یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱

توماس توخل: به خاطر خروج ژیرو، باتشوایی و آبراهام پشیمان نیستیم

توماس توخل: به خاطر خروج ژیرو، باتشوایی و آبراهام پشیمان نیستیم

توماس توخل در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار چلسی و نوریچ سیتی شرکت کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از فوتبال لندن، در چارچوب هفته نهم لیگ برتر انگلیس، تیم های چلسی و نوریچ سیتی فردا (شنبه) از ساعت 15:00 به میزبانی استادیوم استمفورد بریج مقابل یکدیگر صف آرایی می کنند. توماس توخل، سرمربی آلمانی چلسی در کنفرانس مطبوعاتی پیش از این بازی حاضر شد و در مورد شرایط تیم و بازیکنانش صحبت کرد.

اخبار مصدومان
ورنر و لوکاکو در بازی فردا غایب خواهند بود، پولیشیچ هم همینطور. خبر خاصی در مورد روملو و تیمو ندارم. آنها علاوه بر بازی فردا، در دیدار مقابل ساوتهمپتون نیز قرار نیست به میدان بروند. پس از آن دوباره خواهیم دید که چه شرایطی خواهند داشت. فکر نمی کنم منطقی باشد که ما در مورد مدت زمان دوری آنها از میادین حدس و گمان بزنیم. اگر در مورد پولیشیچ این کار را انجام می دادم، شاید فکر می کردید من یک دروغگو هستم و در حال مخفیکاری هستم.

این استراحت برای لوکاکو اتفاق خوبی نیست
یک زمان خوب برای استراحت لوکاکو؟ نه، مصدومیت هیچ وقت خوب نیست. در بازی های آتی شانس خوبی برای پیروزی داشتیم و این یک فرصت عالی برای روملو بود که فشار را از روی دوش دیگر بازیکنان بردارد و مسئولیت تیم را برعهده بگیرد. شاید او هم مانند بقیه بازیکنان ما تعداد زیادی بازی انجام داده اما این دلیل نمی شود که دائما به بازیکنان استراحت بدهیم. جورجینیو و میسون مانت هم دقیقا چنین شرایطی دارند اما یک بازی خارق العاده ارائه دادند. چنین اوضاعی برقرار است، آنها در مسابقات زیادی به میدان رفتند، تعداد بازی های زیادی را با اشتیاق و اهداف شخصی انجام دادند در مورد لوکاکو هم همین حس را داشتیم. اما راستش را بخواهید ما اکنون نمی توانیم دائما در مورد مصدومان صحبت کنیم، باید راه حل هایی بیابیم و آن راه حل ها را پیدا خواهیم کرد زیرا به تیم و بازیکنانی که بازی خوبی ارائه دادند، اعتماد داریم. ادامه این روند در بازی فردا به خودشان بستگی دارد.
پشیمانی بابت خروج آبراهام، باتشوایی و ژیرو نداریم
به خاطر خروج مهاجمانتان در تابستان پیشمانید؟ نه زیرا ساز و کار فوتبال این گونه نیست. شما نمی توانید یک ترکیب 40 نفره داشته باشید. اگر آنها طی این هفته ها بازی نمی کردند باز هم شرایط خوبی داشتند؟ این حرف ها تماما تئوری هستند. در دنیای واقعی ما باید روی 19 الی 21 بازیکن تمرکز کنیم و همین کار را هم انجام می دهیم. اینکه در یک پست دو مصدوم داده ایم، بدشانسی است اما روی آن کار خواهیم کرد تا راه حل مناسب پیدا کنیم.
استفاده از مهاجم 9 کاذب
شاید شما اسمش را مهاجم کاذب بگذارید اما برای من این گونه نیست زیرا کای (هاورتس) در دفاع هم عالی عمل می کند. این یک نقطه قوت بزرگ برای اوست و می خواهیم کاری که در دیدار با مالمو انجام داد را دوباره انجام دهد. با بودن روملو، یک مهاجم شماره 9 در جلو داریم که می تواند در فضاسازی و نیم فضا ها کمک کند. بله، با نبودش بازی ما متفاوت خواهد بود اما باز هم همان قدرت را خواهیم داشت؛ همان تعداد بازیکن در همان فضاهای قبلی برای به سرانجام رساندن حملات. این تغییر نمی کند.
دقایق بازی نه چندان زیاد هاورتس
همه چیز به عملکرد بازیکن ارتباط دارد، همیشه همین بوده و هیچ راه دیگری هم وجود نخواهد داشت. کای از لحاظ فردی در بهترین سطحش قرار نداشت، بقیه به آن سطح لازم نزدیک تر بودند و ما در بازی هایمان پیروز می شدیم. بنابراین لازم بود که او چند بازی صبر کند. حس کردیم که بازیکنان دیگر در فرم بهتری حضور دارند. او کاری که باید انجام می داد را انجام داد، سخت تمرین کرد، از خودش انعطاف نشان داد، نشان داد عزم بیشتری برای گلزنی دارد و در تمرینات هم قاطع تر ظاهر شد. همین شد که مقابل برتنفورد به میدان رفت، مقابل مالمو 70 دقیقه بازی کرد و موفق به گلزنی شد، برو که رفتیم! او بسیار مستعد و خطرناک است، باید پتانسیلش را نشان دهد. او دقایق بازی که شایسته آن بود دریافت کرد؛ تنها راه رسیدن به ترکیب اصلی، انجام یک عملکرد خوب است.
شرایط حکیم زیاش
او مسیرش را به ترکیب تیم باز کرد و در ابتدای فصل به خاطر عملکرد در ترکیب اصلی قرار می گرفت. مشخص بود که با توجه به عملکردش در پیش فصل باید در ترکیب حضور می داشت. حکیم در سوپرکاپ اروپا به میدان رفت، گلزنی کرد و مصدوم شد. حس می کنم آن مصدومیت آسیب زیادی به او رساند زیرا تا همین امروز فک می کنم او با شانه اش زیاد راحت نیست. به نظرم حکیم برای رسیدن به ترکیب اصلی تیم هنوز باید صبر کند. هرگز اعتمادمان به او را از دست نخواهیم داد چون او بازیکن بسیار مهمی برای ماست. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.