سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

توماس توخل: برای قهرمانی در لیگ قهرمانان، علاوه بر برنامه ریزی و تلاش به شانس هم نیاز دارید

توماس توخل: برای قهرمانی در لیگ قهرمانان، علاوه بر برنامه ریزی و تلاش به شانس هم نیاز دارید

توماس توخل، سرمربی چلسی در کنفرانس خبری پیش از بازی مقابل مالمو در لیگ قهرمانان حاضر شد و در مورد احتمال حضور کونته در تاتنهام، مصدومان چلسی و سایر مسائل صحبت کرد.

 به گزارش ایران ورزشی، توماس توخل در این کنفرانس خبری در مورد احتمال حضور آنتونیو کونته در تاتنهام گفت:

امروز این خبر را شنیدم که یکی از همکارانم (نونو) اخراج شده است و این هرگز خبر خوبی برای شنیدن نیست. اما من در مورد تصمیمات هیچ باشگاه دیگری در مورد سرمربی خود، نظری نمی دهم و صحبتی نمی کنم.
ما شرایط خوبی داریم. ما می دانیم که برای کسب چنین نتایجی به چه چیزی نیاز داریم و چه تلاشی باید انجام دهیم. در عین حال استانداردهایی را که در هر بازی ای که فرا می رسد تعیین می کنیم را تعیین خواهیم کرد. در نتیجه فردا دوباره از صفر شروع می کنیم. مصدومان تیم؟ مانت، ورنر، لوکاکو و کواچیچ متاسفانه برای این دیدار در دسترس نیستند. در مورد ورنر، لوکاکو و کواچیچ تعجبی ندارد که به این بازی نمی رسند. میسون مانت حالش بهتر نشده است، کرونا ندارد و فقط مریض است. کریستین پولیشیچ برگشته و در لیست ما برای بازی فردا حضور دارد.
بیلی گیلمور و کم بازی کردن او در نوریچ سیتی؟

در ژانویه تصمیم خواهیم گرفت که او را به تیم برگردانیم یا خیر. من در حاشیه بازی با نوریچ سیتی، بیلی را ملاقات کردم و وقتی با هم تصمیم گیری کردیم، همه چیز برای ما روشن بود. او به دقایق بیشتری در باشگاهی دیگر نیاز داشت، چالش او مشخص بود که او باید در این مسیر، مبارزه کند و برای کسب فرصت بجنگد. شاید الان مسائل آن طور که او می خواست پیش نمی رود اما الان زمان کنسل کردن کل پروژه نیست. گاهی چنین هفته هایی می رسند که شرایط این گونه است اما شما باید بمانید و کیفیت خود را نشان دهید. این شخصیت شما را تقویت می کند و فصل بزرگی در زندگی حرفه ای شما خواهد بود. برای بیلی نیز همین است. الان وقت آن است که راه حلی برای ژانویه پیدا کنیم و مذاکراتی برای بازگرداندن او داشته باشیم.

گلزنی مدافعان تیم؟

کاری که هر سرمربی ای می کند، این است که تیم به یک یا دو گلزن مشخص وابسته نباشد اما شما همچنین می خواهید که این وابستگی را داشته باشید چون به شما کمک می کند. شما به یک تهدید گلزنی مداوم از سوی مهاجمان خود نیاز دارید زیرا آن ها همان کاری را انجام می دهند که انجام می دهند. اگر مدافعان کناری را هافبک در نظر بگیریم، آمار متفاوت به نظر می رسد. من آن ها را مدافع خطاب نمی کنم. آن ها باید دفاع کنند اما در حمله آزادتر هستند. این مهم است که آن ها مشارکت داشته باشند و ما آن ها را به محوطه جریمه حریف برسانیم تا شانس گلزنی مان را افزایش دهیم.
شما شانس زیادی برای شکست دادن مالمو دارید...

این پنجمین یا ششمین بازی متوالی است که ما را از پیش برنده می دانند و من این را که تیمم این بازی ها را چگونه می بیند را دوست دارم. ما تلاش و جنگندگی زیادی داریم. ما این موضوع را در زمین بازی اثبات کردیم و در بازی فردا نیز به آن نیاز داریم. مالمو شاید به یک عملکرد فوق العاده نیاز داشته باشد و برای این آماده خواهند بود. هر تیمی در این سطح آماده است تا عملکردی فوق العاده داشته باشد. در نتیجه ما باید آماده و متواضع باشیم و برای این بازی احترام قائل شویم چون هر چیزی ممکن است رخ دهد.
از ماندن هادسون اودوی راضی هستی؟

قضیه این طور نبود که ما خواهان خروج او از تیم باشیم و حالا در تیم مانده باشد. ما اجازه ندادیم او تیم را ترک کند. ما تیم را ساختیم و کالوم تکه ای از این پازل بود. او فکر می کرد که کسب دقایقی برای بازی کار دشواری است و ممکن است در باشگاهی دیگر، این کار برای او آسان تر باشد اما هرگز نمی توانید از این قضیه مطمئن باشید. وقتی از من پرسید که امکان جدایی وجود دارد یا نه، مستقیم به او گفتم که چنین چیزی ممکن نیست. ما به او تکیه می کنیم و حس می کنیم که او هنوز هم می تواند در این گروه و باشگاه پیشرفت زیادی داشته باشد. آیا همیشه بازی دادن او در پست وینگ بک راست عادلانه بوده است؟ نه، شاید نه اما او باید آن را برای تیم انجام می داد و همیشه مثبت بود. او پیش فصل خوبی داشت و دیدیم که در نیمه چپ زمین چه کاری می تواند انجام دهد. او در طول مسابقات تلاش کرد تا این را ثابت کند اما حالا مهم بود که او با وجود مصدومیت ها در زمین حاضر شد و این کار را انجام داد. برای به دست آوردن جایگاهی در این تیم، همه چیز به عملکرد بازیکن بستگی دارد و این چیزی است که کالوم در حال حاضر در حال نشان دادن است. مهم است که او تداوم داشته باشد، جاه طلب بماند و به تلاش خود ادامه دهد.
آیا فکر می کنید چیزی برای اثبات دارید؟

باید کمی خوش شانس باشید؛ شما نمی توانید لیگ قهرمانان را فقط با برنامه ریزی و تلاش فتح کنید. این گونه نیست. وقتی زمانش برسد، شما به شانس نیاز دارید. من به خاطر تجربه ام در باشگاه ها و تیم های دیگر اینجا هستم. من قدردان این هستم که در سطح آکادمی چیزهایی یاد گرفتم، افرادی در طول دوران حرفه ای ام به من اعتماد کردند و به من اعتماد به نفس دادند، از پدر و مادرم گرفته تا روسای من در آکادمی های جوانان. هدف من این است که روز به روز و بازی به بازی بهتر شوم و هرگز دست از پیشرفت به عنوان سرمربی بر ندارم. حال به نظر می رسد که چلسی از همان روز اول تیم بسیار مناسبی برای من بوده است. خیلی خوشحالم که بخشی از این باشگاه هستم. اگر احساس خوشحالی و قدردانی کنید، می توانید با هم نتیجه بگیرید. من بخشی از یک تیم بزرگ، یک باشگاه بزرگ هستم و خودم را این گونه می بینم. من نمی دانم که به انگیزه اضافی نیاز داشتم یا نه. من از اخراج شدن در پاری سن ژرمن خوشحال نبودم چون برنامه های بزرگی برای لیگ قهرمانان و قهرمانی مجدد در لیگ داشتم. اما چند هفته بعد فرصت بزرگی برای من فرا رسید و تمایل من به قدم گذاشتن در این ماجراجویی، بزرگ تر از ترسم در مورد قرارداد 18 ماهه بود. باید شجاع باشید و من این حس را داشتم که یک پاداش بزرگ گرفتم. من در جایی که هستم خوشحالم.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.