شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰

لوکاکو برای پول بیشتر از اینتر رفت

ماروتا: مالکان ثروتمند لیگ برتر الگوی خوبی برای فوتبال نیستند

ماروتا: مالکان ثروتمند لیگ برتر الگوی خوبی برای فوتبال نیستند

جوزپه ماروتا، مدیر اجرایی اینتر در صحبت هایی بی پرده از مشکلات مالی ایتالیایی ها و غیرممکن بودن جذب ستارگان پر درآمد گفت. او همچنین با برگزاری جام جهانی دوسالانه و هزینه های سنگین مالکان ثروتمند در لیگ برتر انگلیس، مخالف است.

به گزارش ایران ورزشی؛ جوزپه ماروتا در مصاحبه با کوریره دلاسرا از لزوم کاهش تیم های سری آ، بازنگری در سیستم فوتبال، بدهی ها و مشکلات مالی تیم های بزرگ و علت جدایی لوکاکو از نراتزوری گفت.

ضررهای سنگین ایتالیایی ها:
سری آ به خاطر ویروس کرونا، 1.2 میلیارد یورو ضرر کرده است. ما درخواست کمک مالی نکردیم اما خواستار به تعویق افتادن محاسبه مالیات شدیم. چه زمانی سری آ بر بحران مالی پیروز می شود؟ به مالکانی که ثبات در نتایج ورزشی برایشان مهم باشد، نیاز داریم. سری آ باید 18 تیمی شود و لیگ های پایین تر، حرفه ای تر شوند. مالکان ثروتمند لیگ برتر انگلیس، نشانگر الگویی ایده آل نیستند. این شرایطی خاص برای آن هاست که بقیه سیستم فوتبال، چیزی عایدشان نمی شود.
لزوم بازنگری در سیستم فوتبال:
ما باید به منابع خودمان ارزش بدهیم، هزینه ها را کم کنیم و امکانات مان را تقویت کنیم. آن هایی که خرج می کنند، لزوما قهرمان نمی شوند و بهتر است به اهمیت رقابت، ارزش بیشتری بدهیم. سوپرلیگ یک زنگ خطر و فریادی از ناامیدی بود. الگوی سازمانی فوتبال باید بازنگری شود. هدف، وسیله را توجیه می کند. کووید و بدهی ها در حال غرق کردن باشگاه های فوتبال هستند.
مخالفت با جام جهانی دوسالانه:
جام جهانی دوسالانه؟ این باعث محدود شدن فعالیت های باشگاهی و افزایش خطر مصدومیت بازیکنان می شود. چه کسی از باشگاه ها حمایت می کند؟ اگر در این طرح، بازیکن را دو ماه به تیم ملی بدهیم پس چرا ما باید دستمزد بازیکن را پرداخت کنیم؟

تکذیب حضور عربستانی ها در اینتر:
علاقه صندوق سرمایه عمومی عربستان به خرید اینتر؟ خانواده ژانگ طی پنج سال، یک میلیارد یورو سرمایه گذاری کرده است و از نظر اخلاقی گفتن چنین حرف هایی درست نیست. ما از تونل سختی ها بیرون آمده ایم و باثبات شده ایم. ژانگ جاه طلبی های زیادی دارد و به اینتر متعهد است.
تمدید قرارداد با بارلا و لائوتارو؛ دلیل جدایی لوکاکو:
  بارلا و لائوتارو، قراردادشان را تمدید خواهند کرد و دستمزدشان افزایش خواهد یافت. به تمدید قراردادشان نزدیک هستیم. قرارداد بروزوویچ در حال اتمام است و زمان بیشتری نیاز داریم اما من مطمئن هستم. لوکاکو با 115 میلیون یورو فروخته شد و ژکو را مجانی گرفتیم. در زمین، تفاوت زیادی در عملکرد آن ها دیده نمی شود. لوکاکو از اینتر رفت تا درآمدش را دو برابر کند. در ایتالیا نمی توان چنین ارقامی را پرداخت کرد. امروزه نمی توانیم سرمایه گذاری های بزرگی انجام دهیم و نمی توانیم خریدی 75 میلیون یورویی مثل لوکاکو داشته باشیم. به سرمایه گذاری هایی خاص نیاز داریم. 
ناتوانی ایتالیایی ها در پرداخت دستمزد سنگین:
اینتر جاه طلب است و هم سطح بقیه هستیم اما هدف اولیه ما کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا می ماند. دریافت پیشنهاد بزرگ در آینده؟ همیشه تصمیم بازیکن اساسی است. به عنوان یک مدیر، من نگران فروش بازیکنان نیستم اما در مورد خرید، چرا. در حال حاضر باشگاهی در ایتالیا نیست که بتواند دستمزدی سنگین به یک بازیکن پیشنهاد کند.  

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.