جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰

دوران طلایی تمام نمی‌شود

تک‌ستاره‌ترین تیم پرسپولیس

تک‌ستاره‌ترین تیم پرسپولیس
سام ستارزاده
سام ستارزاده خبرنگار

ایران ورزشی: برای قرمزپوشان پایتخت، پیروزی مقابل پولادمردان اهوازی فراتر از یک مأموریت سه امتیازی یا یک خیز برای شکستن طلسم ۷۱۸ روزه فتح قلعه فولاد آرنا بود. پرسپولیس لیگ بیست‌ویکم را مقابل یکی از پرمهره‌ترین و آماده‌ترین تیم‌هایش سربلندانه آغاز کرد، با بردی که مانند یک تنفس مصنوعی، به پیکره پرسپولیس جانی تازه بخشید تا برای دبل‌هت‌تریک تاریخی در لیگ انگیزه‌ای مضاعف بیابند.

چالش‌های شاگردان یحیی گل‌محمدی صرفاً به شکست سنگین مقابل الهلال باز نمی‌گردد. جدای از خستگی ناشی از معطلی سرخ‌پوشان در پرواز رفت و افت روحی حاصل از حذف تلخ تیم در لیگ قهرمانان که در شش روز گذشته روی دوش بازیکنان سنگینی می‌کرد، جدایی احمد نوراللهی و محمدحسین کنعانی، خط دفاع پرسپولیس را به طرز قابل‌توجهی آسیب‌پذیرتر از قبل ساخته؛ چرا که دو جانشین کنعانی در این پست هنوز حتی به ترکیب اصلی تیم هم راه پیدا نکرده‌اند. بخت‌های گلزنی که نصیب وحید حیدریه، آیاندا پاتوسی و لوسیانو پریرا شدند، نشان‌دهنده باقی‌بودن این ضعف‌ها بودند.

پس از ارائه یک بازی متعادل و منطقی در نیمه نخست، پرسپولیس با استفاده درست از ضربات شروع مجدد، توانست سوار بر بازی شود. رضا اسدی که در جریان بازی هم روی نبردهای هوایی و هم روی پاس‌های کلیدی موفق بود، روی ارسال امید عالیشاه گل پیروزی‌بخش تیمش را ساخت تا از پیکان انتقادات خارج‌ گردد و نشان‌ دهد پیراهن شماره ۸ می‌تواند به تن او هم اندازه باشد. ضربه پشت سر حامد پاکدل روی ارسال مهدی ترابی نیز کلاسی فراتر از فوتبال ایران و حتی آسیا داشت.

دیکته‌شدن بازی مالکانه پرسپولیس به میزبانش در نیمه دوم، بزرگ‌ترین بارقه امید برای آنها بود. به رخ کشیدن قدرت در جدال‌های تن‌به‌تن و ضدحمله‌های مرگبار تیم و پاس‌های دقیق و خلاقانه که از وحید امیری و مهدی ترابی دیده می‌شد، این باور را توانست ایجاد کند که فاجعه ریاض صرفاً یک رخداد گذرا بوده. پرسپولیس شاید کم‌ستاره‌‌ترین تیم چند سال اخیرش را در فصل جدید در اختیار دارد؛ ولی در اهواز به بازی تیمی و منسجم خود متکی بود؛ ویژگی‌ای که می‌تواند بزرگ‌ترین امتیاز تیم دانسته شود

تیم امسال گل‌محمدی هرچند در قلب خط دفاع نفوذپذیرتر نشان ‌داده، ولی با ارائه همین فوتبال منطقی در بازی‌های بعدی، می‌تواند همان پرسپولیس جان‌سخت و جنگنده‌ای باشد که در فصل‌های قبل نیز می‌دیدیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.