پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱

آجورلو: از کنار استقلال برای خود زندگی ساختند اما این باشگاه زمین تمرین ندارد

آجورلو: از کنار استقلال برای خود زندگی ساختند اما این باشگاه زمین تمرین ندارد

مدیرعامل باشگاه استقلال در جمع پیشکسوتان این باشگاه به آنهایی تاخت که به زعم او از کنار استقلال برای خود زندگی ساخته‌اند، در حالی که این باشگاه زمین تمرین ندارد.

به گزارش ایران ورزشی، مصطفی آجورلو در جلسه با پیشکسوتان باشگاه استقلال اظهار داشت: من برای حرف زدن نیامدم، آمدم که با هم کار کنیم. ما به هیچ وجه قرار نیست خیریه درست کنیم و در فضای مجازی بگوییم فلانی این مشکل را دارد و بیایید کمک کنیم. ما قرار نیست یتیم‌خانه درست کنیم و کسانی بگویند ما قرار است پول بیاوریم و بالای سر پول‌مان باشیم. باشگاه استقلال به حدی ثروتمند است و بزرگ دارد که بتواند تولید ثروت کند.

وی افزود: کار فنی صفر تا صد بر عهده فرهاد مجیدی است و ان‌شاءالله به او اعتماد و قهرمانی در لیگ و ستاره سوم را از او طلب کنیم. برای اینکه به قهرمانی داخلی فکر کنیم ما باید امروز یک تصمیم بگیریم. اولاً اینکه به هیچ وجه با یکدیگر دعوا نداشته و با هم رفیق باشیم. اگر هدایت فنی تیم را به فرهاد مجیدی تقدیم کردم همه یکصدا از او حمایت کنیم. عیبی ندارد منتقد باشید، اما در خانه خودمان. برای قهرمانی باید یکصدا باشیم. ما برای قهرمانی به حمایت شما از نظر فنی نیاز داریم. مبادا حریف از اختلاف ما سوءاستفاده کند و به تیم ما آسیب بزند. حریف محترم است و شبانه‌روز فکر می‌کند که تیم ما را به‌هم بزند. حق حریف است که به این موضوع فکر کند، اما ما باید همدل و همکلام از تیم حمایت کنیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: خدا را شکر وضع دوستان خوب است، ولی برای استقلال بد است که در فضای مجازی تصویری بیاید از کسی که وضعش بد است. من دو کار می‌خواهم انجام دهم. آقای نامداری از دوستان خوب من است و از او یک خواسته داشتم، آنهم اینکه یک زمین خوب پیدا کند و 200 واحد برای پیشکسوتان به قیمت تمام شده بسازد. آنهایی که دارند برای فرزندان‌شان باشد و کسانی که ندارند برای خودشان استفاده کنند. هیچ سودی هم از پیشکسوتان نگیرد تا دیگر نشونیم کسی از پیشکسوتان خانه ندارد.

وی ادامه داد: من می‌خواهم کار اقتصادی انجام دهم، چه کسانی بهتر از شما که با هم این کار را انجام دهیم. ما می‌خواهیم کار تجاری کنیم. فوتبال حرفه‌ای صنعت است. فوتبال حرفه‌ای ایران اما مسخره است. به ما می‌گویند تبلیغات محیطی را به شما نمی‌دهیم، چون تیم‌های دیگر ضعیف هستند. مگر دیگران دارایی‌شان را با استقلال تقسیم می‌کنند. 40 سال از بغل استقلال برند ساختند و برای خودشان امکان و زندگی ساختند، ولی استقلال زمین تمرین ندارد. من باید به وزارت دفاع بروم و سر کج کنم و بگویم به من زمین بدهید 10 روز دیگر بازی‌ها شروع می‌شود، بعد به من می‌گویند چهار نفر دختر با موهای آنطور آمده‌اند در و دیوار آنجا را گرفته‌اند به شما زمین نمی‌دهیم برای اینکه اینجا «فلان» می‌شود. این دخترها چه کسانی هستند؟ دختران من هستند. دختران تو هستند. به «من» زمین ندادند. من که اسم رفیقم حسن طهرانی‌مقدم است. گفتم این شخص استقلالی است. من را نمی‌شناسید، ولی به حرمت او بدهید، تیم ما 10 روز دیگر بازی دارد، اما به من زمین تمرین ندادند. بعد از آن رفتم سراغ رفیق خوب ارامنه‌ام، در را باز کردند و من را پناه دادند. بد به حال آنهایی که می‌گویند ما بزرگ هستیم، کجاست بزرگی‌تان که استقلال را کوچک کردید؟!

مدیرعامل باشگاه استقلال افزود: استقلال بزرگ است. من طبعم بزرگی است و در جبهه و جنگ یاد گرفتم که مثل بسیجی‌ها دریادل باشم. گفتم نه تنها من از تبلیغات محیطی ببرم، بلکه تیم‌های دیگر هم نفع ببرند و به آنها راه رت نشان دادم. من آرش برهانی را از شهرداری کرمان گرفتم. هشت تومن به باشگاهش دادم و 12 تومن هم به خودش. سه سال با او قهرمان شدم و پز دادم و بعد یک میلیارد و 200 میلیون تومان او را  فروختم. این هنر فوتبال است. چرا ما باید فقیر باشیم؟ برای اینکه ما همصدا نیستیم و قهر می‌کنیم. من نه شب دارم و نه روز. قرار هم نیست با شما عکس گرفته و بزرگ شوم. من کوچک همه استقلالی‌ها هستم. هیچکس هم حق ندارد چیزی را برای خودش سند بزند. استقلال برای استقلالی‌ها است. من شش ماه یا یک سال میهمان استقلالی‌ها هستم و تا روزی که هستم هیچ چیزی را با اقتصاد و آینده استقلال برای خودم گره نمی‌زنم که بروم و بیایم. یک سال یا دو سال کار می‌کنم و دیگر نمی‌آیم. کار برای استقلالی‌هاست. کار برای مومنی، خسرو حیدری و ... هست. این همه باشگاه بزرگ دارد، چرا من را با 40 سال سابقه مدیریت می‌آورید. باید با خودتان تفاهم کنید.

آجورلو گفت: شنیدم قبلاً مذاکره کرده بودند تا اسپانسر سرمربی تیم را انتخاب کند، اما ما کار فنی را به سرمربی سپردیم و نه به رختکن می‌رویم و نه در انتخاب بازیکنان دخالت می‌کنیم. به من گفتند کادر فنی موسوی را نمی‌خواهد، اما من گفتم بد عهدی از سمت ما بوده است و اگر کادر فنی نمی‌خواهد پولش را من می‌دهم، چون بدعهدی از سمت ما بوده است. اینکه کادر فنی نخواسته من هم بد اخلاقی کنم، اینطور نیست. روزی من را به سمت یک نفر به اسم یک آدم عارف بردند، اما وقتی دیدم «رمال» است، گفتم طرف تیم من نیا. فوتبال نه جای دلال است و نه رمال. کسانی که فکر می‌کنند با رمال بزرگ هستند، کوچک هستند! فوتبال ایران حقش در زمین مشخص می‌شود. هر کسی ببرد در زمین مشخص می‌شود. من امیدوارم فرهاد مجیدی قهرمانی را نه تنها در کشور بلکه در آسیا بیاورند.

مدیرعامل باشگاه استقلال تصریح کرد: من پیشنهاد می‌دهم یک تعاونی پیشکسوتان ایجاد کنند و خانه‌تان را از نامداری بگیرید، مسائل اقتصادی هم بر عهده آقای عبدی.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.