سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰

رونالد کومان: خواهان تمدید قرارداد دمبله هستیم؛ حضور فاتی مقابل رایو وایکانو در هاله ای از ابهام است

رونالد کومان: خواهان تمدید قرارداد دمبله هستیم؛ حضور فاتی مقابل رایو وایکانو در هاله ای از ابهام است

رونالد کومان معتقد است که با وجود این که شکست مقابل رئال مادرید ناامید کننده است، با توجه به شرایط بارسلونا چیزهایی برای خوشحال بودن نیز وجود دارد.

به گزارش ایران ورزشی، رونالد کومان در این کنفرانس خبری گفت:

رایو وایکانو تازه به لالیگا صعود کرده و فصل فوق العاده ای را می گذراند. سال گذشته تقابل ما با آن ها در جام حذفی پیچیده بود و این دیدار نیز سخت خواهد بود اما اگر مانند بازی های اخیرمان بازی کنیم، می توانیم پیروز شویم. ما در حال پیشرفت و بهبود مسائل هستیم، نباید به نتیجه نگاه کنیم. من می دانم که شکست خوردن مقابل رئال مادرید ناامید کننده است اما چیزهای کافی ای برای خوشحال بودن با این شرایطمان وجود دارد. من می خواهم از جوی که در استادیوم حاکم بود لذت ببرم، با این که می پذیرم که همه چیز به نتایج بستگی دارد.
اتفاقی که پس از ال کلاسیکو به هنگام خروج از نیوکمپ با هواداران رخ داد؟

این یک مشکل اجتماعی است، آن ها افرادی هستند که مشکلات تحصیلی دارند و چیزی از ارزش ها نمی دانند. محیط درون بازی کاملاً برعکس بود. نباید به این افراد توجه کنید. دقیقاً چنین چیزی برای بعضی از بازیکنان نیز در برخورد با هواداران رخ داده است، حتی برای پویول. هر چند شاید مورد من بیش از حد و شدیدتر بود. باید راه حلی پیدا کنیم تا دیگر این چیزها تکرار نشود اما نباید بیش از این به چنین اتفاقاتی توجه کرد. وقتی استادیوم را ترک کردم، نترسیدم. همسرم به همراه دو فرد دیگر همراه من بودند چون مشغول ضبط یک مستند هستیم. من ترسی نداشتم. من به ترک کردن ماشینم فکر کردم اما تصمیم گرفتم که بهتر است این کار را نکنم.
دوران سختی است؟ همه چیز به این بستگی دارد که ببرید یا نه، در تیم های بزرگ تر فشار بیشتر است. آنچلوتی در باشگاه های زیادی بوده و این را به خوبی می داند، او می داند چگونه با این فشار کنار بیاید و بله، ما در مورد آن صحبت کردیم و او مرا تشویق کرد. در ال کلاسیکو من از بازی لذت بردم، البته که از نتیجه لذتی نبردم اما جو استادیوم پس از مدت ها عالی بود. نتیجه بازی بر اساس جزئیات تعیین شد چون ما مستحق باخت نبودیم و بدشانس بودیم.

دمبله؟ ما می خواهیم او در تیم ما بماند. دمبله بازیکن مهمی با ویژگی های متفاوتی در خط حمله است. ما می خواهیم او قراردادش را تمدید کند اما اگر او چنین چیزی را نخواهد، باید ارزیابی کنیم که چگونه می توانیم شرایط را مدیریت کنیم.
آگوئرو از نظر جسمانی پیشرفت زیادی داشته است. فکر می کنم هنوز برای 90 دقیقه بازی کردن آماده نیست اما در شرایطی قرار دارد که بتواند در ترکیب ابتدایی قرار گیرد. آنسو فاتی کمی درد داشت اما درد او در زانویش نبود. او در لیست تیم حضور دارد اما بازی کردن یا نکردنش در هاله ای از ابهام است. فردا تصمیم خواهیم گرفت که او می تواند با تیم سفر کند یا خیر. اگر بازیکنی مشکل جسمانی داشته باشد، در موردش با آن بازیکن و پزشکان صحبت می کنم. اگر پزشک بگوید که او نمی تواند بازی کند، مربی هرگز نمی تواند به او بازی دهد. اگر بازی بزرگی در پیش است، می توانید ریسک کنید اما پزشک مراقب آن خواهد بود. تاریخ مشخصی برای بازگشت پدری، دمبله یا آرائوخو مشخص نشده است.
من مففیس را به خوبی می شناسم. او در بازی های اخیر موفق به گلزنی نشده است اما او از خود انتقاد و اشتباهات خود را پیدا می کند. ما باید چیزهایی را بهبود دهیم تا او بتواند بهتر بازی کند و خود بازیکن نیز می داند که باید بهتر شود. یوسف دمیر و ریکی پوچ؟ او بازیکن بسیار جوانی است، دقایقی فرصت بازی داشته اما بودن در سطح تیمی مانند بارسا کار آسانی نیست. او کم کم بهتر می شود و باید منتظر فرصت های خود بماند. ریکی پوچ رقابت زیادی را در تیم تجربه می کند و ما همیشه بهترین چیز برای تیم را انتخاب می کنیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.