شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰

این هم از لیگ برتر؛ تیمی که پزشک ندارد

جان بازیکنان بازیچــــه مدیـــران

جان بازیکنان بازیچــــه مدیـــران
اکبر منتشلو
اکبر منتشلو خبرنگار

چند روزی است که بازی‌های لیگ برتر فوتبال شروع شده و با همه مشکلاتی که وجود دارد این بازی‌ها در حال برگزاری است. متأسفانه اغلب کسانی که علاقه‌مند به فوتبال هستند و البته تعدادشان هم مخصوصاً بین جوانان و نوجوانان کم نیست، به خوبی می‌دانند که تیم‌‌های لیگ برتری، یعنی سطح حرفه‌ای فوتبال کشورمان، چقدر گرفتار مشکلات هستند. مشکلات مالی، مدیریتی، فنی و...

به گزارش ایران ورزشی؛ چند روزی است که بازی‌های لیگ برتر فوتبال شروع شده و با همه مشکلاتی که وجود دارد این بازی‌ها در حال برگزاری  است. متأسفانه اغلب کسانی که علاقه‌مند به فوتبال هستند و البته تعدادشان هم مخصوصاً بین جوانان و نوجوانان کم نیست، به خوبی می‌دانند که تیم‌‌های لیگ برتری، یعنی سطح حرفه‌ای فوتبال کشورمان، چقدر گرفتار مشکلات هستند. مشکلات مالی، مدیریتی، فنی و... باشگاه‌ ها بر کسی پوشیده نیست و این موضوع به وضوح خود را در نتیجه‌گیری فوتبالمان در سطح منطقه و جهان نشان می‌دهد. شاید برخی‌ها انتظار قهرمانی باشگاه‌های لیگ برتری در لیگ قهرمانان آسیا را داشته باشند، شاید برخی‌ها منتظر معرفی استعدادهای بیشتر به فوتبال باشند، اما واقعیت چیز دیگری است که متأسفانه در شرایط فعلی کسی حتی حاضر نیست به این موضوعات توجهی بکند.
همانطور که گفته شد نه تنها اغلب باشگاه‌های فوتبال کشورمان، بلکه حتی باشگاه‌های لیگ برتری هم گرفتار مشکلات عدیده‌ای هستند که خود به خود اجازه خودنمایی به فوتبال کشورمان را نمی‌دهند و ناچاراً پذیرفته‌ایم که توانایی ما در فوتبال بیش از این نیست و برای حذف زود هنگام نمایندگان کشورمان در رقابت‌های آسیایی، حتی کسی تب هم نمی‌کند و کم‌کم حتی نتیجه‌های ناامیدکننده نمایندگان فوتبال کشورمان در برابر تیم‌هایی که زمانی زنگ تفریح فوتبال کشورمان بودند، نیز کسی را آزرده نمی‌کند. انگار آنقدر باشگاه‌ها در مشکلات متفاوت و مختلف از جمله سوء‌مدیریت غرق هستند که صرفاً به حضور در لیگ برتر اکتفا می‌کنند و چشم‌ انداز و دورنمای واقعی و مترقی را برای خود متصور نیستند.
هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر با بازی نفت مسجدسلیمان و سپاهان اصفهان استارت خورد و اصفهانی‌ها توانستند سه بر صفر بازی را به نفع خود به پایان ببرند که نتیجه غیرعادی به شمار نمی‌رود. هر چند انتظار این بود که نفت مسجدسلیمانی‌ها بتوانند در خانه خود نتیجه بهتری را کسب کنند. اما این انتظار زمانی رنگ می‌بازد که حرف‌های مربی این تیم پرده از برخی مشکلات؛ که نه تنها زیبنده تیم‌های لیگ برتری نیست، بلکه در صورت تداوم، احتمال محرومیت برای آنها را در پی خواهد داشت، برمی‌دارد.
حمیدرضا عبداللهی، مربی نفت مسجد سلیمان در این باره می‌گوید: «مسجدسلیمان هم زمین چمن مناسبی برای تمرین تیم ندارد و همان یک زمین است که به خاطر همین تصمیم گرفتیم شرایط را عوض کنیم و در اهواز تمریناتمان را انجام بدهیم. از طرف دیگر ما مشکلات دیگری هم داریم. تیم ما دکتر ندارد و هفته قبل مربیان تیم پای بازیکنان را تِیپ می‌کردند. فیزیوتراپ هم نداریم تا به بازیکنان رسیدگی کند و این مسائل یک امر عادی در باشگاه‌های لیگ برتری است. مواردی هست که جزو مسائل اولیه محسوب می‌شود. داشتن زمین تمرین، گروه پزشکی و ... جزو موارد اولیه است که ما نداریم. در خوابگاه بازیکنان انواع و اقسام موجودات زنده وجود داشت که موجب شد آنها شب تا صبح نخوابند.»
نداشتن زمین تمرین، مشکلات مالی و... متأسفانه همواره در کنار تیم‌ها و باشگاه‌ ها بوده و گاهی با سوء‌مدیریت این موضوعات به صورت حاد نیز خودشان را نشاند داده‌اند. اما اینکه تیم لیگ برتری بدون پزشک در بازی‌ها و تمرینات حاضر شود، واقعاً موضوعی است که در وهله اول اوج سوء‌مدیریت در باشگاه را نشان می‌دهد و در ثانی سرمربی و مربیان چطور جرأت می‌کنند با این شرایط تیم را برای بازی‌ها و تمرینات مهیا کنند. آیا با این شرایط جان بازیکنان، بازیچه دست برخی مدیران و حتی مربیان فوتبال که به هر طریق ممکن می‌ خواهند در فوتبال باشند، قرار نمی‌گیرد؟
متأسفانه آنقدر پسرفت در فوتبال کشورمان وجود دارد که الزام داشتن ورزشگاه اختصاصی و... برای گرفتن پروانه حرفه‌ای‌گری، امروز جایش را به داشتن پزشک برای تیم داده و مربی تیم لیگ برتری، نداشتن پزشک را در کنفرانس خبری، مطرح می‌کند تا شاید چاره‌ای اندیشیده شود. به هر حال همین دو هفته‌ای که بازی‌ها در حال برگزاری است، به خوبی نشان می‌دهد که حال فوتبال خوب نیست و نباید انتظار زیادی از این فوتبال داشت. اما این انتظار وجود دارد که با جان بازیکنان بازی نشود و حداقل‌ها برای تیم‌ها مهیا باشد. نداشتن زمین تمرین مناسب، مشکلات مالی و پرداخت نکردن پول بازیکنان و... را شاید بتوان تحمل کرد، اما اینکه عده‌ای برای حضور در فوتبال تحت هر شرایطی، جان بازیکنان را گرو بگیرند، پذیرفته نیست.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.