سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰

پیولی: وقتی با یک بازیکن بیشتر مقابل بولونیا 2-0 جلو بودیم، فکر کردیم که بازی تمام شده است

پیولی: وقتی با یک بازیکن بیشتر مقابل بولونیا 2-0 جلو بودیم، فکر کردیم که بازی تمام شده است

پس از برد 4-2 میلان مقابل بولونیا در هفته نهم فصل 2021/22 سری آ، استفانو پیولی گفتگویی با خبرنگاران داشت.

به گزارش ایران ورزشی؛ سرمربی میلان در مصاحبه با اسکای ایتالیا گفت:

به دردسر افتادیم چون وقتی با یک بازیکن بیشتر با نتیجه 2-0 جلو بودیم، تصور کردیم که بازی تمام شده است. وقتی بازی را تمام شده در نظر بگیرید و دست از بازی بکشید، باید خود را برای هر سناریویی آماده کنید. خوشبختانه قدرت خود را نشان دادیم و پس از مساوی شدن به بازی برگشتیم و بردیم.
بازی مقابل تیم 9 نفره، ذهنیت تیم را تغییر داد و بازیکنان عصبی بودند. حضور هم زمان ژیرو و زلاتان در زمین نیز باعث گیج شدن ترکیب شد و ناخودآگاه بازیکنان به ارسال های بلند تمایل پیدا کردند که اکثرا بدون هدف بود. تصور من این بود که اضافه شدن ژیرو به زلاتان در خط حمله، گزینه های بیشتری در خط حمله به تیم اضافه می کند.
وقتی 2-0 جلو بودیم باید بازی را کنترل می کردیم اما نگرش اشتباهی داشتیم. عملکرد تیم در نیمه اول بسیار خوب بود و موقعیت های زیادی داشتیم اما در شروع نیمه دوم با نگرش اشتباهی وارد زمین شدیم که البته یک درس بزرگ برای تیم بود.

به ثمر رساندن گل های فراوان در دقایق پایانی بازی فقط به معنی داشتن آمادگی بدنی مناسب نیست بلکه ذهنیت تیم را نشان می دهد. این ذهنیت بازیکنان است که تفاوت را ایجاد می کند و باعث می شود تا آخرین لحظات به برد ایمان داشته باشیم.
این یک برد بسیار مهم برای ما بود. معمولا چنین دیدارهایی دشوار است چون ما از لیگ قهرمانان اروپا برگشتیم و تیم حریف یک هفته کامل زمان داشت تا آماده این بازی شود. در هر صورت برنده شدیم و درس مهمی گرفتیم. اکنون باید از تکرار چنین اشتباهی جلوگیری کنیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.