یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰

گرت ساوتگیت: این که می گویند در انتخاب لیست تیم ملی بی ثبات هستم را قبول ندارم

گرت ساوتگیت: این که می گویند در انتخاب لیست تیم ملی بی ثبات هستم را قبول ندارم

گرت ساوتگیت پس از اعلام جدیدترین لیست تیم ملی انگلیس، در یک نشست خبری شرکت کرد و پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از اسکای، ساوتگیت چندی قبل گفته بود: «پس از هر بار انتخاب کردن ترکیب تیم ملی انگلیس مرتکب جرم می شوم» و هنوز هم بر روی این موضع پافشاری می کند.

انتخاب کردن لیست تیم همیشه سخت است چون رقابت بالایی در تمامی پست ها وجود دارد و دفعه قبل هم خیلی ها غایب بودند، که به معنی اضافه شدن نفرات جدیدی به تیم ملی بود. یکسری بازیکنان جوان هم هستند که عملکرد خوبی داشته اند ولی نتوانسته اند به ترکیب راه پیدا کنند. خلاصه ما سطح مشخصی از ثبات را حفظ کردیم. آن هایی که در تابستان همراه تیم بودند، عملکرد خیلی خوبی داشتند و از آن زمان پنج بازی بیشتر نگذشته است. اما یکسری بازیکنان دیگر هم به طور جدی بازیکنان ملی پوش را تحت فشار گذاشته اند.
ساوتگیت به طور مشخص در مورد غیبت چند ستاره انگلیسی در لیست سه شیرها گفت:

در مورد میسون (گرینوود) دفعه قبل صحبت شد و نیازی به تکرار نمی بینم. در مورد جسی (لینگارد) و جیدون (سانچو) باید گفت که آن ها این روزها در مقایسه با بازیکنان هم پست خود، دقایق زیادی بازی نمی کنند.

ساوتگیت همچنین در انتقادی که به رویکرد او در مورد دعوت کردن بازیکنان وارد می شود، تصریح کرد:

می دانم که مردم می گویند من در تصمیماتم بی ثبات هستم ولی تصور نمی کنم این طور باشد. اگر بازیکنی به طور مستمر برای باشگاهش بازی کند، شانس بیشتری خواهد داشت که ما سطح او را با سایر اعضای گروه مقایسه کنیم. گاهی در یک پست رقابت زیاد است و در پست دیگری به آن اندازه رقابت نداریم؛ در این شرایط ممکن است بازیکنی که در پستش رقابت کمتری وجود دارد، حتی با وجود فرصت کمتر در رده باشگاهی، شانس بیشتری برای راه یافتن به ترکیب تیم ملی داشته باشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.