سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱

بارسایی‌ام اما راموس را بهترین مدافع جهان می‌دانم

عقیل کعبی: لیگ ایران مانند انگلیس واقعاً سخت است

عقیل کعبی: لیگ ایران مانند انگلیس واقعاً سخت است
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو خبرنگار

عقیل کعبی، مدافع اهوازی تیم مس رفسنجان معتقد است شرایط تیم رفسنجانی برای این فصل بهتر شده و تیم‌شان در لیگ بیست و یکم حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت. در این رابطه با کعبی صحبت داشتیم و از تغییر و تحولات تیم رفسنجانی پرسیدیم.

به گزارش ایران ورزشی؛ عقیل کعبی، مدافع اهوازی تیم مس رفسنجان معتقد است شرایط تیم رفسنجانی برای این فصل بهتر شده و تیم‌شان در لیگ بیست و یکم حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت. در این رابطه با کعبی صحبت داشتیم و از تغییر و تحولات تیم رفسنجانی پرسیدیم.

شرایط تیم‌تان برای لیگ بیست و یکم به نظر خیلی تغییر کرده‌؟
تیم ما جوان‌تر و به نوعی یکدست‌تر از فصل قبل شده است. در این رابطه اخیراً اردوی خارجی هم داشتیم که حتماً موجب خواهد شد با شرایط بهتری پا به لیگ بیست و یکم بگذاریم. خوشبختانه شرایط خوبی بر تیم‌مان حاکم شده به شکلی که می‌توانم با قدرت بگویم در شرایط خوبی قرار داریم و برای لیگ بیست و یکم آماده‌ایم و خوشبختانه با مشکلی هم مواجه نیستیم.
به نظر قوی‌تر از فصل قبل شده‌اید؟
ما فصل قبل هم تیم خوبی داشتیم و از بازیکنانی بهره می‌بردیم که به تیم‌های خوبی رفته‌اند که نشان از کیفیت فنی خوب آنها دارد اما با حفظ شاکله تیم امسال هم تیم خوبی داریم و فکر می‌کنم به شکل عالی با صلاحدید سرمربی تیم‌مان را تقویت کردیم. به همین دلیل می‌توانیم بگوییم که امسال تیم‌مان قوی‌تر از فصل قبل شده است.
اما در چند بازی فصل قبل‌تان نتایج خوبی نگرفتید؟
بله ما در دو سه بازی‌مان خوب نتیجه نگرفتیم که افول مقطعی بود. باخت‌مان به سپاهان هم یک اتفاق بود که با نتیجه‌ای سنگین باختیم و جدا از آن بازی، باخت بد دیگری نداشتیم و فقط به پرسپولیس با نتیجه یک بر صفر باختیم.
مدعی کسب سهمیه هستید؟
به نظرم برای لیگ بیست و یکم پنج، شش تیم خوب داریم که می‌توانند مدعی کسب سهمیه باشند که تیم ما هم یکی از آن تیم‌هاست. از سویی ما نباید از تیم‌های پایین جدولی غافل شویم که خیلی سخت امتیاز می‌دهند و اجازه کسب امتیاز و برد را به سایر تیم‌ها نمی‌دهند. مثلاً همین فصل قبل ما به ماشین‌سازی در تبریز با نتیجه سه بر صفر باختیم. تیمی که سقوط کرد و در لیگ بیست و یکم حضور ندارد. به همین دلیل لیگ ما یکی از سخت‌ترین لیگ‌های دنیاست و مانند لیگ انگلیس است که در آن لیگ واقعاً نمی‌توان از هیچ تیمی به راحتی امتیاز گرفت.
در رابطه با کسب رده این فصل‌تان چه پیش‌بینی داری؟
فصل قبل هشتم شدیم اما این فصل سعی می‌کنیم که در هر بازی بهترین عملکرد را داشته باشیم و کمتر اشتباه کنیم و به همین دلیل قطعاً نتایج خوب هم به همراه آن می‌آید.
تجربه قهرمانی در لیگ برتر را هم داری؟
بله با تیم استقلال خوزستان قهرمان لیگ برتر شدم و بعد از آن تجربه شیرین با آن تیم در لیگ قهرمانان آسیا هم بازی کردیم که موجب شد تجربه‌های فوتبالی خوبی را کسب کنم. به همین دلیل در سن 30 سالگی که برای یک بازیکن به لحاظ تجربی فصل خوب و شرایط ایده‌آل محسوب می‌شود، خیلی دوست دارم یک بار دیگر آن تجربه‌های شیرین را تکرار کنم.
قبول داری که در فوتبالت به نوعی خشونت هم وجود دارد؟
من همیشه محکم بازی می‌کنم حالا در این گیر و دار ممکن است بعضی وقت‌ها شرایط بازی به گونه‌ای پیش برود که کمی کارم ناخواسته به خشونت کشیده شود.
کار کردن با محمد ربیعی چگونه است؟
محمد ربیعی واقعاً مربی بادانشی است. سال قبل هم هر تمرینی را که انجام می‌دادیم در بازی پیاده می‌کردیم و برای هر بازی چند پلن متفاوت داشتیم که تیم ما را با شرایط خوبی مواجه کرده بود.
اما زمین چمن مصنوعی داشتید که شرایط را برای تیم خودتان و رقبا در رفسنجان سخت می‌کرد؟
خوشبختانه زمین‌مان کامل زیر کشت رفته و تا یکی، دو ماه دیگر بازی‌های خانگی‌مان را در زمینی با کیفیت عالی انجام خواهیم داد. در این خصوص چند بازی اول‌مان را در سرچشمه میزبانی خواهیم کرد که نخستین آن بازی‌مان با پدیده در هفته دوم خواهد بود اما خیلی خوشبینم که در هفته چهارم ما بتوانیم از حریفان خودمان در زمین رفسنجان به بهترین شکل ممکن میزبانی کنیم.
حرف از قهرمانی زدی اما این مسأله را در لیگ بیست و یکم برای تیم‌تان یک معجزه نمی‌دانی؟
در فوتبال امکان هر چیزی وجود دارد و چیز غیر ممکنی وجود ندارد. چه بسا که همان سالی هم که با استقلال خوزستان قهرمان شدیم، کسی فکر قهرمانی ما را نمی‌کرد. حرفی از قهرمانی تیم‌مان نمی‌زنم اما آن را برای تیم‌مان کاملاً غیر ممکن هم نمی‌دانم.
الگوی داخلی و خارجی‌ات در بین مدافعان چه بازیکنانی هستند؟
در بین مدافعان داخلی بازی پژمان منتظری را خیلی دوست داشته و دارم. مدافع خوبی که همشهری‌ام هم محسوب می‌شود و در بین مدافعان خارجی هم همیشه راموس را خیلی دوست داشته‌ام و با وجود اینکه طرفدار بارسا هستم اما راموس را در کارهای دفاعی خیلی قبول دارم و معتقدم در کارهای دفاعی بهتر از او وجود ندارد.
برای قهرمانی لیگ بیست و یکم، شانس کدام تیم را برای احراز این عنوان بیشتر از بقیه تیم‌ها می‌دانی؟
هنوز چیزی مشخص نیست و از حالا نمی‌توان تیمی را به‌عنوان مدعی اصلی قهرمانی معرفی کرد.
اما بعضی‌ها باز هم پرسپولیس را مدافع عنوان قهرمانی می‌دانند؟
نه فکر نمی‌کنم از حالا پیش‌بینی درست باشد و  حتی الان از خود بازیکنان پرسپولیس سؤال کنید، از حالا تیم‌شان را شانس اول قهرمانی نمی‌دانند.
بازی‌تان با پدیده هم که برگزار نشد.
تا حدودی از طریق رسانه‌ها در جریان مشکلات‌شان قرار دارم که امیدوارم به زودی برطرف شود. بله آنها برای بازی نیامدند و طبق قانون نتیجه 3 بر صفر به نفع ما خواهد بود.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.