دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

پاداش مدال‌آوران توکیو به حساب‌شان واریز شد

احیای امیـد

احیای امیـد

ایران ورزشی- معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان از واریز پاداش به حساب مدال‌آوران المپیک و پارالمپیک توکیو و عوامل اجرایی آنها خبر داد. بعد از مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال‌آوران المپیک و پارالمپیک که هفته قبل برگزار و حواله جوایز ورزشکاران به آنها پرداخت شد، روز گذشته مبالغ تعیین شده، به حساب ورزشکاران پرداخت شد. ژاله فرامرزیان با اعلام این خبر گفت: «پاداش مدال‌آوران المپیک و پارالمپیک توکیو و عوامل اجرایی این بازی‌ها از طریق محل اعتبارات وزارت ورزش و جوانان روز دوشنبه ۱۰ آبان به حساب آنها واریز شد.»
او درباره میزان مبلغ اعتبارات پاداش مدال‌آوران المپیک و پارالمپیک و عوامل اجرایی را بیش از ۸۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: «این مبلغ از محل اعتبارات وزارت ورزش و جوانان تأمین و به حساب ورزشکاران واریز شد.»
پاداش مدال‌آوران در حالی در فاصله دو ماه بعد از برگزاری رویداد المپیک و پارالمپیک پرداخت شده که این روزها بازار تجلیل از قهرمانان بخصوص کشتی‌گیران داغ است اما باز هم گلایه‌هایی وجود دارد، مثل آنچه محمدرضا گرایی و میثم دلخانی درباره استان فارس مطرح کرده‌اند. با این حال ورزشکاران امیدوار هستند رویه‌ای که دولت پیش گرفته را بخش‌های دیگر هم پیش بگیرند.
حدود سه ماه از شروع کار دولت سیزدهم می‌گذرد و در این مدت کوتاه، اتفاق‌هایی افتاده که می‌توان آنها را نشانه‌های خوبی برای ورزش دانست. انتخاب حمید سجادی به عنوان وزیر ورزش، اولین نشانه‌ای است که حکایت از نگاه مثبت دولت به مقوله ورزش و اهالی این حوزه دارد. انتخاب فردی از دل ورزش نشان دهنده اعتماد به این حوزه است و همین موضوع دلخوشی را برای ورزشکاران ایجاد کرده است. دیدار صمیمی رئیس جمهوری با قهرمانان برای تجلیل از افتخارآفرینی آنها در توکیو و فضای صمیمانه‌ای که وجود این امید و انگیزه را بیشتر کرده که در این دولت قرار است اتفاق‌های خوبی برای ورزش بیفتد. همین که در فاصله چند روز از این مراسم، حواله‌ها نقد شده و پاداش قهرمانان بدون اما و اگر، به حساب‌شان واریز شده، به این معناست که ورزشکاران و مدیران ورزشی، می‌توانند روی حرف‌ها حساب کنند و منتظر باشند که وعده‌ها عملی شود.
هاشمیه متقیان که در دیدار با مقام معظم رهبری به عنوان سخنگوی ورزشکاران پارالمپیکی صحبت کرد، با اشاره به خواسته‌های قهرمانان گفت: «من در آن جلسه دو خواسته قهرمانان را مطرح کردم. یکی برابری حقوق مدال‌آوران و یکی هم استخدام پارالمپیکی‌ها. و حالا با گذشت مدتی و با پیگیری وزیر ورزش مصوبه قبلی در حال لغو است و قرار است در راستای استخدام قهرمانان قدم‌هایی برداشته شود.»
جواد فروغی هم که در ترکیب کاروان اعزامی به المپیک مدال با ارزشی گرفت و برای اولین بار تیراندازی را در المپیک صاحب مدال کرد، می‌گوید: «پرداخت پاداش دو ماهی طول کشید که به نظر می‌رسد به خاطر محرم و ماه صفر این تأخیر اتفاق افتاده است.»
او ادامه می‌دهد: «مسائل ورزشکاران برای وزیر ورزش ناآشنا نیست و همین موضوع به ورزشکاران انگیزه تمرین و تلاش می‌دهد. من بسیار امیدوارم که در دوره فعلی و در دولت سیزدهم، اتفاق‌های مثبتی برای ورزشکاران بیفتد و برخی از رفتارهای بدی که در گذشته با قهرمانان انجام می‌شد، دیگر تکرار نشود.»
وقتی این اظهارات ورزشکاران را در کنار صحبت‌های رئیس جمهوری در رابطه با ورزش بگذاریم و بدانیم نگاه او این است که هزینه کردن در ورزش، سرمایه‌گذاری برای آینده است، می‌توان امیدوار شد که ورزش در میان اولویت‌ها برای خود جایی پیدا کند؛ اگرچه هنوز فاصله زیادی تا ایده‌آل وجود دارد اما پرداخت پاداش قهرمانان و مدال‌آوران توکیو، بهانه‌ای برای پرداختن به این موضوع و اظهار امیدواری برای در پیش بودن روزهای خوب برای ورزشی‌ها است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.