چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰

کریستیانو رونالدو: با بردن عناوین در منچستریونایتد، دهان منتقدانم را می‌بندم

کریستیانو رونالدو: با بردن عناوین در منچستریونایتد، دهان منتقدانم را می‌بندم

بازگشت کریستیانو رونالدو به منچستر یونایتد در واپسین لحظات پنجره نقل و انتقالاتی با استقبال پر شور بخش قرمز شهر منچستر مواجه شد و امید ها را برای بردن دوباره عناوین در دل هواداران یونایتد را زنده کرد. کریستیانو رونالدو در بازکشتش به منچستر یونایتد تا کنون عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشته است و در لیگ قهرمانان اروپا نیز درست به مانند بازگشتش، در واپسین لحظات با گلزنی اش در مقابل ویارئال و آتالانتا برد را برای شیاطین سرخ به ارمغان اورد

به گزارش ایران ورزشی، کریستیانو رونالدو در مصاحبه با اسکای اسپورتس اینگونه صحبت می کند:

می دانم که تیم در زمان دفاع به کمک من احتیاج دارد اما نقش و کار اصلی من در این باشگاه پیروزی، کمک به پیروزی و گلزنی است و کمک کردن در دفاع صرفا بخشی از وظایف من است. حال افرادی که نمی خواهد این موارد را ببینند دلیلش این است که مرا دوست ندارند. واقعیت این است که من در حال حاضر 36 ساله هستم و همه چیز را برنده می شوم بنابراین چرا باید خود را درگیر افرادی کنم که از من بد می گویند و نگران آنها باشم؟ من شب ها راحت می خوابم و با وجدانی آسوده به رخت خواب می روم، شما می توانید به کارتان دهید زیرا من به شما توجه نمی کنم و افتخارات را بدست می آورم.
کریستیانو رونالدو درباره منقدان خود اینگونه صحبت می کند:

  انتقاد همیشه بخشی از کار است و من نگران آن نیستم. صادقانه بگویم که من خوشم می آید آنها مدام درباره من صحبت می کنند و نگران من هستند. بگذارید یک مثال بزنم، اگر در مدرسه از دانش آموزان ضعیفتر بپرسید که آیا شاگرد اول ها را دوست دارید، آنها می گویند نه. در حال حاضر مهم این است که من خوشحالم و از فوتبال لذت می برم. مهم نیست که قبلا چه عناوینی را کسب کردم زیرا من می خواهم همه چیز را برنده شوم و هنوز عطش موفقیت دارم. بدون توجه به سن و سال، من در فصل جدیدی از زندگیم هستم، من در اینجا هستم تا برای پیروزی تلاش کنم و فکر می کنم که منچستر در این سطح نیز باید به فکر بردن عناوین مهم باشد و این هدف را دنبال کند و من اینجا هستم تا در رسیدن به این هدف کمک کنم.
رونالدو می گوید که این پتانسیل را در ترکیب منچستر یونایتد می بیند  که برای اولین بار بعد از سال 2017 جام را به اولدترافورد بیاورد و او بعد از بازگشتش به یونایتد به جای آواز خواندن ترجیح داد که یک سخنرانی تهییج کننده برا هم تیمی هایش در مورد اینکه چطوری قصد دارد از ذهنیت برنده اش برای رساندنشان به سطح بالا استفاده کند، داشته باشد. رونالدو در این باره می گوید:

  من آن چیزی که در آن لحظه احساسم بهم می گفت  را گفتم، اینکه من اینجا هستم تا عناوین را بدست آورم و دهان منتقدانم را ببندم. در منچستر یونایتد هدف همین است و من برای تعطیلات به اینجا نیامده ام. من به آنها گفتم که این تیم پتانسیل زیادی دارد و دارای بازیکنان جوانی است که در اول راه هستند و جای رشد و پیشرفت بسیاری دارند. من برای ساختن چیز های جدید و پیروزی اینجا هستم. هر چند من آواز نخواندم چون به آنها گفتم چند سال پیش اینکار را کردم، در کل سخنرانی خوبی بود و آنها مرا در کردند
انتقادی دیگر که به رونالدو در این مدت وارد شده است درباره نحوه رفتار او بعد از تساوی با اورتون و عصبانیت او در تونل استادیوم بود. اما رونالدو هیچ احساس شرمساری از آن ندارد و در این باره توضیح می دهد:

  من باخت را دوست ندارم، مساوی؟ برای من تساوی مقابل اورتون در خانه با تمام احترامی که برای آنها قائل هستم به منزله شکست است. شاید من اشتباه فکر می کنم اما این چیزی است که به من انگیزه می دهد که عناوین را بدست بیاورم و در باشگاه های بزرگ بازی کنم.  همانطور که گفتم، انتقاد و نقد شدن در اینجا همیشه وجود دارد و من از آن فرار نمی کنم و صادقانه بگویم که به آنها اهمیتی نمی دهم زیرا می دانم فوتبال به چه صورت است. واکنش های من همان چیزی است که در لحظه احساس می کنم انجام می دهم یا می گویم، در بیشتر مواقع من بسیار مثبت صحبت می کنم اما بسته به شرایط بازی و موقعیتی که در آن قرار دارید ممکن است چیز هایی را بگویید که با آنها در شرایط معمول موافق نیستید.
رونالدو در آخر صحبت هایش را این‌گونه جمع بندی می کند:

همه مرا می شناسند و من همیشه همینطور بودم و با افزایش سنم رفتارم تغییری نکرده است. من 100 درصد خود را برای این باشگاه می گذارم و واکنش ها و رفتار های بخشی از شخصیت من هستند. من نمی خواهم باعث ناراحتی کسی شوم، من می دانم به خاطر آنچه که هستم و آنچه که بدست می آورم توجهات و حساسیت های زیادی روی من است. آنها نمی خواهند که نکات مثبت مرا ببینند و فقط دنبال نکات منفی هستند. اما من به آنها اهمیتی نمی دهم، زندگی به مانند یک درس است و من از اشتباهاتم یاد می گیرم و سعی می کنم در آینده و برای بازی بعدی ام پیشرفت کنم

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.