سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱

هفته چهارم لیگ یک

دربی تهرانی‌ها و شمالی‌ها

دربی تهرانی‌ها و شمالی‌ها
سمیه مهدی پور
سمیه مهدی پور خبرنگار

پیروز قربانی که از ابتدای فصل وعده ارائه بازی‌های زیبا را به هواداران رایکا داده حتماً روز سختی را برای مازیار زارع و شاگردانش که این فصل در قامت یک مدعی ظاهر شده‌اند، رقم خواهد زد. مسابقه‌ای که چشم خیلی از بالانشین‌ها به نتیجه آن است

ایران ورزشی - امروز هفته چهارم لیگ را در شرایطی شاهد خواهیم بود که تیم خیبر با سه پیروزی متوالی در صدر قرار دارد. شاگردان محسن عاشوری هفته گذشته استقلال خوزستان را با نتیجه 2-1 شکست دادند و حالا در کرمان میهمان مس شهر بابک هستند. تیمی که فقط یک پیروزی دارد و آن هم به دلیل حاضر نشدن حریفش در هفته اول بود. وحید رضایی که با همین تیم مقتدرانه به لیگ یک صعود کرد حالا خوب می‌داند که حفظ تیمش کار بسیار سختی است. اهمیت سه امتیاز این بازی برای سایر تیم‌های بالای جدول هم بسیار زیاد است.
تیم شهرداری آستارا هم که با فرشاد پیوس نتایج خوبی را به دست آورده امروز پذیرای تیم آذر شمس قزوین خواهد بود. تیم قزوینی که پس از کش‌وقوس‌های زیاد امتیاز تیم بادران را کسب کرد هنوز به شرایط آرمانی‌‌اش نزدیک نشده است. شاید برای آنها نباختن هم در شمال نتیجه قابل دفاعی باشد.
اما سایپا که پس از دو هفته ناموفق سرانجام نخستین پیروزی‌اش را در روز سوم مسابقات به دست آورد حالا در زمین ویستاتوربین به زمین می‌رود. میزبان برای رسیدن به رده‌های بالاتر جدول نیاز به پیروزی دارد و همین شرایط هم البته برای شاگردان سعید اخباری وجود دارد. در واقع این مسابقه‌ای است که تساوی‌اش به درد هیچ کدام از دو تیم نمی‌خورد.
قشقایی شیراز مثل دو تیم دیگر در فاصله سه امتیازی با صدرنشین قرار دارد. آنها هفته گذشته در انزلی نتیجه را واگذار کردند و حالا برای جبران آن شکست فقط به سه امتیاز فکر می‌کنند. البته استقلال ملاثانی با پیروزی مقابل پارس‌جنوبی شرایط روحی خوبی دارند.
یکی دیگر از دربی‌های این هفته را در شمال شاهد هستیم. جایی که ملوان به مصاف رایکا می‌رود. پیروز قربانی که از ابتدای فصل وعده ارائه بازی‌های زیبا را به هواداران رایکا داده حتماً روز سختی را برای مازیار زارع و شاگردانش که این فصل در قامت یک مدعی ظاهر شده‌اند، رقم خواهد زد. مسابقه‌ای که چشم خیلی از بالانشین‌ها به نتیجه آن است.
شهرداری همدان پس از تساوی خارج از خانه در سیرجان حالا برای نزدیک‌تر شدن به جمع تیم‌های بالای جدول باید از سد شاهین بگذرد. بوشهری‌ها هفته گذشته در خانه مقابل رایکا متوقف شدند. به نظر می‌رسد این بازی برای هر دو تیم سخت باشد و شاید هم نباید انتظار بازی پرگلی را از آنها داشته باشیم.
اما فرزاد حسین خانی، سرمربی مس کرمان که هفته گذشته شکست تلخی را مقابل سایپا تجربه کرد حالا کار خیلی سختی حداقل روی کاغذ نباید داشته باشد. حریف آنها یعنی ماشین‌سازی که طی هفته‌های گذشته نتوانسته از نفرات اصلی‌اش استفاده کند در انتهای جدول قرار دارد. البته همین شرایط تیم تبریزی می‌تواند در صورت دست‌کم گرفتن حریف کار را برای‌شان مشکل کند. مسی‌ها برای فرار از انتقادها و فشار هواداران‌شان باید برنده از زمین خارج شوند.
پارس جنوبی جم هم که از سه بازی گذشته‌اش امتیازی کسب نکرده و شایعه برکناری سرمربی‌اش هم شنیده می‌شد میزبان خوشه طلایی ساوه خواهد بود. برای تیم میهمان گرفتن سه امتیاز اگرچه فوق‌العاده اهمیت دارد اما به همان اندازه کار بسیار سختی خواهد بود.
استقلال خوزستان برای جبران شکست هفته گذشته از آرمان‌گهر پذیرایی می‌کند. آبی‌های خوزستانی در سه بازی قبلی باختی نداشتند و به نظر می‌رسد آنها راه نباختن را خیلی خوب بلد هستند.

شنبه پانزدهم آبان ماه 1400
مس شهربابک – خیبر خرم آباد   
ساعت 15
شهرداری آستارا – شمس آذر قزوین 
ساعت:30/14
ویستا توربین تهران – سایپا تهران
    ساعت:30/14
قشقایی شیراز – استقلال ملاثانی 
  ساعت:30/14
رایکا بابل – ملوان بندرانزلی   
ساعت:30/14
شهرداری همدان - شاهین شهرداری بوشهر
   ساعت:30/14
مس کرمان – ماشین سازی تبریز  
ساعت:30/14
استقلال خوزستان – آرمان‌گهر سیرجان
ساعت 15
پارس جنوبی جم بوشهر – خوشه طلایی ساوه
  ساعت:30/14

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.