سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰

اسپالتی: توتی بهترین بازیکن دوران مربیگری من بود؛ رم را هرگز به چشم رقیب نمی بینم

اسپالتی: توتی بهترین بازیکن دوران مربیگری من بود؛ رم را هرگز به چشم رقیب نمی بینم

در آستانه دیدار حساس آاس رم و ناپولی در هفته نهم فصل 2021/22 سری آ، لوچانو اسپالتی گفتگویی با خبرنگاران داشت.

به گزارش ایران ورزشی؛ اسپالتی در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی با رم گفت:

فردا یک جدال مستقیم میان دو تیمی است که می خواهند در بالای جدول باشند. هر کسی به هر شکلی با فوتبال در ارتباط است، از چنین بازی هایی استقبال می کند. رقابت تا پایان فصل ادامه خواهد داشت و از حالا برای کنار زدن برخی تیم ها زود است. هر دو تیم هدف اصلی خود یعنی کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را دنبال می کنند. اسکودتو؟ این هدفی است که در هفته های آینده در مورد آن صحبت خواهیم کرد.
بعد از سال ها فعالیت در این حرفه، یک واقعیت را در مورد خود متوجه شده ام. برای خوشحال بودن به عنوان یک مربی به مکان هایی با روحیه قوی نیاز دارم. رم-ناپولی مسابقه من است اما رم را هرگز به عنوان یک رقیب یا دشمن نمی بینم. هر کاری برای شکست دادن آنها می کنم اما رم، رقیب من نیست. دو مقطع حضورم در رم، دو تجربه هیجان انگیز در دوران حرفه ای من بود. این بازی، سه امتیاز مهم برای آینده ناپولی دارد بنابراین به دنبال پیروزی هستیم. بازهم می گویم با همه وجود برای موفقیت ناپولی تلاش می کنم اما رم هرگز دشمن من نخواهد بود.
فرانچسکو توتی؟ او بهترین بازیکنی است که سرمربی اش بوده ام. وقتی توپ را در اختیار داشت، هیچ بازیکنی شبیه او نبود. توتی یکی از بهترین ها در قرن حاضر است. کارهایی برای توتی انجام دادم که برای هیچ بازیکنی انجام نداده ام. اگر به عقب برگردیم بازهم همین کارها را انجام می دهم. توتی را واقعا دوست داشتم.

قبلا وقتی با اینتر به المپیکو رفتم، از سوی هواداران رم هو شدم. من لایق این سوت ها نیستم. همیشه با عشق، علاقه و وسواس زیادی در رم کار کردم.
تقابل دوباره با مورینیو باعث افتخار است. 12 سال از آخرین دیدار ما می گذرد. شکست 6-1 رم مقابل بوده گلیمت در نروژ یک اتفاق بود. می خواهم اینطور فکر کنم که اصلا چنین دیداری وجود نداشت. رم از خط حمله بسیار خوبی برخوردار است. تامی آبراهام شباهت زیادی به اوسیمن دارد و تقریبا همان کارهایی را انجام می دهد که ما از اوسیمن در ناپولی می خواهیم.
والتر ساباتینی در مصاحبه با کوریره دلو اسپورت گفته بود:

اگر قرار باشد از بین اوسیمن و ام باپه فقط یک نفر را انتخاب کنم، اوسیمن انتخاب من خواهد بود. او غیرقابل توقف است. اوسیمن از توپ های معمولی، یک موقعیت عالی می سازد. بنابراین در حال حاضر انتخاب من اوسیمن است.
از لوچانو اسپالتی در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار رم و ناپولی در همین مورد سوال شد و سرمربی ناپولی گفت:

با نظر ساباتینی موافقم. همیشه روی این موضوع فکر می کردم و انتخاب من از بین این دو بازیکن، اوسیمن است. او را ترجیح می دهم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.