چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰

مهاجمان بوده گلیمت سوار بر موتو جی پی بودند و مدافعان ما سوار بر دوچرخه!

مورینیو: مسئولیت نتیجه بازی با بوده گلیمت با من است

مورینیو: مسئولیت نتیجه بازی با بوده گلیمت با من است

دیدار بوده گلیمت و آاس رم در هفته سوم لیگ کنفرانس اروپا با برتری 6-1 تیم نروژی به پایان رسید. ژوزه مورینیو پس از قبول سنگین ترین شکست دوران مربیگری خود گفتگویی با خبرنگاران داشت.

به گزارش ایران ورزشی؛ سرمربی رم در مصاحبه با اسکای ایتالیا گفت:

این من بودم که تصمیم گرفتم با آن بازیکنان به میدان برویم بنابراین مسئولیت این نتیجه با من است. برای فرستادن آن ترکیب به زمین، نیت خوبی داشتم چون می خواستم فرصتی به بازیکنانی بدهم که به سختی در تمرینات تلاش می کنند و البته به دنبال استراحت بازیکنان اصلی در این زمین مصنوعی و هوای سرد بودم. شکست ما دلیل واضحی داشت. تیم حریف امشب به مراتب با کیفیت تر بازی کرد. آنها از ترکیب ابتدایی ما در این بازی کیفیت بیشتری داشتند و برنده شدند.
اگر امکان داشت همیشه با یک ترکیب ثابت که می شناسید، به زمین می رفتیم. استفاده از ترکیب دوم واقعا ریسک دارد چون تفاوت عمیقی میان کیفیت بازیکنان تیم اصلی و تیم ذخیره وجود دارد. از نظر سطح بازی، بازیکنان رم به دو گروه تقسیم می شوند که تفاوت زیادی میان گروه اول و دوم وجود دارد. از محدودیت های ترکیب آگاه بودم و مسئله جدیدی برای من نیست. با تمام این اوصاف بود که پیشنهاد رم را قبول کردم. با این وجود انتظار داشتم بازیکنانی که امشب در ترکیب بودند، واکنش مناسبی از خود نشان بدهند. همانطور که گفتم این ترکیب را من به زمین فرستادم پس مسئولیت نتیجه امشب با من است. بله از نگاه من نیز یک نتیجه تاریخی بود چون قبلا هرگز 6 گل دریافت نکرده بودم.
آیا این نتیجه، خودباوری و روند پیشرفت رم را تحت تاثیر قرار می دهد؟ هر شکستی به دنبال خود آسیب هایی همراه دارد. با بازیکنان در رختکن صحبت کردم و با آنها صادق بودم. با صداقت با آنها صحبت کردم اما با شما خبرنگاران نمی توانم صادقانه حرف بزنم. همیشه روی این حقیقت تاکید داشته ام که ما تیمی با محدودیت های واقعی هستیم. 13 بازیکن در حد تیم اصلی داریم و بقیه در سطح دیگری هستند. حداقل خوبی نتیجه امشب این است که از فردا دیگر کسی از من نمی پرسد چرا همیشه با یک ترکیب ثابت به میدان می رویم.

تیم اصلی ما ذهنیت مناسبی دارد و بسیار خوب بازی می کند. این تیم شایسته امتیازات بیشتری در 8 هفته ابتدایی سری آ بود. یکشنبه با تیم اصلی و با همان ذهنیت مناسب مقابل ناپولی به میدان می رویم. قبل و بعد از بازی حرف هایی در خلوت خود زدیم و این صحبت ها همان جا در رختکن باقی می ماند. مسائل درونی باشگاه را به شما نمی گویم.
عد از خوردن گل سوم، تیم کاملا تمرکز خود را از دست داد. در ادامه اینطور به نظر می رسید که هر حمله آنها به گل تبدیل می شود. واقعیت این است که ترکیب بوده گلیمت از ترکیب ابتدایی ما در این بازی قوی تر بود. ترکیب تیم را من به زمین فرستادم پس مقصر هستم. من بودم که تصمیم گرفتم از این بازیکنان استفاده کنم. البته اگر با تیم اصلی به میدان می رفتیم و چند بازیکن مصدوم می شدند، سپس یکشنبه مقابل ناپولی هم 4 یا 5 گل می خوردیم، آنگاه بازهم مقصر می شدم و از من انتقاد می کردید.
وقتی یک ماه پیش گفتم باید به واتیکان برویم و دعا کنیم که بازیکنان اصلی تیم مصدوم نشوند، همان موقع می دانستم که درحال صحبت پیرامون چه چیزی هستم. 11 بازیکن ترکیب ابتدایی حریف از 11 بازیکن ترکیب ابتدایی ما کیفیت بیشتری داشتند. واقعیت همین است. آیا با این صحبت ها، اعتماد به نفس بازیکنان ذخیره پایین می آید؟ نه؛ بحث ما بر سر کیفیت بازیکنان است.
واقعیت این است که شاید توانایی برخی از بازیکنان خود را بیش از حد در نظر گرفته بودم. می دانستم بوده گلیمت بهترین رقیب ما در گروه است اما انتظار بیشتری از بازیکنان ترکیب ابتدایی داشتم. همانطور که گفتم شاید بیش از حد روی آنها حساب باز کرده بودم و در تخمین توانایی های آنها اشتباه کردم.

به نظر می رسید سولباکن و سایر مهاجمان حریف سوار موتو جی پی هستند و مدافعان ما سوار بر دوچرخه. بازی برگشت در رم، مانچینی و وینیا منتظر او هستند!

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.