شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰

درودگر: درخواست استقلال قانونی نیست

درودگر: درخواست استقلال قانونی نیست

صادق درودگر عضو هیات رییسه سازمان لیگ فوتبال درباره درخواست باشگاه استقلال مبنی بر واگذاری تبلیغات محیطی بازی‌ های خانگی صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از ایسنا، باشگاه استقلال امروز (چهارشنبه) از عقد قرارداد با کارگزار جدید با کف مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان خبر داد که ۱۵۰ میلیارد تومان از تعهد کارگزار مربوط به تبلیغات محیطی بازی‌های خانگی استقلال اعلام شد.

ایسنا مدعی است تعهد کارگزار جدید باشگاه استقلال درباره تبلیغات محیطی بازی‌های خانگی در حالی داده شده که این بخش در اختیار سازمان لیگ فوتبال است.

صادق درودگر، عضو هیات رئیسه سازمان لیگ فوتبال درباره این اقدام باشگاه استقلال گفت:

من به مدیر عامل محترم باشگاه استقلال، جناب آقای سردار آجورلو توصیه می‌کنم که آیین‌نامه لیگ حرفه‌ای را یک بار دیگر بخواند. این اقدام، قانونی نیست در فوتبال قوانینی حاکم است که همه اعضای آن به عنوان عضو و ذی‌نفع فوتبال، ملزم به تبعیت از آن هستند. لذا  باید برای هر اقدامی مصوبه‌ای وجود داشته باشد. من تاکنون در این مورد مصوبه‌ای ندیدم.

درودگر افزود:

من مخالف این نیستم که باشگاه‌ها در آینده درآمد خودشان را از تبلیغات محیطی داشته باشند، بسیار هم استقبال می‌کنم ولی هیچ کاری را نمی‌توان فراقانونی انجام داد و هر اسمی باید تابع قانون باشد. تا به حال قانونی که باشگاه استقلال بتواند تبلیغات محیطی بازی‌های خانگی‌ اش را در اختیار بگیرد، مصوب نشده است.
عضو هیات رئیسه سازمان لیگ فوتبال با بیان این که تبلیغات محیطی لیگ برتر در اختیار این سازمان است و دیگر شرکتی به عنوان واسطه عمل نمی‌کند، گفت:

امسال و سال قبل، اوضاع نسبت به سال‌های قبل تغییر کرد. سال‌های قبل پول به دست باشگاه‌ها و سازمان لیگ نمی‌رسید و شرکت های تبلیغاتی همه پول را برای خود برمی‌داشتند و ۱۰ از ۱۰۰ به فوتبال می‌دادند. اطلاعات بنده نشان می دهد پارسال پرداختی نسبت به گذشته بهتر بوده و باشگاه‌ها درآمد کسب کردند.
توضیح طرفداری: این در حالی است که باشگاه های استقلال و پرسپولیس مصمم هستند تبلیغات محیطی بازی های خانگی خود را در اختیار داشته باشند. آنها می گویند 20 درصد از درآمد تبلیغات محیطی دیدارهایی که در آن میزبان هستند را به سازمان لیگ می دهند و 80 درصد مابقی حق خودشان است.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.