سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰

جرارد پیکه: در بارسلونا بازنشسته خواهم شد؛ نسل جدید تیم شباهت زیادی به نسل من دارد

جرارد پیکه: در بارسلونا بازنشسته خواهم شد؛ نسل جدید تیم شباهت زیادی به نسل من دارد

جرارد پیکه، مدافع اسپانیایی بارسلونا در مصاحبه با el pais در مورد خداحافظی از فوتبال و نسل جدید بارسلونا صحبت کرده و از قصد خود برای بازنشستگی در بارسلونا گفته است

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از مارکا، جرارد پیکه در این مصاحبه گفت:

من در بارسلونا بازنشسته خواهم شد. این قطعی است. چیزی که من نخواهم پذیرفت، این است که به عنوان یک بازیکن نیمکت نشین بازنشسته شوم. اگر سه ماه آخر فصل باشد و نوبت من باشد که نیمکت نشین باشم، خوب باشد اما اگر قرار باشد کل سال را روی نیمکت بنشینم، نه این را دوست ندارم. سنم؟ نمی دانم، من هنوز همان جرارد شورشی و مردی هستم که همان جوک های همیشگی را می گوید. وقتی از نظر جسمانی شرایط خوبی داشته باشم، متوجه آن می شوم. من سریع ترین نخواهم بود اما می توانم با بهترین ها رقابت کنم و احساس حقارت نکنم. تا زمانی که شرایط این طور باشد، من بازی خواهم کرد.
آن روز دیدم که مسن ترین گلزن بارسلونا در لیگ قهرمانان شده ام و این مرا ناراحت کرد. ترجیح می دادم که این گل را نزنم. سپس دیدم که با رکورد بیشترین گل توسط یک مدافع که در اختیار روبرتو کارلوس بود، برابری کردم و این حس خیلی بهتری داشت. اما من احساس پیر شدن نمی کنم. البته که من هم سنی دارد و وقتی ببینم که دیگه همانند همیشه در تیم مهم نیستم، می روم.
نسل جدید بارسلونا؟ گاوی، نیکو، پدری، بالده، آنسو... این نسلی است که اگر عملکردی عالی داشته باشد، می تواند رقابت کند و آرزوی بردن همه چیز را در طول چند سال آینده داشته باشد. من فکر می کنم که این نسل شباهت زیادی به نسل خودم دارد. فکر می کنم سه گانه فصل 15-2014 گران تر از همیشه تمام شد. در ژانویه همان سال میزان قصد و نیت مردم برای رای دادن به بارتومئو کمتر از یک درصد بود و سپس او در انتخابات پیروز شد. این برای اعضای باشگاه یک درس است که بدانند نتایج همه چیز نیست.
جدایی مسی؟ هرگز تصور نمی کنی که ممکن است روزی از باشگاه بروی اما البته که سخت است که بهترین بازیکن تاریخ باشگاهت، از تیمت جدا شود. ما سال های با لئو زندگی کردیم و اکنون باید به دنبال مراجع جدیدی باشیم. مشکل این است که لئو همه چیز به تیم می داد. لئو همه کاری برای تیم کرد. شما باید بازیکنان زیادی را پیدا کنید تا بتوانند چیزی را که تنها یک نفر به شما داده، به شما بدهند.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.