شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

باشگاه آلومینیوم: خطیبی به مهدوی کیا اطلاع داده بود، این محرومیت ها عادلانه نیست

باشگاه آلومینیوم: خطیبی به مهدوی کیا اطلاع داده بود، این محرومیت ها عادلانه نیست

باشگاه آلومینیوم اراک دفاعیه خود نسبت به رای صادره توسط کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال را در کمیته استیناف ارائه می‌کند.

به گزارش ایران ورزشی ؛ بیانیه باشگاه آلومینیوم در واکنش به رای کمیته انضباطی مبنی بر محرومیت و جریمه دو بازیکن ملی‌پوش امید این تیم به شرح زیر است:

«در نخستین فهرست تیم ملی امید ایران، نام عرفان اسفندیاری(دروازه‌بان) و امیرمحمد هوشمند(مدافع) در بین دعوت شده‌ها حضور داشت که باشگاه آلومینیوم اراک با وجود شروع دیرهنگام تمرینات، کمبود بازیکن و حتی نداشتن دروازه‌بان و بنابر موافقت آقای رسول خطیبی، تصمیم گرفت این دو بازیکن را به اردوی تیم امید بفرستد.

پس از این اردو، باشگاه آلومینیوم با ساسان حسینی که او هم از ملی‌پوشان امید بود، قرارداد بست و این بازیکن در فاصله دو هفته تا شروع لیگ برتر، هیچ تمرینی در کنار دیگر بازیکنان انجام نداده بود و این وضعیت برای امیرمحمد هوشمند نیز بخاطر حضور در نخستین اردوی تیم امید ایران وجود داشت.

دومین اردوی تیم ملی امید ایران قرار بود از روز 15 مهر آغاز شود که از امیرمحمد هوشمند و ساسان حسینی برای حضور در جمع ملی‌پوشان امید دعوت شد، اما چهار روز قبل از اینکه این اردو آغاز شود(تاریخ 11 مهر)، باشگاه آلومینیوم طی نامه‌ای به شماره «5494 ب‌آ» از فدراسیون فوتبال درخواست نمود به دلیل دیر اضافه شدن این دو ملی‌پوش امید به تمرینات و نداشتن آمادگی بدنی و هماهنگی بازیکنان تیم آلومینیوم، نمی‌توانیم در آن مقطع دو بازیکن مذکور را دراختیار تیم امید قرار بدهیم که متاسفانه هیچ جوابی از سوی سازمان لیگ یا فدراسیون فوتبال به نامه و درخواست ما فرستاده نشد.

در روز شنبه، 24 مهر فدراسیون فوتبال از ما دفاعیات خواست که ما طی نامه‌ای جدید در تاریخ 26 مهرماه، مشکلات موجود و موارد فوق را مجددا اعلام نمودیم و تاکید کردیم از این پس و با توجه به اینکه تمرینات آماده‌سازی تیم فوتبال آلومینیوم انجام شده، این باشگاه حتی در زمان مسابقات لیگ برتر آماده هرگونه همکاری با فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران برای دراختیار گذاشتن بازیکنان خود در تیم‌های ملی بوده و آرزوی موفقیت و سربلندی پرچم ایران در میادین بین‌المللی را دارد.

با وجود اعلام آمادگی باشگاه آلومینیوم برای دراختیار گذاشتن دوباره بازیکنان خود به تیم ملی امید ایران، اما در لیست جدید نام هیچ‌یک از بازیکنان آلومینیوم حضور نداشت ولی در کمال تعجب، ظهر امروز خبر محرومیت بی‌سابقه و عجیب سه جلسه‌ای و جریمه 20 میلیون تومانی دو بازیکن آینده‌دار فوتبال ایران و جریمه 100 میلیون تومانی باشگاه آلومینیوم در سایت فدراسیون فوتبال منتشر شد.

اینکه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هیچ جوابی به دو نامه ما طی 15 روز اخیر نداشته‌اند، برای ما تعجب‌آور بوده و اتفاق عجیب‌تر اینکه به یکباره و به سرعت جلسه کمیته انضباطی را تشکیل داده و رای به محرومیت و جریمه بازیکنان و باشگاه ما گرفته‌اند.

اینکه فدراسیون فوتبال هیچگونه جوابی به درخواست همکاری دو طرفه نداشته و باشگاه آلومینیوم را در آغاز دومین سال حضورش در لیگ برتر با چنین مشکلاتی مواجه می‌کند و از سوی دیگر به دو بازیکن جوانی که مطمئنا می‌توانند در آینده‌ای نه چندان دور در تیم ملی بزرگسالان هم بازی کنند، ضربه روحی بزرگی وارد می‌سازد، جای تاسف دارد.

باشگاه آلومینیوم اراک ضمن اینکه مطمئنا نسبت به رای صادره در کمیته استیناف فدراسیون فوتبال طرح موضوع نموده و با قاطعیت از خود دفاع خواهد کرد، اعلام می‌کند بازهم در چنین شرایطی آماده همکاری با تیم ملی امید ایران برای دراختیار گذاشتن بازیکنان توانمند خود است.

همچنین آقای رسول خطیبی، سرمربی آلومینیوم نیز همواره به حمایت همه جانبه و تعامل با تیم‌های ملی تاکید داشته و اخیرا نیز برای اعلام پشتیبانی از آقای مهدوی‌کیا، در تمرین تیم امید ایران حضور یافت و غیبت دو بازیکن در دومین اردو را نیز به اطلاع ایشان رسانده بود.

در پایان لازم به ذکر است، جدا از آرزوی سربلندی و موفقیت برای تیم ملی امید در مسابقات پیش رو، باشگاه آلومینیوم برای آقای مهدی مهدوی‌کیا که از مفاخر ورزشی تاریخ استان مرکزی است، آرزوی موفقیت دارد و امیدوار است تیم ملی امید ایران با هدایت ایشان به المپیک صعود کند.»

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.