یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰

پپ گواردیولا: ما سرمربیان بیشتر از بدترین افراد جامعه مورد انتقاد قرار می گیریم

پپ گواردیولا: ما سرمربیان بیشتر از بدترین افراد جامعه مورد انتقاد قرار می گیریم

تیم های منچسترسیتی و برایتون روز شنبه و در چارچوب رقابت های لیگ برتر انگلیس به مصاف هم خواهند رفت.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از MEN، پپ گواردیولا، سرمربی اسپانیایی باشگاه منچسترسیتی در کنفرانس خبری پیش از بازی با برایتون، برای حمایت از گیدو دی پوو، هوادار 63 ساله این تیم که در بلژیک مورد حمله اوباش قرار گرفته بود، با پیراهنی با نام این هوادار حاضر شد. او در این رابطه گفت:

امیدوارم حال آن هواداری که مورد حمله قرار گرفت، رو به بهبود باشد. همه در باشگاه ما برای او آرزوی سلامتی می کنند و ما مشتاقانه منتظریم تا او برای تماشای بازی های خانگی و خارج از خانه منچسترسیتی بازگردد.
از گواردیولا راجع به اخراج استیو بروس از نیوکاسل سوال شد و او پاسخ داد:

او فرد بسیار محترمی است و من برایش بهترین ها را آرزو می کنم. توصیه من به استیو این است که به نظرات زیاد توجه نکند زیرا مزخرفات زیادی گفته می شود!

در ادامه گواردیولا راجع به شرایط کاری سرمربیان گفت:

ما سرمربیان بیشتر از بدترین افراد جامعه مورد انتقاد قرار می گیریم چون در برخی از بازی های خود برنده نمی شویم! گاهی اوقات با من به خوبی رفتار می شود چون تیم ما پیروز شده است و گاهی اوقات نیز به خوبی رفتار نمی شود چون متحمل شکست شده ایم. من واقعا عاشق این شغل هستم و به این مسائل هیچ توجهی نمی کنم. به عنوان یک سرمربی این را می دانم که علت موفقیت‌مان، سعی و تلاش همه تیم است، نه فقط من. درک تیمی بودن ورزش فوتبال دشوار است. هیچوقت خود را دلیل اصلی پیروزی در یک مسابقه نداشته ام؛ ما در آن مسابقه پیروز شدیم چون دستیارانم به من کمک کردند. به لحاظ شخصی نیز همیشه تمام سعی و تلاش خود را برای کسب پیروزی انجام می دهم. به آمارهای منفی هیچگاه توجهی نکرده ام.
وی در ادامه افزود:

ببینید، اگر قرار باشد درگیر آمار و ارقام تیم ما طی 4 سال گذشته باشید، شما شکست خورده اید. من به این آمارها توجهی نمی کنم. دغدغه اصلی من، شرایط تیم است. موفقیت های‌مان طی چند فصل اخیر، به دلیل عملکرد تمامی اعضای تیم بوده است زیرا فوتبال یک ورزش تیمی است.
از گواردیولا راجع به تقابل با برایتون سوال شد و او پاسخ داد:

در آخرین تقابل‌مان با برایتون در فصل گذشته، ما قهرمان لیگ برتر انگلیس شده بودیم و خود را برای فینال لیگ قهرمانان اروپا آماده می کردیم. در این فصل، ما برای کسب عنوان قهرمانی در لیگ می جنگیم و از نظر من، برایتون نیز به دنبال قهرمانی است. از تماشای بازی های برایتون زیر نظر گراهام پاتر لذت می برم، تیم او فوق العاده است.
گواردیولا به مقایسه فشار رسانه ها در اسپانیا و انگلیس پرداخت و در این رابطه گفت:

در اسپانیا، رسانه ها بیشتر شما را تحت نظر دارند و خبرنگاران حتی در جلسات تمرینی نیز حضور دارند. اگر خواهان مربی شدن هستید، باید این شرایط را بپذیرید. ما سرمربیان هر 3 روز یک بار باید مقابل رسانه ها صحبت کنیم.  در اینجا (انگلیس) شرایط بهتر است. در اسپانیا، رادیو و شبکه های تلویزیونی بیشتری وجود دارد. این نظر من است و شاید اشتباه کنم. به عنوان یک سرمربی، با شما طبق نتایجی که کسب می کنید رفتار می شود. زمانی که پیروز می شوید، یک نابغه هستید و وقتی که شکست می خورید، فاجعه هستید. این وضعیت با وجود شبکه های اجتماعی بدتر شده است.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.