سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

فقر قاتل در تیم یحیی

برهوت گل در پرسپولیس

برهوت گل در پرسپولیس

بازی سرخ ها برابر سایپا البته در دو فاز تدافعی و تهاجمی نواقصی داشت که بی اعتنایی به آنها می تواند خطرناک باشد.

پرسپولیس در هفته نخست برابر سایپا همان تیمی بود که انتظارش را داشتیم. تیمی که حریصانه به دنبال برد بود و در سراسر بازی از منظر تاکتیکی و فرم بازی استیلای قابل توجهی بر سایپا داشت اما ضعف گلزنی و فقر یک قاتل پرسپولیس را از رسیدن به گل باز داشت. اتفاقی که با توجه به بحران های اخیر محتمل به نظر می رسید. پرسپولیس با این روند و فقر قاتل چه باید بکند؟ آیا سرخ ها می توانند این مشکل را ولو به شکل مقطعی حل کنند؟ آنالیز امروز بازی پرسپولیس و سایپا را زیر ذره بین برده است.

1

سام ستارزاده: آینده پرسپولیس جدید یحیی به هیچ عنوان تاریک نیست. با این حال، درام آن‌ها برای این که به پایان خوش ختم‌شود، به رول قهرمان نیاز دارد؛ نقشی که در چارچوب مستطیل سبز، بشار رسن، وحید امیری، میلاد سرلک و احسان پهلوان توانایی ایفای آن را دارند؛ و البته شاید مهدی عبدی خوش‌آتیه، اگر در بازی‌های بعدی اقبالش بازتر باشد.

2

علی کمانگری: از دست دادن دو امتیاز مقابل تیم سخت‌کوش سایپا نمی‌تواند نتیجه‌ی چندان خوشایندی برای یحیی گل‌محمدی و شاگردانش باشد، اما آن‌ها در روزی این تساوی را به دست آوردند که به سد سخت اکبرمنادی برخورد کرده بودند. ضمناً چمن ورزشگاه دست‌گردی هم احتمالاً جزو بدترین چمن‌هایی خواهد بود که پرسپولیس تا پایان فصل روی آن بازی کرده و این برای تیم‌های یحیی که اغلب بالای ۵۰۰ پاس در هر بازی می‌دهند، چالش بزرگی بود. به‌نظر می‌رسد پرسپولیس در هفته‌های آتی بتواند به روز‌های خوبش بازگردد و زنگ خطری چندانی هنوز در اردوی سرخ‌ها به صدا در نیامده است.

3

میعاد نیک: مهدی عبدی یک مهاجم جوان و آینده‌دار است که حتماً طی 5 سال آینده به‌کار پرسپولیس خواهد آمد و شاید حتی بتواند یاد و خاطره گلزنی‌های مهدی طارمی را نیز برای هواداران سرخ تداعی کند، ولی سپردن تمام بار گلزنی تیم به عبدی جوان و بی‌تجربه یک ریسک بزرگ است و ادامه دادن به این روند بعید هم نیست که به قیمت از دست رفتن جام آسیایی و جا ماندن از کورس قهرمانی در لیگ بیستم تمام شود. گل‌محمدی در شرایطی که نمی‌تواند از آل‌کثیر استفاده کند، وحید امیری که ذاتاً یک وینگر است را به نوک خط حمله سرخ‌ها منتقل کرده تا شاید از امیری، چیزی شبیه به مهدی ترابی در بیاید؛ اقدامی که با توجه به سن و سال وحید امیری اصلاً منطقی نیست و در بهترین حالت مانند یک مسکن موقتی عمل خواهد کرد.

4

سامان موحدی راد: پرسپولیس لیگ برتر را بدون گل و پیروزی شروع کرد. اگرچه روی کاغذ شاید این یکی از دلسرد کننده‌ترین شروع‌های پرسپولیس پرتوان این سال‌ها باشد اما نمایش درون زمین آنها در برابر سایپا واقعا دیدنی بود. بازی پرسپولیس و سایپا از آن دیدارهای پرهیجان شروع فصل لیگ بود که تنها گل نداشت و علت آن هم درخشش فوق‌ تصور اکبرمنادی در دروازه سایپا بود. با این حال این تساوی علی‌رغم نمایش خوب پرسپولیسی‌ها این نکته را بیش از پیش مقابل چشم کادر فنی و تیم مدریتی این تیم روشن کرد که در خط حمله با مشکل بزرگی مواجه هستند. اتفاقی که برای عیسی آل‌کثیر رخ داد و او را 6 ماه از میدان دور کرد در کنار فروش علی علیپور موجب شد تا آنها تنها به پشتوانه مهدی عبدی جوان به میدان بروند.

5

سینا فتوت: بعد از رفتن علیپور و محرومیت آل کثیر تنها مهاجمان اختصاصى پرسپولیس مهدى عبدى و آرمان رمضانى هستند که رمضانی بیشتر به عنوان یک بازیکن جانشین به میدان مى آید و یحیى گل محمدى ترجیح مى دهد وحید امیرى که ذاتا وینگر است را در پست فوروارد بازى دهد. البته یحیی با توجه به این وضعیت هم چاره ای ندارد. مهدى عبدى خوب در موقعیت گل قرار مى گیرد اما در زدن ضربات آخرهنوز آن تجربه لازم را ندارد. به نظر می رسد یحیی گل محمدی چاره ای به جز اعتماد به مهدی عبدی جوان ندارد. مهاجمی که البته قابلیت های خوبی دارد اما بیش از اندازه خام است و هنوز پختگی لازم برای درخشش در نوک حمله پرسپولیس را ندارد. ایستادن پای عبدی شاید هزینه بر باشد اما می تواند بزودی پرسپولیس را صاحب یک مهاجم استاندارد کند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.