سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰

سماعیل صفیری: 99.9 درصد داوران ایران پاک هستند

سماعیل صفیری: 99.9 درصد داوران ایران پاک هستند

اسماعیل صفیری درباره اظهارات وحید صالحی که علیه داوران فوتبال ایران مطرح شده بود، صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی ، اسماعیل صفیری در مورد صحبت‌هایی که وحید صالحی علیه داوران انجام داده است به فارس گفت:

هر کسی حرفی می‌زند باید پاسخگوی آن باشد و قطعاً برایش سند و مدرکی ارائه بدهد، آن هم وقتی از موضع اتهام‌زنی وارد می‌شود قطعاً باید مستندات داشته باشد. مسئولان فدراسیون فوتبال و حتی مسئولان غیر فوتبالی مؤظف به پیگیری‌های صحبت‌های مطرح شده هستند اگر این صحبت‌ها پیگیری نشود نه به صلاح جامعه داوری و نه به صلاح داوری است.
صفیری افزود:

نمی‌توان همین‌طور صحبتی مطرح کرد و اتهام زد و رفت. باید مدارک و مستندات ارائه شود. باید در مراجع فوتبالی و غیر فوتبالی به این مسئله رسیدگی شود زیرا پای حیثیت جامعه داوری فوتبال کشور مطرح است.
رئیس اسبق کمیته داوران فدراسیون فوتبال تأکید کرد:

به عقیده من 99.9 درصد داوران ما شریف، زحمتکش و پاک هستند و نباید اینگونه مورد هجمه و اتهام‌زنی قرار بگیرند. اگر واقعاً موردی وجود دارد یا مستنداتی در این مورد هست باید با قید چهار فوریت رسیدگی شود تا مجموعه شریف و زحمتکش داوری اینگونه مورد هجمه قرار نگیرند. باید به اتهامات زده شده رسیدگی شود و اگر واقعاً مستنداتی وجود دارد بدون هیچ مماشاتی برخورد شود ولی اگر چین چیزی نیست نباید جامعه شریف داوری زیر سایه چنین اتهاماتی قرار بگیرد.
صفیری در مورد اینکه در زمان تصدی‌اش در کمیته داوران از او خواسته که داوری را برای یک بازی خاص انتخاب کنند یا نه زیرا صالحی مدعی است که ابلاغ‌های داوری خرید و فروش می شود، گفت:

در 9 ماهی که من رئیس کمیته داوران بودم هرگز با چنین موردی برخورد نکردم و هیچکس از من نخواست مثلاً فلان داور را برای فلان بازی انتخاب کنم و هیچ توصیه‌ای در این زمینه به من نشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.