چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

ترجیح می دهم یک بازی را 6-1 ببازم تا اینکه در 6 بازی با نتیجه 1-0 شکست بخورم

مورینیو: تیاگو پینتو و خانواده فریدکین وارث انبوهی از کثافت های مالکان و مدیران قبلی رم هستند

مورینیو: تیاگو پینتو و خانواده فریدکین وارث انبوهی از کثافت های مالکان و مدیران قبلی رم هستند

مورینیو معتقد است جیمز پالوتا و مدیران او، انبوهی از کثافت را برای مدیران فعلی باشگاه به ارث گذاشته اند.

به گزارش ایران ورزشی؛ در آستانه دیدار حساس آاس رم و ناپولی در هفته نهم فصل 2021/22 سری آ، ژوزه مورینیو گفتگویی با خبرنگاران داشت.

مورینیو در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی با رم گفت:

در سری آ تاکنون عملکرد مثبتی داشتیم و عملکرد ما نسبت به نتایجی که کسب کردیم، کاملاً بهتر بوده است. 15 امتیاز داریم اما شایسته امتیازات بیشتری بوده ایم. بازی سختی خواهیم داشت چون ناپولی روی فرم است و هر 8 هفته ابتدایی را با برد سپری کرده است.
معمولاً عادت ندارم در مورد ترکیب قبل از بازی حرف بزنم اما این بار می گویم. زانیولو و کارسدورپ آماده هستند. دقیقا با ترکیب دیدار با یوونتوس فردا مقابل ناپولی بازی خواهیم کرد.
افراد زیادی هستند که به کارهای گذشته خود در رم می خندند. تیاگو پینتو و خانواده فریدکین وارث انبوهی از کثافت های مالکان و مدیران قبلی هستند. مالکان فعلی هزینه زیادی را متحمل شده اند تا اشتباهات گذشته را جبران کنند و در تلاش هستند شرایط را برای پروژه ای جدید که به زمان نیاز دارد، فراهم کنند. افرادی که در گذشته اینجا مسئول بودند، حالا با جیب های پر از پول به باشگاه می خندند. شما می گویید برای برخی از این بازیکنان نیمکت نشین، هزینه زیادی شده است اما من به اسم بازیکن خاصی اشاره نمی کنم. این هزینه ها نتیجه اشتباهات مالکان قبلی است.

وقتی می گویند مورینیو خوشحال نیست، این یک دروغ بزرگ است. وقتی می گویند مورینیو از ترکیب خود راضی نیست و بازیکنان بیشتری می خواهد، این واقعیت دارد. مورینیو هم مثل سایر مربیان، بازیکنانی می خواهد که به او امکان گردش ترکیب و ایجاد تعادل در تیم را بدهند. مورینیو نیاز به بازیکنانی هم سطح دارد اما مورینیو عوضی نیست و به کارهای تیاگو پینتو و خانواده فریدکین احترام می گذارد. مورینیو شرایط را درک می کند و با همه این محدودیت ها، پیشنهاد رم را پذیرفت.
نتایجی شبیه به باخت 6-1 در نروژ فقط یک بار در دوران مربیگری هر مربی پیش می آید و من مسئول شکست مقابل بودو گلیمت هستم. تیاگو پینتو و بازیکنان هیچ مسئولیتی در مورد نتایج ندارند. تصمیم گرفتم با ترکیبی به میدان بروم که می دانستم احتمال از دست رفتن بازی وجود دارد اما فکر نمی کردم تا این حد فاجعه آمیز باشد. اگر بازی چند دقیقه ادامه داشت، گل های 7 و 8 نیز از راه می رسید. در هر صورت مسئولیت با من است. من این تصمیم را از ترس مصدومیت بازیکنان در چمن مصنوعی گرفتم چون نگران آنها هستم و در هر پست، دو بازیکن ندارم. بنابراین مسئولیت این نتیجه با من است.
حتی اگر با نتیجه 6-1 ناپولی را ببریم، بازهم اشتباهات من در بازی نروژ جبران نمی شود. در بازی برگشت مقابل بودو گلیمت با ترکیب اصلی به میدان می رویم و اگر کسی مصدوم شود، افسوس خواهیم خورد. ما در حال ایجاد یک تیم هستیم اما به زمان و پول بیشتری نیاز داریم. مالکان تلاش زیادی در رسیدن به این مهم انجام می دهند بنابراین هیچ گلایه ای از آنها ندارم. فردا به نیمکت رم نگاه کنید. بازیکنان نیمکت نشین رم ضعیف نیستند اما خیلی جوان هستند. با توجه به سابقه بازیکنان رم، تصمیم گرفتم به همه بازیکنان در نروژ استراحت بدهم. امتیازات لازم را در لیگ کنفرانس گرفته ایم و هنوز هم می توانیم صدرنشین باشیم. پس استراحت به بازیکنان نیاز بود. اشتباه از من بود پس متاسفم چون این نتیجه در تاریخ رم و کارنامه من ثبت شده است. ترجیح می دهم یک بازی را 6-1 ببازم تا اینکه در 6 بازی با نتیجه 1-0 شکست بخورم.
تداوم ناکامی رم مقابل تیم های بزرگ؟ بحث پیچیده ای نیست. رم طی دو فصل اخیر در رتبه ششم و هفتم به کار خود پایان داده است. اگر رتبه تیم در این فصل بهتر شود، حتی در صورت نبردن تیم های بزرگ، هیچ اشکالی ندارد. ناپولی و اسپالتی، تیم و سرمربی بزرگی هستند. بازی سختی داریم اما این دیدار برای آنها نیز آسان نیست.
آیا نگران اینسینیه، پولیتانو و اوسیمن هستید؟ آنها هم باید نگران آبراهام، پلگرینی و مخیتاریان باشند. اسپالتی سرمربی متواضعی است بنابراین به تیم ما احترام می گذارد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.