سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰

می خواهم تا 40 سالگی بازی کنم؛ اول مرا به یوونتوس فروختند

ادین ژکو: وقتی هر فصل ستاره بفروشید، کار برای قهرمانی سخت می شود

ادین ژکو: وقتی هر فصل ستاره بفروشید، کار برای قهرمانی سخت می شود

ادین ژکو، مهاجم 35 ساله بوسنیایی اینتر پس از شش فصل حضور در آاس رم به نراتزوری ملحق شده تا بتواند برای قهرمانی در اسکودتو مبارزه کند.

ایران ورزشی - ادین ژکو که با وجود سن بالایش از آمادگی بدنی بالایی برخوردار است و گل های مهمی برای اینتر می زند، در آستانه دربی ایتالیا مصاحبه ای با گاتزتا دلو اسپورت انجام داده و در خصوص رویارویی با جورجو کیه لینی، دورانش در رم و آینده اش صحبت کرد.

جدال با کاپیتان یوونتوس:
جورجو کیه لینی یکی از بهترین مدافعان ده سال اخیر بوده و بازیکنی تعیین کننده برای یوونتوس است. او سرسخت است و همیشه به مهاجم می چسبد، گاهی اوقات بیش از حد. البته اولین گلم در ایتالیا را مقابل کیه لینی به ثمر رساندم اما خیلی وقت ها او نگذاشت گلی بزنم. برای بازی با یکشنبه نمی خواهم این طور شود. دوست دارم یوونتوس را ببریم، حتی اگر گلی نزنم.
قطعی شدن انتقال به یوونتوس در تابستان 2020:
اول باید بگویم که به گذشته نگاه نمی کنم. من در اینتر خوشحالم و بس. دوم این که رم ابتدا با یوونتوس صحبت کرده بود و با آن ها برای فروش من به توافق رسیده بود. من اصلا از مذاکرات خبری نداشتم. من فقط یک جا وارد مذاکرات شدم، آن هم جایی که رم نتوانست برای من جانشینی پیدا کند و انتقال به یوونتوس منتفی شد.
دوران حضور در آاس رم:
در رم، خیلی چیزها را دوست نداشتم و خیلی ها مرا ناامید کردند اما ترجیح می دهم به شش سال فوق العاده ای که در این تیم داشتم، فکر کنم.  دوست داشتم با رم جامی ببرم، به خصوص در فصل دومم که تیمی قدرتمند داشتیم اما اگر هرسال مهم ترین بازیکنان تان را بفروشید، کار برای موفق شدن و قهرمانی سخت می شود. حالا به اینتر آمده ام تا این خلا را پر کنم. می خواهم برای پیروز و قهرمان شدن، مشارکت کنم. البته این کار آسان نیست. اگر اینتر، کونته، لوکاکو و همان بازیکنان سال گذشته را حفظ می کرد، کسب اسکودتو می توانست به مراتب ساده تر از الان باشد.

آینده فوتبالی:
آینده؟ اصلا به سیاست فکر نمی کنم و خودم را در این جایگاه نمی بینم. در عوض می خواهم پنج سال دیگر فوتبال بازی کنم و پس از 40 سالگی به آینده فکر خواهم کرد. کسی چه می داند، شاید همه این پنج سال در اینتر باشد؛ چرا که نه.  

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.