شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱

اعتراض کادر فنی پرسپولیس به شرایط هتل و ناهماهنگی‌های ‌ای‌اف‌سی

این وضعیت در شأن تیم قهرمان ایران نیست

این وضعیت در شأن تیم قهرمان ایران نیست
محمدقراگزلو
محمدقراگزلو دبیر صفحه پرسولیس

 پرسپولیس در شرایطی وارد دوحه شده و آماده دیدار با التعاون می‌شود که اعضای این تیم از شرایط موجود اصلاً راضی نیستند.

پرسپولیس در هتلی قرار گرفته که سه تیم دیگر ایرانی به علاوه تیم‌هایی مثل الشرطه عراق، پاختاکور و یکی دو تیم دیگر هم در آن حضور دارند و گفته شده 8 تیم در یک هتل مستقر شده‌اند!
این مسأله و شلوغی عجیب و غریب هتل محل اقامت تیم مشکلات بسیاری را برای کادر فنی پرسپولیس ایجاد کرده و آنها برای اجرای برنامه‌های مد نظرشان به مشکل برخورده‌اند.
 
40 دقیقه معطلی برای استفاده از سالن
مربیان پرسپولیس می‌گویند شرایط فعلی که‌ ای‌اف‌سی برای این تیم ایجاد کرده در شأن تیم قهرمان لیگ ایران نیست و حق ما این نیست که در چنین موقعیتی قرار بگیریم. آنها معتقدند باید از قبل برنامه‌ریزی قوی‌تر و بهتری انجام می‌شد تا این بی‌نظمی‌ها و شلوغی‌ها ایجاد نشود.
در هتل محل اقامت پرسپولیس یک سالن ورزشی با فضایی حدوداً 20 متری وجود دارد اما مشکل بحث هماهنگی برای استفاده از این سالن است چرا که در بهترین زمان ممکن که کادر فنی در نظر دارد بازیکنان را به سالن وزنه ببرد بسیاری از تیم‌های دیگر خواهان حضور در این سالن هستند.
برای مثال همین دیروز صبح وقتی مربی بدنساز تیم قصد داشت با چند نفر از بازیکنان به این سالن برود بعد از کلی هماهنگی و با حدود 40 دقیقه علافی، آنها مجبور شدند منتظر بمانند تا تمرین اعضای تیم استقلال و شهر خودرو تمام شود و بعد وارد سالن شوند. این مسأله با توجه به اینکه سالن بعد از هر سانس تمرین باید کاملاً ضدعفونی شود زمان زیادی خواهد برد و منجر به معطلی اعضای تیم می‌شود که صدای بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس را درآورده است.
مربیان پرسپولیس معتقدند این مشکل نه به خاطر کوتاهی باشگاه بلکه به خاطر عدم برنامه‌ریزی مناسب از سوی‌ ای‌اف‌سی است که نتوانسته این موقعیت را کنترل کند و برنامه‌ریزی ضعیفی داشته است.
آنها شرایط خودشان را با تیم‌های عربستانی حاضر در این مسابقات مقایسه می‌کنند. تیم‌هایی که هم ثروت زیادی دارند هم با نفوذ در ‌ای‌اف‌سی شرایط بسیار بهتری برای خود ایجاد کرده‌اند که حتماً در نتایج‌شان هم تأثیر خواهد داشت.
 
برای تفریح و خوشگذرانی نیامده‌ایم
هتل محل اقامت پرسپولیس هتل خوبی است و اتفاقاً بیشتر افراد تیم در اتاق‌های یک نفره اسکان یافته‌اند و امکانات هتل هم مقبول است اما مربیان پرسپولیس می‌گویند ما برای خوشگذرانی و تفریح نیامده‌ایم بلکه آمده‌ایم تا یک کار بزرگ انجام دهیم و نیاز به امکانات بدنسازی و ریکاوری مناسب در زمان مد نظرمان داریم.
کادر فنی پرسپولیس اعتقاد دارد در شرایطی که ریکاوری درست حتی یک بازیکن می‌تواند در نتیجه‌گیری تأثیر زیادی داشته باشد این محدودیت‌ها مانع از انجام کار درست و دقیق خواهد شد.
این مسأله در خصوص استفاده از استخر و هتل هم وجود دارد. هتل مورد اشاره یک استخر کوچک دارد که طبیعتاً برای هماهنگی لازم جهت استفاده از آن مشکلات زیادی وجود دارد و در هر زمانی که علاقه داشته باشید نمی‌توانید از این امکان استفاده کنید.
کادر فنی قصد دارد بازیکنان تازه‌وارد تیم را از نظر شرایط بدنی به سطح بازیکنان قدیمی برساند و از این حیث در اختیار گرفتن سالن تمرین در ساعت مد نظر کادر فنی ضروری به نظر می‌رسد چرا که نفراتی مثل علی شجاعی، عیسی آل‌کثیر و آرمان رمضانی باید شرایط بدنی بهتری پیدا کنند.
 
فقط دو ماساژور دارند!
مشکلات پرسپولیس البته به همین‌جا ختم نمی‌شود. همانطور که از قبل نوشته بودیم بحث استفاده از تمام امکانات و نیروی انسانی بخصوص ماساژورها می‌تواند ریکاوری را بهتر و راحت‌تر کند اما پرسپولیس از 4 ماساژورش تنها توانسته دو نفر را به دوحه ببرد!
این مسأله در پی محدودیت حضور نفرات به دوحه و صدور ‌آی‌دی‌کارت بازی‌ها اتفاق افتاد و در حالی که گفته می‌شد تیم با سه ماساژور راهی دوحه می‌شود حالا کل بازیکنان تیم باید با دو ماساژور ماساژ بگیرند آن هم در شرایطی که با توجه به فاصله کم بازی‌ها شاید لازم باشد هر بازیکن در روز دو نوبت ماساژ بگیرد.
البته کادر فنی و پزشکی برخی وسایل تمرینی و مکمل‌ها را با خود برده‌اند اما از حیث در اختیار داشتن سالن ورزشی و ماساژور در مضیقه هستند که حتماً روی کیفیت ریکاروی تیم تأثیر منفی خواهد گذاشت.
 
در زمین ورزشگاه مسابقه فقط قدم بزنید!
در حالی که تا بعد از ظهر دیروز جواب تست کرونای همه اعضای تیم آمده و منفی شده بود و فقط چند عضو کادر فنی منتظر جواب تست‌های‌شان بودند همچنان غذا به صورت پک شده در اتاق‌ها به اعضای تیم تحویل داده می‌شد و نوع رفتار خدمه هتل با اعضای تیم که موقع تحویل غذا خودشان را دور نگه می‌داشتند به مذاق پرسپولیسی‌ها خوش نیامد. در ضمن دیروز به پرسپولیسی‌ها گفته شد امکان تمرین در ورزشگاه محل مسابقه نیست تا چمن مشکلی پیدا نکند. جالب اینکه گفته شده اعضای تیم فقط شب قبل از بازی می‌توانند 15 دقیقه با کفش کتانی روی چمن قدم بزنند و مثل حضور در پارک از فضای ورزشگاه دیدن کنند چون حق استفاده از کفش استوک را هم ندارند! همچنین با توجه به شرجی هوا و در شرایطی که با یک دور دویدن در زمین تمام بدن بازیکن از تعرق زیاد خیس می‌شود جبران آب از دست رفته در تمرینات اهمیت بسیاری دارد و به همین خاطر زمان تمرینات باید کوتاه باشد.
پرسپولیسی‌ها می‌گویند با وجود تمام این مشکلات و بی‌نظمی‌ها، محدودیت‌ها آنها را تبدیل به انسان‌هایی قوی‌تر خواهد کرد چون آنها مصمم هستند تا نتیجه بگیرند و با شکست التعاون شرایط‌شان را در جدول گروه تغییر دهند.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.