سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰

این کادر فنی فقط دو دیدار خانگی با تماشاگر دیده!

20ماه و 23 روز دور از هوادار

20ماه و 23 روز دور از هوادار

ایران ورزشی/ عصر امروز نخستین بازی خانگی پرسپولیس در فصل بیست و یکم لیگ برتر برگزار خواهد شد اما بازی خانگی به خاطر غیبت تماشاگران مدت‌هاست که معنی خودش را از دست داده و دیگر با قاطعیت نمی‌توان گفت پرسپولیس در ورزشگاه آزادی میزبان است و می‌تواند با تکیه به حمایت هوادارانش حریف را تحت فشار قرار داده و ضمن ارائه یک نمایش هجومی و تماشاگر‌پسند سه امتیاز خانگی به جیب بزند. شاید همین که خبری از سفر به شهری دیگر و بازی در ورزشگاهی غیراستاندارد و چمنی نامطلوب‌تر نباشد برای تیم پرسپولیس کافی باشد و به همین مزیت‌های بازی در تهران و ورزشگاه آزادی اکتفا کند اما واقعیت اینکه بازی خانگی بدون تماشاگر نه شور و شوق دارد نه اتمسفر فوق‌العاده‌ای ایجاد می‌شود ضمن اینکه تیم‌های پرطرفداری مثل پرسپولیس بزرگترین امتیازشان برای رسیدن به پیروزی را از دست می‌دهند.
از آخرین باری که پرسپولیس جلوی تماشاگرانش بازی کرده چقدر می‌گذرد؟ کسی خاطر دارد؟ شاید آمار عجیب باشد اما تیم پرسپولیس تنها در دو مسابقه با حضور این کادر فنی در حضور هوادارانش بازی کرده است.
یحیی گل‌محمدی و کادرش روز 23 دی ماه 1398 به صورت رسمی کارشان را در پرسپولیس آغاز کردند. اولین بازی خانگی پرسپولیس 6 بهمن برگزار شد که سرخ‌ها با کادر جدیدی دو گل به حریف زدند. بعد از آن پیروزی مقابل صنعت نفت در آبادان رقم خورد و سپس در تاریخ 12 بهمن نوبت دربی رسید. دربی مهیج و جذاب 2-2  دومین و آخرین مسابقه‌ای بوده که این کادر فنی با حضور تماشاگران برگزار کرده‌اند. شاید عجیب باشد اما بیش از 21 ماه از حضور یحیی و همکارانش در پرسپولیس می‌گذرد ولی آنها فقط دو بار هواداران پرسپولیس را در استادیوم دیده‌اند و طبیعی است که یحیی گل‌محمدی برای دیدن دوباره آنها دلتنگی کند.
پرسپولیس در آسیا از این حیث شرایط بدتری دارد و آخرین بازی‌اش در حضور تماشاگران خودی به 30 اردیبهشت 98 و آخرین بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان 2019 برمی‌گردد که مقابل السد در یک بازی تشریفاتی با دو گل برنده شد. در واقع تیمی که روز 24 مهرماه امسال در ریاض مقابل الهلال حذف شد چیزی حدود 29 ماه نتوانست هیچ مسابقه خانگی در حضور هوادارانش در ورزشگاه آزادی داشته باشد و حتی در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی هم به میدان نرفت و در عوض در قطر، امارات، عربستان و هند بازی کرد و البته یک بار به فینال و بار دوم به یک‌چهارم نهایی رسید.
حالا پرسپولیس برای دومین فصل متوالی، لیگ برتر و بازی‌های خانگی‌اش را بدون حضور تماشاگران خود برگزار می‌کند. امروز نخستین بازی خانگی فصل در ورزشگاه آزادی و در حضور مأموران انتظامی، اعضای دستگاه‌های اجرایی و اهالی رسانه برگزار خواهد شد اما همچنان خبری از تماشاگر نیست. در واقع اگر دقیق بخواهیم بگوییم امروز پرسپولیس در حالی در خانه بازی خواهد کرد که مدت دوری تماشاگرانش در این ورزشگاه به 20 ماه و 23 روز خواهد رسید. یعنی از همان دربی 2-2  تاریخ 12 بهمن 1398 تا امروز 5 آبان سال 1400. این یک رکورد تلخ و عجیب برای پرطرفدارترین تیم ایران است که بدون حضور تماشاگر و هوادار یکی از مهم‌ترین ابزارهایش برای رسیدن به پیروزی و تکرار موفقیت‌های قبلی را از دست داده اما توقع هوادارانش را بالا برده که هر فصل قهرمان شود و باز هم از این تیم جام می‌خواهند.


پرسپولیس – نساجی
از قافله عقب نمان!
ایران ورزشی – پرسپولیس امروز در اولین بازی خانگی فصل تازه لیگ برتر باید مقابل نساجی بازی کند و چاره‌ای جز برد هم ندارد. بعد از برد مقابل فولاد و ارائه حدود یک ساعت بازی  ناامید‌کننده، پرسپولیس در یک‌سوم پایانی آن مسابقه به خودش نزدیک شد و در نهایت با بردی شیرین ریکاوری روحی شد و از شوک حذف در آسیا بیرون آمد.
در واقع پرسپولیس با برد در اهواز هم به خودش برگشت هم لیگ برتر ایران تا دنبال هدف بزرگش یعنی تکرار قهرمانی در این مسابقات و رسیدن به ششمین جام متوالی باشد.
پرسپولیس در نیمه نخست بازی با فولاد تحت تأثیر شرایط ناشی از پروازها و باخت به الهلال بود اما بین دو نیمه وقتی کادر فنی از بازیکنان خواستند از فوتبال‌شان لذت ببرند و البته تغییراتی در خط حمله ایجاد کردند، ورق برگشت.
پرسپولیس طی روزهای اخیر شرایط نرمالی از نظر فنی، بدنی و روانی داشته است و تمام بازیکنانی که هفته قبل در اختیار داشت را برای این مسابقه همراه دارد. آنها بازی قبلی نساجی مقابل فجر را دیده‌اند و می‌دانند حریف تیم خوبی است که با توجه به برد هفته اول شرایط امتیازی خوبی دارد اما آنقدر سفت و محکم نیست که نتوان شکستش داد.
نساجی تیم سختکوشی است که می‌تواند در تهران برای میزبانش مشکل‌ساز باشد اما اگر پرسپولیس خیلی زود به گل برسد روند خوبی در بازی پیدا خواهد کرد و می‌تواند به سه امتیاز این مسابقه امیدوار باشد.
پرسپولیس با علم به اینکه سپاهان، استقلال و گل‌گهر در این هفته شش امتیازی شده‌اند باید در این مسابقه خانگی برنده باشد تا از قافله مدعیان عقب نماند.
پرسپولیس برای این بازی سیامک نعمتی را هم در لیست خواهد داشت اما همچنان خبری از مهدی‌خانی و شجاعی در لیست نیست. با این حال دست یحیی برای تعویض خالی نیست و می‌تواند با تغییرات مناسب در صورت گره خوردن بازی شرایط را به نفع تیمش تغییر دهد.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.