیانوش رستمی در برنامه جالبی که برای آموزش وزنه‌برداران پایه و آینده‌ساز کشورمان طراحی کرده و در نظر گرفته است، قرار است به صورت رایگان و مجانی فیلم‌های انجام حرکات تکنیکی یکضرب و دوضرب وزنه‌برداران را در صفحه شخصی خود دریافت کرده و پس از بررسی و آنالیز حرکات وزنه‌برداران تکنیک آنها را در هنگام وزنه زدن بررسی کرده و نهایتاً به صورت رایگان با رؤیت نقاط ضعف و اشکلات فنی و تکنیکی، روش صحیح و اصولی وزنه زدن را با متدهای روز و استاندارد دنیا برای آتیه‌سازانی که علاقه‌مند به بزرگ شدن و پیشرفت در دنیای قهرمانی هستند بازار سال کند. روش آموزشی نو و جدیدی در رشته وزنه‌برداری که تاکنون مشابهش را نداشتیم. قطعاً کیانوش رستمی با استفاده از این روش و ایده نو خود می‌تواند کمک زیرساختی و پایه‌ای بزرگ و ارزشمندی را به وزنه‌برداری ایران کرده و باعث تغییر نگاه سنتی قدیم به روش‌ها و متدهای علمی و آموزشی روز و استاندارد جدید دنیا شود. حرکتی قابل تقدیر که اگر به درستی حمایت و هدایت شود می‌تواند کمک بزرگ و ارزشمندی به بحث آموزشی و اصلاح تکنیکی در رشته وزنه‌برداری و بخش پایه این رشته ورزشی کند.

کیانوش یک قدم جلوتر از فدراسیون
نکته جالب توجه در ماجرای دوره آموزشی اصلاح تکنیک و برنامه‌ای که کیانوش رستمی به صورت خودجوش در فضای مجازی و صفحه شخصی خود (اینستاگرام) استارت زده و قطعاً می‌توان نتایج قابل قبولی را از این حرکت درست و قابل تحسین او برداشت کرد، عقب ماندن سیستم آموزشی و فنی فدراسیون وزنه‌برداری از این قهرمان نامدار و پرافتخار کشورمان است. سیستمی که در حرف زدن و تعریف و تمجید کردن  ید طولایی داشته اما در عمل و اجرا عملاً حرفی برای گفتن ندارند. حالا کیانوش رستمی با ایده خلاقانه و نویی که ابتکار خودش بوده است، حرکتی درست و علمی  را آغاز کرده است که باعث شده او در مسیر آموزش و اصلاح تکنیک و برنامه‌ریزی برای وزنه‌برداران پایه یک قدم بزرگ جلوتر از فدراسیون وزنه‌برداری که زمامدار تمامی امور وزنه‌برداری است باشد. قطعاً اینکه قهرمان المپیک و سرشناس وزنه‌برداری ایران به دنبال انتقال تجربیات ارزشمند و گرانبهای دوره قهرمانی و ورزشی خود به پشتوانه‌ها و آینده‌سازان وزنه‌برداری ایران است، حرکتی ستودنی است که بیانگر عشق و علاقه این قهرمان نام‌آور وزنه‌برداری ایران به رشته ورزشی است که در آن رشد کرده و عرق دارد. پس جا دارد حالا که رستمی آستینش را بالا زده و به صورت رایگان می‌خواهد تجربیاتش را در اختیار اهالی وزنه‌برداری قرار دهد او را به خوبی حمایت کنیم تا این قبیل ایده‌های نو و خلاقیت‌های ارزشمند ادامه پیدا کرده و در ورزش کشور تعمیم یابد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.