چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰

اینفانتینو: نمی توانیم فقط بر اساس خواسته اروپایی ها تصمیم بگیریم

اینفانتینو: نمی توانیم فقط بر اساس خواسته اروپایی ها تصمیم بگیریم

این روزها اخبار پیرامون ایده برگزاری هر دو سال یک بار جام جهانی بسیار داغ است و جیانی اینفانتینو رئیس فیفا یکی از طرفداران اجرایی شدن این ایده است. تصمیم گیری در این مورد آغاز شده و فیفا امیدوار است تا ماه دسامبر قانون برگزاری جام جهانی به فاصله دو سال را به تصویب برساند.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از گاردین، اینفانتینو در این مورد گفت:

جام جهانی رویدادی مهم و ارزشمند است که باید با دقت و حساسیت نسبت به آن رفتار کرد. باید با همه افراد و گروه های مرتبط با این رقابت ها صحبت کنیم و به تصمیمی واحد برسیم. واقعا نمی دانم خروجی این جلسات چه خواهد بود. جام جهانی یا فیفا دشمن فوتبال نیستند بلکه دشمن فوتبال، فعالیت های دیگری است که امروزه دختران و پسران جوان ما به دنبال آن هستند. باید به دنبال راهکاری باشیم تا این جوانان را بیشتر به فوتبال علاقه مند کنیم. می خواهم تا آنجا که به من مربوط است، به سهم خود کاری در این زمینه انجام بدهم. معتقد هستم هنوز می توانیم راه هایی برای توسعه بیشتر فوتبال پیدا کنیم. من همیشه ثابت کرده ام که منعطف هستم و اگر بدانیم تغییرات به کسی آسیب می رساند، بیشتر پیش نخواهیم رفت.
گاردین گزارش داد که تاکنون بیش از 12 کشور اروپایی به یوفا اعلام کرده اند که در صورت برگزاری دو سالانه جام جهانی، از عضویت فیفا انصراف می دهند. رئیس فیفا در این مورد افزود:

ما نمی توانیم فقط بر اساس نظرات فدراسیون های اروپایی، برنامه های خود را تنظیم کنیم. باید به نظرات همه احترام بگذاریم.

رئیس فیفا همچنین تایید کرد برگزاری جام جهانی در یک کشور واحد مربوط به گذشته است و می توان هر دوره از جام جهانی را به میزبانی چند کشور به شکل مشترک برگزار کرد:

تاکید به برگزاری جام جهانی در یک کشور مربوط به گذشته است و می خواهیم این روند را تغییر بدهیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.