چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰

درآمد واقعی، تنها راه نجات فوتبال

چنگ به ریسمان حقیقی

چنگ به ریسمان حقیقی
سامان موحدی راد
سامان موحدی راد خبرنگار

ایران ورزشی: بحث از یک سؤال آغاز می‌شود؛ چرا بحث تبلیغات محیطی در ایران داغ شد؟ یک جدال قدیمی سرانجام و در اتفاقی نادر در جهت حرکت به سوی درآمدزایی حرفه‌ای در ایران پیش رفت. استقلال کارزاری را علیه سازمان لیگ به راه انداخت. موضوعی که موجب شد تا سایر تیم‌های لیگ برتری هم از استقلال یاد بگیرند و به دنبال احقاق آن حرکت کنند.

سردار آجورلو که به استقلال آمد از همان ابتدا وعده داد که به دنبال درست کردن بسیاری از خرابی‌های بنیادی این باشگاه است؛ از تأمین زیرساخت‌های لجستیکی بگیر تا شیوه‌های درآمدزایی. پیشتر مدیرانی گمنان تلاش کرده بودند با فروش پفک و نوشابه‌هایی به اسم استقلال برای این باشگاه درآمدزایی کنند که البته همه به در بسته خوردند اما سردار آجورلو از همان ابتدا از کف درآمدزایی 500 میلیاردی برای باشگاه سخن گفته بود اما خیلی‌ها نمی‌دانستند که این درآمد قرار است چگونه تأمین شود.

 فوتبال ایران نزدیک به دو دهه است که صفت حرفه‌ای را یدک می‌کشد اما هیچ‌گاه به صورت اصولی در مسیر حرفه‌ای شدن گام برنداشته. به یک دلیل واضح و آن اینکه هیچ وقت تلاش نشده تا جریان درآمدزایی فوتبال ایران حرفه‌ای شود. در واقع همیشه از ایجاد یه راه درست و شفاف برای تأمین هزینه‌های باشگاه طفره رفته شده. حالا که با تلاش‌های استقلال کوشش‌هایی برای تحقق بخشی از این درآمدها شده، بد نیست که در این راه متوقف نشوند و همچنان تلاش کنند تا دیگر حقوق خودشان را هم به دست بیاورند. تنها چیزی که فوتبال ما را در مسیر درست حرفه‌ای قرار می‌دهد، همین است؛ درآمد واقعی و درست فوتبالی. پولی که از فوتبال حاصل شود و در فوتبال خرج شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.