شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰

رافائل مارکز: در آستانه پیوستن به رئال مادرید بودم؛ قلبم به بارسلونا تعلق دارد

رافائل مارکز: در آستانه پیوستن به رئال مادرید بودم؛ قلبم به بارسلونا تعلق دارد

رافائل مارکز می گوید اگر چه در آستانه پیوستن به رئال مادرید بوده است اما قلب او به بارسلونا تعلق دارد.

به گزارش ایران ورزشی  و به نقل از مارکا، رافائل مارکز، مدافع مکزیکی سابق بارسلونا با حضور در ترکیب آبی و اناری ها به جام های زیادی رسید و یکی از مشهورترین فوتبالیست های تمام ادوار فوتبال مکزیک است. این بازیکن به تازگی در مصاحبه ای در مورد دوران حضورش در نیوکمپ صحبت کرده است. صحبت های او را در ادامه می خوانید:

7 سال حضور در بارسا
خیلی به خودم افتخار می کنم زیرا در زمانی به بارسلونا آمدم که بارسا جام های زیادی نمی برد. این تیم در حال بازسازی بود و من هم بخشی از آن بودم و به خودم افتخار می کنم که به بخشی از آن تاریخ تعلق دارم.
پیوستن به بارسا از موناکو
ساندرو روسل با من تماس گرفت و گفت در بارسا پروژه ای داریم که به بازیکنانی نظیر تو نیاز دارد. مجبور شدم با موناکو وارد دعوا شوم زیرا این تیم در آن روزها شرایط خوبی داشت و دشان نمی خواست به من اجازه جدایی بدهد. با او دعوا کردم زیرا نمی خواستم فرصت پیوستن به بارسلونا را از دست دهم و ژرژ مندز بود که پا در میانی کرد.
مصدومیت در سال 2009
در نیمه نهایی لیگ قهرمانان مقابل چلسی مصدوم شدم. در آن سال همه جام ها را بردیم و بعد از آن یک بازیکن ثابت بودم اما وقتی مصدوم شدم گواردیولا دیگر زیاد روی من حساب نکرد. من را سکونشین کرد. به شدت می خواستم بازی کنم و این ذهنیت به من اجازه نمی داد نیمکت نشین باشم. با گواردیولا صحبت کردم و به من گفت به سایر مدافعین تیم اعتماد دارد. اگر می خواستم جدا شوم درها باز بود. نمی توانستم بازی نکردن را تحمل کنم. شرایط سختی داشتم اما بیرون از زمین سعی می کردم همیشه طبق چیزهایی که والدینم به من آموخته اند رفتار کنند و با وقار باشم. همیشه می خواستم فیکس و بهترین مدافع میانی تیمم باشم. بازیکنان خوب زیادی در کنارم بودند و همین باعث می شد بخواهم هر روز بهتر و بهتر شوم.
رابطه با لیونل مسی
رابطه خوبی داشتم. دوستان خیلی صمیمی نبودیم اما در رختکن همیشه رابطه خوبی داشتیم. شخصیتمان تقریبا مشابه بود. او هم مثل من ساکت بود اما در زمین مسابقه شرایط متفاوتی داشتیم. همیشه به خوبی با لئو کنار می آمدم.

رونالدینیو یا مسی؟
  با رونالدینیو از همان روزهای اول حضورش در بارسلونا زندگی کردم. مشخصا مسی بازیکن خوبی است اما رونالدینیو جادویی بود. هر بار کاری جدید می کرد و تفاوت ها را رقم می زد.
بهترین بازیکن دنیا کیست و چه کسی باید برنده توپ طلا شود
بهترین بازیکن تاریخ از نظر من پله است. در مورد برنده توپ طلا نیز باید بگویم لواندوفسکی بیشترین ثبات را داشته است و بایرن مونیخ در حال حاضر مدعی فتح مجدد لیگ قهرمانان است.
مربیان
حقیقت این است که مربیان بسیار خوبی داشتم. دیدیه دشان در موناکو به من بازی داد، بعد با رایکارد کار کردم و بعد گواردیولا و بعد... از نظر من گواردیولا بهترین است. او ایده های فوتبالی زیادی داشت و یک ایده آل گرا است و این تفاوت را رقم می زند.در کنار او جام های زیادی فتح کردم و دوران خوبی داشتم.
لاپورتا
او باتجربه است و توانست مجددا رئیس بارسا شود. می تواند کارهای خوبی انجام دهد. مطمئنم کار سختی دارد چون باشگاهی در هم شکسته برای او گذاشته اند ولی او می تواند مثل دفعه قبل موفق شود. صحبت هایی در مورد حضور من در تیم های پایه شده است اما ابتدا باید دوره های مربیگری را بگذرانم. درها برای بازگشت به بارسلونا باز است ولی در حال حاضر می خواهم یاد بگیرم و کم کم پیشرفت کنم.
بحران بارسلونا
بارسا به رهبری مثل پویول نیاز دارد. بیش از همه دلم برای بازی در کنار او تنگ شده است. او فوق العاده بود و دوران خوبی در کنارش داشتم. در حال حاضر بارسا پیکه و بوسکتس را دارد که بازیکنان کهنه کار تیم هستند اما آنها مثل پویول نیستند. در این شرایط سخت باید از تیم حمایت کرد. دیدن این شرایط بارسا سخت است و به نظرم به زمان نیاز است تا بارسلونا را دوباره در همان سطحی که بود ببینیم.
پیوستن به رئال مادرید
  خیلی به پیوستن به رئال مادرید نزدیک بودم. در دومین سال حضورم در موناکو صحبت هایی جدی در مورد پیوستنم به این باشگاه انجام شد اما آنها در پروژه کهکشانی خود رونالدو را خریدند و بعد دیگر نتوانستند مرا بخرند. خوشبختانه رونالدو مانع آمدنم به مادرید شد. قلبم به بارسا تعلق دارد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.