جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

حمید استیلی: پرسپولیس از نظر فنی بهترین تیم ایران است

حمید استیلی: پرسپولیس از نظر فنی بهترین تیم ایران است

حمید استیلی در مورد بازی پرسپولیس با فولاد، شانس سرخ ها برای ششمین قهرمانی متوالی، طولانی‌ تر شدن حسرت تیم‌های ایرانی در قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا و ... صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی، گفتگوی حمید استیلی با ایرنا را می خوانید:

پرسپولیس لیگ بیست‌ویکم را با برتری قاطع برابر فولاد آغاز کرد. نظر شما در مورد این دیدار چه بود؟

پرسپولیس در این دیدار عملکرد خوبی داشت و با ارائه بازی هوشمندانه توانست سه امتیاز این دیدار را بگیرد.
در نیمه نخست به نظر می‌رسید که هنوز بازیکنان در شوک شکست برابر الهلال هستند. درست است؟

این موضوع بی تاثیر نبود. به هر حال ما بازی حساسی را واگذار کرده بودیم. اما بازیکنان در نیمه دوم برابر فولاد توانستند خیلی خوب شرایط را کنترل کرده و با ارائه عملکردی بی نقص فولاد را شکست دهند. نیمه دوم علاوه بر پرسپولیس فولاد هم عملکرد خوبی داشت.
چقدر شانس برای کسب ششمین قهرمانی متوالی برای پرسپولیس قائل هستید؟

پرسپولیس نشان داد که از نظر فنی از همه تیم‌های ایرانی بهتر است و فکر نمی کنم که مشکلی از این بابت داشته باشد.
به هفته گذشته باز گردیم. جایی که پرسپولیس با سه گل از حریف عربستانی شکست خورد. این باخت موجب شد تا حسرت قهرمانی تیم‌های ایرانس در آسیا به نزدیک ۳۰ سال برسد.

درست است. البته پرسپولیس در این سال‌ها دوبار تا آستانه کسب جام قهرمانی رفت. آن هم در دیدارهایی که چندان برابر رقبا دست و پا بسته نبود بازی را واگذار کرد. به هر حال این فوتبال است. همه کشورها در حال پیشرفت هستند.
دلیل این ناکامی از دید شما چه بود؟

دلایل زیادی در این شکست موثر بود. ابتدا برنامه ریزی مسابقات بود که پرسپولیس بدون انجام بازی رسمی در آنجا حاضر شد. در حالیکه رقیب چندین هفته بازی‌هایش را در لیگ انجام داده بود. از طرفی حضور هواداران آنها نیز بی‌تأثیر نبود چرا که پرسپولیس  بیش از دو سال است که در حضور هواداران بازی نکرده است. موضوع بعدی بازیکنان تیم ملی بود که بازی نکردن روی آنها تاثیرگذاشته بود و سرلک و مهدی ترابی با روحیه نه چندان خوب به اردوی پرسپولیس آمده بودند که این مساله تاثیرگذار بود.وحید امیری هم خسته بود چرا که دو بازی در ترکیب تیم ملی به میدان رفت.
مشکلات باشگاه هم در این ناکامی از دید شما تاثیر داشت؟

بله.مسئله دیگر شرایط مالی بود که تا پیش از این دیدار وجود داشت. الهلال بهترین خارجی‌ها را جذب کرده بود اما بازیکنان ما شرایط خوبی نداشتند. حتی یک روز این موضوع باعث نیمه کاره ماندن تمرین شد. مساله دیگر هم این بود که چند بازیکن جدا شده بودند که همه آنها نفرات ملی‌موش و خوب تیم ما بودند. اتفاقات فرودگاه و معطلی که باعث شد پرسپولیس یک روز مهم را در آستانه جدال با الهلال از دست بدهد، بی‌تاثیر نبود.
عملکرد نفرات جدید را در این یکی دو بازی چطور دیدید؟

مقابل الهلال که می‌شود گفت هیچ بازیکنی روز خوبی نداشت. البته اگر چند هفته از لیگ گذشته بود بازیکنان جدید بیشتر هماهنگ می‌شدند، شرایط متفاوت بود. با این حال آنها روز به روز بهتر و هماهنگ‌تر خواهند شد و همانطور که دیدید مقابل فولاد آنها دوگل تاثیر گذار زدند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.