سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰

گری نویل: عملکرد منچستریونایتد غیر قابل قبول و غیر قابل دفاع بوده است

گری نویل: عملکرد منچستریونایتد غیر قابل قبول و غیر قابل دفاع بوده است

گری نویل در جدیدترین تحلیل خود از وضعیت منچستریونایتد، عملکرد این تیم را غیر قابل قبول توصیف کرده است؛ با این حال باز هم استدلال هایی را علیه اخراج سرمربی تیم مطرح کرده است.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از میرر، شیاطین سرخ در ۶ بازی اخیر لیگ برتری خود فقط ۱ برد کسب کرده اند و حالا ۹ امتیاز با چلسی صدرنشین فاصله دارند. خیلی ها معتقد هستند منچستریونایتد باید اوله گونار سولسشر را با مربی ای که رزومه بهتر و قوی تری داشته باشد، جایگزین کنند. نویل در تحلیل خود برای اسکای گفته است:

باشگاه دست به هیچ اقدامی نمی زند. روی کار آوردن آنتونیو کونته هرگز محقق نمی شد. هر چقدر هم که او مربی بزرگی باشد، مدیران باشگاه هرگز او را روی کار نمی آوردند. کل فصل برنامه این بوده است که تا پایان این فصل، همکاری با سولسشر ادامه پیدا کند. من هم حتی پس از بازی شنبه، در این موضع هستم. ولی شرایط سخت است. نباید پس از گذشت ۱۱ بازی، این همه اختلاف با صدر ایجاد می شد. او تیم را از رده ششم به سوم و سپس دوم رساند و باید مقابل ویارئال قهرمان لیگ اروپا می شد. من به آن رویداد بر می گردم چون باختن در فینال ها، تاثیر زیادی روی بازیکنان بر جا می گذارد.
نویل در ادامه اضافه کرد:

اگر مدال قهرمانی را کسب کنی، به برنده شدن عادت می کنی. حذف شدن از لیگ کاپ به دست وست هم مشکل بزرگی است. نباید این اتفاق می افتاد چون می شد آن جام را تصاحب کرد. لیگ که تقریبا از دست رفته است و موفقیت در لیگ قهرمانان هم به دلیل کیفیت تیم های حاضر، دور از انتظار است. نباید جام حذفی و لیگ کاپ را کنار گذاشت و حذف شدن به دست وست هم خیلی بد بود. به نظرم در روز شنبه هواداران خسته و درمانده از وضعیت تیم، ورزشگاه را ترک کردند. آن ها پیش خودشان می گویند: «این باشگاه به سوی چه مقصدی در حال حرکت است؟»

دلیل مخالفت نویل با اخراج سرمربی، بی برنامه بودن مدیران باشگاه و ترس او از وخیم تر شدن وضعیت است. با این حال او قبول دارد که باشگاه رو به عقب در حال حرکت است.

مردم فصل قبل می گفتند نایب قهرمانی در لیگ نشانه پیشرفت است ولی دیگر این طور نیست. این وضعیت باید هر چه سریع تر تغییر کند. آن ها مقابل تیم های بزرگ، عاجز به نظر می رسند و نباید این طور باشد. در این شرایط، سرمربی تحت فشار شدیدی قرار می گیرد و ابهاماتی مطرح می شود. در فضای مجازی هم فشار زیادی وجود خواهد داشت. اما جمعیتی که در شبکه های اجتماعی هستند، خیلی با آن هایی که در ورزشگاه حضور می یابند تفاوت دارند. فعالان در شبکه های اجتماعی همدردی، صمیمیت و دلسوزی هواداران حاضر در ورزشگاه را ندارند. اما هواداران در دقایق پایانی بازی روز شنبه ورزشگاه را ترک کردند، چون می دانستند وضعیت درست نیست. باشگاه برای این وضعیت و برای انتصاب مربی جدیدی آمادگی ندارد. آن ها انتظار این وضعیت را نداشتند و فکر می کردند همه چیز مرتب پیش خواهد رفت. 
نویل در پایان با اشاره به بی برنامگی مدیران منچستریونایتد خاطر نشان کرد:

آن ها طی ۲-۳ سال اخیر سراغ ساختاری رفتند که قصد کنار گذاشتن آن را ندارد ولی در این لحظه اگر قرار است از موضع خود دفاع کنند، باید سپرهای شان را به دست بگیرند. چرا که واقعیت این است که شرایط اصلا خوب نیست و نمی توان از آن دفاع کرد. آن ها فقط با چند تیم خوب مثل تاتنهام، لیورپول و سیتی بازی کرده اند. آن ها باید قبل از رسیدن به این بازی ها خیلی امتیاز جمع می کردند. این عملکرد با این ترکیب، غیر قابل قبول است.  

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.