سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱

وحید هاشمیان: دوست دارم با فلیک کار کنم و سپس در تیم ملی ایران و بوندسلیگا سرمربی شوم

وحید هاشمیان: دوست دارم با فلیک کار کنم و سپس در تیم ملی ایران و بوندسلیگا سرمربی شوم

وحید هاشمیان، مهاجم سابق تیم ملی ایران که سال ها در بوندسلیگا بازی کرد و سابقه پوشیدن پیراهن تیم های بوخوم، بایرن مونیخ و هانوفر را در کارنامه دارد، امیدوار است از طریق هانسی فلیک دوباره به بوندسلیگا برگردد.

به گزارش ایران ورزشی؛ وحید هاشمیان، مهاجم اسبق بایرن مونیخ و تیم ملی ایران که هم اکنون به عنوان دستیار دراگان اسکوچیچ در تیم ملی ایران فعالیت می کند، امیدوار است بتواند در آینده در بوندسلیگا سرمربیگری کند. به گزارش اشپورت آینس، هاشمیان در مصاحبه با پادکست Meine Bayern-Woche در خصوص اهداف آینده اش برای سرمربیگری و روبرت لواندوفسکی صحبت کرد:

همیشه سعی کرده ام پله پله پیشرفت کنم، به همین خاطر هانسی فلیک یک الگوی عالی برای من است. او به صورت مستمر توانسته پیشرفت کند. هدف من این است بتوانم در آینده سرمربی تیم ملی ایران شوم و سپس در بوندسلیگا سرمربیگری کنم. به همین علت ابتدا دوست دارم روزی در تیم ملی آلمان کنار هانسی فلیک بنشینم و چیزهای زیادی از او یاد بگیرم. خیلی مشتاقم این آرزو را محقق کنم. چرا فلیک؟ او سرمربی بزرگی است. اگر به دوران حرفه ای فلیک، یورگن کلوپ، توماس توخل و یولیان ناگلزمان نگاه کنید، متوجه می شوید که سرمربیان آلمانی چه قدر موفق هستند.

هاشمیان که سابقه دستیاری  در تیم زیر 17 سال هامبورگ را در کارنامه دارد، زمانی که پپ گواردیولا سرمربی بایرن مونیخ بود، در جلسات تمرینی این تیم حضور می یافت تا از گواردیولا چیزهایی یاد بگیرد. او در این باره گفت:

  چه چیزی در مورد گواردیولا مرا تحت تاثیر قرار داد؟ در تمرین می توانستم ببینم او چه اندازه به جزئیات اهمیت می دهد. گواردیولا بسیار باهوش بود و همیشه همه چیزها را به دقت رصد می کرد. پپ همیشه به نحوه نزدیک شدن بازیکن به توپ، توجه نشان می داد.
هاشمیان که به خاطر ضربات سر خوبش به هلی کوپتر شهرت داشت، در خصوص چگونگی مهارت یافتن در این ضربات گفت:

برای این که متوجه شوید برای ضربه زدن با سر به توپ چگونه بپرید یا چگونه بالاتنه را روی هوا حرکت دهید، باید هوشمندانه آموزش ببینید. این امر به تمرین مکرر و منظم نیاز دارد. تخصص یافتن در سرزنی چیزهایی است که باید در تیم های پایه آموزش دید. فقط یک جلسه تمرینی در هفته به مدت 20 دقیقه برای سرزنی کافی نیست. روبرت لواندوفسکی یک مهاجم بزرگ و کامل است. او از همه چیز برخوردار است و نیازی به یادگیری چیزی ندارد. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.