یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰

برای مدال بی‌شانس نیستیم

علیرضا استکی: بعد از المپیک فهمیدیم باید جهانی هم برویم

علیرضا استکی: بعد از المپیک فهمیدیم باید جهانی هم برویم
محسن وظیفه
محسن وظیفه خبرنگار

تیم ملی بوکس در 10 وزن راهی مسابقات قهرمانی جهان شده و از شب گذشته هم مسابقات خود را در این رقابت‌ها شروع کرد. مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی صربستان برگزار می‌شود و در دومین روز این رقابت‌ها اشکان رضایی و شاهین موسوی روی رینگ رفتند. این تیم تا به حال نتوانسته در رقابت‌های قهرمانی جهان به مدال برسد و حالا در این دوره تلاش می‌کند به اولین مدال جهانی تاریخ دست پیدا کند و طلسم این ناکامی تاریخی را بشکند.

به گزارش ایران ورزشی؛تیم ملی بوکس در 10 وزن راهی مسابقات قهرمانی جهان شده و از شب گذشته هم مسابقات خود را در این رقابت‌ها شروع کرد. مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی صربستان برگزار می‌شود و در دومین روز این رقابت‌ها اشکان رضایی و شاهین موسوی روی رینگ رفتند. این تیم تا به حال نتوانسته در رقابت‌های قهرمانی جهان به مدال برسد و حالا در این دوره تلاش می‌کند به اولین مدال جهانی تاریخ دست پیدا کند و طلسم این ناکامی تاریخی را بشکند. هر چند که برای این مهم کار بسیار سختی را دارند اما با توجه به عملکردی که بوکسورهای ایران در یکی دو سال اخیر داشتند همه امید دارند که این تیم بتواند این کار مهم را انجام بدهد. علیرضا استکی سرمربی تیم ملی بوکس هم این امید را دارد که در این دوره به هر حال این تیم به نتیجه درخشانی برسد: «کار سختی داریم اما برای رسیدن به یک نتیجه درخشان در این دوره از مسابقات هر کاری که می‌شد انجام دادیم.»


از دیشب کار تیم ملی بوکس در قهرمانی جهان شروع شد!
چند روزی هست که در بلگراد حضور داریم و مسابقات هم از پریشب شروع شد ولی در روز نخست تیم ایران نماینده نداشت اما دیشب اشکان رضایی و شایان موسوی به روی رینگ رفتند.
امید برای کسب مدال دارید؟
هر کاری که می‌توانستیم انجام دادیم اما این‌که به نتیجه منجر بشود یا نه را نمی‌دانم. برای هر مسابقه که روی رینگ می‌رویم برای برد تلاش می‌کنیم و امیدوارانه برای پیروزی و رسیدن به مدال تلاش می‌کنیم.
در یکی دو سال اخیر امید زیادی به این تیم تزریق شد و حالا شاید وقت رسیدن به موفقیت باشد؟
تیم یکدست و جوانی را داریم. خدا را شکر همه با انگیزه و همدل هستند و با تمام وجود برای رسیدن به موفقیت تلاش می‌کنند. ولی با این‌حال مشکلات زیاد دیگری هم داریم.
چه مشکلاتی؟
3 الی 4 هفته بعد از المپیک را به دلیل مشکلاتی که خوابگاه داشت از دست دادیم. خوابگاه در حال بازسازی بود و نتوانستیم تمرین کنیم. ضمن این‌که مسابقات قهرمانی جهان هم خیلی زود بعد از المپیک شروع شد و فاصله کافی را نداشتیم.
مسابقات کشتی قهرمانی جهان هم با فاصله کمی تا المپیک برگزار شد.
بله ولی کشتی با بوکس خیلی فرق دارد. کشتی مسابقاتش در دو روز تمام می‌شود اما مسابقات بوکس قهرمانی جهان نزدیک به دو هفته و 20 روز طول می‌کشد.
مگر از قبل نمی‌دانستید که قرار است مسابقات قهرمانی جهان بلافاصله بعد از المپیک برگزار شود؟
نه اعلام نشده بود. اصلاً نمی‌دانستیم که قرار است بعد از المپیک راهی مسابقات قهرمانی جهان شویم. به یکباره بعد از المپیک اعلام شد که مسابقات قهرمانی جهان قرار است برگزار شود. مثل قهرمانی آسیا که ناگهانی تاریخ برای برگزاری آن اعلام شد.
چه عجیب؟
متأسفانه کمیته بین‌المللی المپیک با فدراسیون جهانی بوکس اختلاف دارند و این اختلاف نظرها به بوکس و ورزشکاران آسیب می‌زند.
ولی با این‌حال ناامید نیستید؟
بدون مسابقه و تورنمنت خارجی و حتی اردوی مشترک راهی قهرمانی جهان شدیم ولی در هر مسابقه برای برنده شدن تلاش می‌کنیم و همه باید برای پیروزی تلاش کنند. در همه اوزان شانس مدال را برای بوکسورهای تیم ملی می‌بینم.
اما در برخی از اوزان قرعه سختی داریم.
هیچ وزنی آسان نیست. در مسابقات قهرمانی جهان اصلاً مسابقه آسان وجود ندارد.
ولی در برخی از اوزان باید با قزاقستان مسابقه بدهند؟
فرقی نمی‌کند کسی که مدال می‌خواهد باید همه را ببرد. شاید در برخی از اوزان در دور اول و یا دوم به قرعه آسان برخورد کند اما از دور‌های بعد حتماً حریفان سخت در پیش هستند. برای مدال باید از سد هر حریفی گذشت ولی با این‌حال امید دارم که برنده باشند.
شاید جایزه دلاری مدال هم انگیزه بدهد.
زندگی کسی که مدال بگیرد تغییر می‌کند. امیدوارم بچه‌ها بتوانند به مدال برسند.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.