شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱

بارخوان: سلتاویگو همیشه برای بارسلونا مشکل ساز بوده است؛ خوشحال می شوم به ژاوی کمک کنم

بارخوان: سلتاویگو همیشه برای بارسلونا مشکل ساز بوده است؛ خوشحال می شوم به ژاوی کمک کنم

سرجی بارخوان، سرمربی موقت بارسلونا در کنفرانس خبری پیش از تقابل با سلتاویگو در لالیگا حاضر شد و در مورد این دیدار، حضور ژاوی در بارسلونا و مصدومیت عثمان دمبله صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از موندو دپورتیوو، سرجی بارخوان در این کنفرانس خبری گفت:

این بازی در اصل و در کل بازی متفاوتی خواهد بود. آن ها از بالا فشار خواهند آورد تا خارج کردن توپ از زمین خودی را برای ما سخت کنند. در سطح بازی، آن ها تحرک زیادی در خط هافبک دارند و ما باید بدانیم که باید متفاوت از بازی با دینامو کیف، پرس کنیم. ما سعی خواهیم کرد توپ را در اختیار داشته باشیم و دیروز روی آن کار کرده ایم و امروز منعکس شده است. مهم ترین چیز در بازی فردا این است که بر بازی حاکم باشیم و توپ را در اختیار داشته باشیم. باید منظم بازی کنیم. مصدومیت دمبله؟ من باید تصمیماتی می گرفتم. بعد از بازی، ما همه خوشحال بودیم. ما دیدیم که دمبله بازی کرد و دیروز متاسفانه او مصدوم شد. اگر او امروز مصدوم نبود، هیچ کسی در مورد او صحبت نمی کرد. دمبله پیروز شد و بازی کرد. فوتبال این ریسک ها را دارد.
ژاوی؟

السد بیانیه ای منتشر کرده و بارسلونا هنوز این کار را نکرده است. ما باید صبر کنیم تا هر دو طرف این خبر را اعلام کنند. ما با هم رابطه خوبی داریم و من با ژاوی در ارتباط هستم. هر سوالی که داشته باشد، خوشحال می شوم که به باشگاه و او کمک کنم. این که ژاوی چه زمانی اینجا خواهد بود را باید از باشگاه بپرسید. من سعی خواهم کرد که فردا بهترین عملکردم را داشته باشم. سخنی به سرمربی آینده تیم؟ موقعیت هایی هستند که هر کسی دید متفاوتی نسبت به آن ها دارد. در نهایت کاری که او باید بکند، این است که ذهنیتی را که با تیمش داشته و باعث قهرمانی و پیروزی های او شده را منتقل کند. من برای نصیحت کردن به کسی، آموزش ندیده ام. بند فسخ سرمربیان؟ اگر او انتخاب شده و باشگاه او را می خواهد، باید خودتان را جای کسانی بگذارید که مذاکرات را پیش می برند. با بازیکنان نیز همین اتفاق رخ می دهد و تفاوت چندانی وجود ندارد. اگر باید بند فسخ را بپردازید، پس این کار را انجام دهید.
ناراحتی که این بازی آخر تو خواهد بود؟

ناراحتی طبیعی است اما من این را از قبل می دانستم. من می دانستم که این کار یک تاریخ انقضایی دارد اما خوشحال هستم. من آخرین قدم را کم دارم که آن بازی فرداست، ما سخت کار خواهیم کرد چون آن ها بازی را برای ما پیچیده خواهند کرد. وقتی به تاریخچه تقابل های دو تیم نگاه می کنیم، سلتاویگو همیشه برای ما مشکل ساز بوده است. اگر مانند بازی مقابل دینامو کیف بازی کنیم، خوشحال خواهم بود. من خیلی خوشحالم چون جزئیات کوچکی که به تیم اضافه کردم، در بازی تیم نمایان شده است. میراث تو در این تیم؟ هر کسی طرفداران و مخالفانی دارد. نقش من اینجا این بود که چیزی را که در تمام این سال ها انجام داده ام، انجام داده و به تیم کمک کنم. من نزدیک تیم بودم و نکات تاکتیکی کوچکی را به تیم منتقل کردم. من به تیم نزدیک بودم، شما ارزیابی کنید که چرا تیم این را دوست داشت. وقتی می برید، همه چیز راحت تر می شود. امروز در تمرینات ما بازی جالب و مفرحی انجام دادیم و دائماً مشغول خنده بودیم. من به آن ها نزدیک بودم تا در این زمان کوتاه بتوانم بهترین عملکرد بازیکنان را از آن ها بگیرم.
در نهایت باید در کاری که انجام می دهید، تداوم داشته باشید. اگر ما برنده شویم، بازیکنان از نظر روحی خوب خواهند بود. یک مربی باید بداند که بازیکنان چه شرایطی دارند و کاری که باید انجام دهد این است که به بازیکنانش نزدیک باشد. امروز من شاهد خنده بسیاری از افراد بودم، ایجاد چنین گروهی هدف من بود. من سعی کردم با بازیکنانم ارتباط خوبی داشته باشم و با آن ها صادق باشم. حس می کردی که توانایی ادامه کار تا پایان فصل را داشتی؟ چیزی که من انجام داده ام، کارم بود. در نهایت، اگر نتایج خوب نباشد... وقتی چنین پیشنهادی دریافت می کنید و می پذیرید، این را می دانید که چه چیزی در انتظارتان است. من فقط به صلاح تیم و بهترین چیز برای تیم و خودم فکر می کردم. من هرگز کاری را با فکر به این که بعد از آن چه می شود، انجام نمی دهم. در حال حاضر، من به انجام چیزی که برای باشگاه بهترین است، فکر می کنم. من از این ده روز لذت بردم و چیزهایی یاد گرفتم.
شانس تیم در این فصل چگونه است؟

من فکر می کنم که بازیکنان کسانی هستند که در زمین بازی صحبت می کنند و بارسا در رده های بالا خواهد بود چون این تیم بازیکنان بسیار خوبی دارد. ما باید تمام بازیکنانمان را در اختیار داشته باشیم و همه چیز آرام است. اینجا تیمی برای جنگیدن و قرار گرفتن در رده های بالاتر در لیگ و کسب سهمیه لیگ قهرمانان وجود دارد. باید این روند مثبت را حفظ کنیم. بازی فردا بازی بسیار پیچیده ای است که در استادیومی بسیار پیچیده برای ما انجام می شود. تغییر سرمربیان چه تاثیری دارد؟ بازیکنان سریعاً به آن چه اتفاق می افتد عادت می کنند و به فشار و این تطبیق یافتن ها عادت دارند. این موقعیت ها و شرایط بخشی از فوتبال هستند و باید با آن زندگی کنیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.