یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

4 تازه‌وارد فیکس شدند

ترکیب قابل حدس یحیی مقابل التعاون

ترکیب قابل حدس یحیی مقابل التعاون

امیرمحمد قراگزلو/  پرسپولیس 7 بازیکن جدید خریده که برخی معتقدند این بازیکنان تازه‌وارد در آسیا به کار پرسپولیس می‌آیند و گروه دیگری معتقدند این خریدها در حد پرسپولیس نیستند و سابقه چندان چشمگیری در کارنامه بازیگری‌شان بخصوص در مسابقات بزرگ و بین‌المللی دیده نمی‌شود اما با وجود نظرات متفاوت به نظر می‌رسد یحیی گل‌محمدی قصد دارد از برخی از این نفرات تازه‌وارد در ترکیب اصلی تیمش استفاده کند و حالا با در نظر گرفتن شرایط تیم حدس زدن ترکیب اصلی بازی سه‌شنبه شب مقابل التعاون زیاد هم سخت نیست.
دروازه‌بان: به احتمال زیاد حامد لک از دروازه پرسپولیس محافظت می‌کند. از وقتی بیرانوند به باشگاه بلژیکی پیوست رادو دیگر آن گلر مورد اعتماد همیشگی نبود و افت محسوسی در عملکرد فنی‌اش به چشم می‌خورد. 
به زعم بسیاری از کارشناسان و آنهایی که فوتبال را دنبال می‌کنند از آنجایی که رادو دیگر رقیب مهمی نداشت که ترس از دست رفتن جایگاهش را داشته باشد، دیگر آن سعی و کوشش و انگیزه در کارش دیده نمی‌شد و افت کرد تا جایی که یحیی با در نظر گرفتن این مسأله و مشکل بزرگ او در خروج‌هایش به فکر نیمکت‌نشینی رادو افتاده و به لک میدان خواهد داد.
 
خط دفاع: به احتمال فراوان شجاع و کنعانی‌زادگان در قلب خط دفاعی پرسپولیس قرار می‌گیرند چراکه سیدجلال با وجود تجربه بالایش دیگر برای این بازی‌ها گزینه مناسبی نیست و در تقابل با مهاجمان خارجی و قدرتمند حریفان که غالباً سابقه بازی در اروپا را دارند و از سرعت و تکنیک بالایی بهره می‌برند به نوعی کم می‌آورد. 
در دفاع راست با توجه به مشکل کرونای شیری و غیبت او در دوحه سیامک نعمتی تنها گزینه موجود است. 
نعمتی که در شروع فوتبالش هم دفاع راست بوده دوباره به این پست باز خواهد گشت. در پست دفاع چپ هم محمد نادری به دوحه نرفته و با در نظر گرفتن غیبت او و مصدومیت محمد انصاری به طور قطع به یقین سعید آقایی جور این دو نفر را می‌کشد. آقایی در نیمه زمین حریف یک عنصر مطلوب است اما باید دید در فاز دفاع هم عنصر مؤثری خواهد بود یا خیر.
 
خط میانی: در میانه زمین احمد نوراللهی جایگاه ثابتی در ترکیب دارد و از بین کامیابی‌نیا و میلاد سرلک می‌توان گفت شانس کمال برای بازی بیشتر است چرا که سرلک تازه به جمع سرخ‌پوشان اضافه شده و هنوز مثل کامیابی‌نیا با شرایط تیم آداپته نشده و همچنین جنگندگی یک هافبک دفاعی را ندارد و بیشتر رو به جلو بازی می‌کند. 
در جناح راست خط هافبک بشار رسن بازیکن مورد علاقه یحیی است که به احتمال فراوان به میدان می‌رود و با وجود او کادر فنی از داشتن یک هافبک پاسور و خلاق خیال‌شان آسوده است. در هافبک چپ قضیه کمی پیچیده‌تر است. احسان پهلوان بازیکنی است که یحیی علاقه خاصی به او دارد و می‌توان او را گزینه اصلی این پست برای بازی دانست اما وحید امیری، عالیشاه و علی شجاعی هم قابلیت بازی در این پست را دارند که از این جمع شجاعی از نظر بدنی آماده نیست و احتمالاً امیری به خط حمله می‌رود تا عالیشاه تنها رقیب پهلوان باشد.
 
خط حمله: با وجود جدایی علی علیپور که مهاجم اول تیم شناخته می‌شد، نگرانی‌هایی در خط حمله سرخ‌ها ایجاد شده اما کادر فنی امیدوار است با زوج وحید امیری – آل‌کثیر این خلأ پر شود، هر چند با اضافه شدن آرمان رمضانی، یحیی برای 15‌،‌20 دقیقه پایانی هم می‌تواند روی بازی مستقیم و ارسال از کناره‌ها حساب کند، به شرطی که رمضانی از نظر بدنی آماده باشد.
بدین ترتیب پرسپولیس در مسابقه سه‌شنبه شب با ترکیب احتمالی حامد لک، سیامک نعمتی، محمد‌حسین کنعانی‌زادگان، شجاع خلیل‌زاده، سعید آقایی، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، بشار رسن، احسان پهلوان، وحید امیری و عیسی آل‌کثیر‌ به میدان می‌رود. با در نظر گرفتن این ترکیب و همچنین میزان آمادگی نفرات، بازیکنانی مثل امید عالیشاه، مهدی عبدی، میلاد سرلک و آرمان رمضانی گزینه‌های تعویض در حین بازی خواهند بود.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.