سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰

مسیح و آرش گروه موسیقی بی نام

مسیح و آرش گروه موسیقی بی نام

برخی از گروه های موسیقی در کشور با اینکه فعالیت هایشان بصورت گروهی و یا دو نفره می باشد اما پسوند بند یا باند به آنها اضافه نشده است. مسیح و آرش نیز از همین دسته گروه های موسیقی می باشند.

این دو خواننده و هنرمند را کمتر کسی است نشناسد و آهنگ هایشان را گوش نداده باشد. فعالیت های گروه موسیقی مسیح و آرش اکثر در زمینه پاپ فارسی می باشد که اهنگ هایشان در ریتمی آرام و احساسی پخش و منتشر می شود.

فعالیت های گسترده این گروه موجب شد تا اولین آهنگ ترکیبی با موسیقی سنتی را روانه بازار کنند. آهنگ جدید مسیح و آرش که بوی شمال نام دارد با همکاری پرواز همای روانه بازار موسیقی ایران شد که نقد های مثبت بسیاری را به همراه داشت.

مسیح برخلاف آرش تنها به موسیقی پاپ ایرانی بسنده نکرد و علاقه به هنر موسیقی سبب انتشار اهنگ های خارجی و پاپ انگلیسی شود. همچنین این هنرمند خوش صدا وخوش سلیقه چندین آهنگ را بصورت تکی اجرا کرده و ان ها را روانه بازار موسیقی کرده است.

اما ممکن است در این مورد اطلاع نداشته باشید که مسیح و آرش هردو برادرانی خواننده هستند که هرگز نمی توان آن ها را حتی از روی چهره برادر خواند. شناخت کامل این دو خواننده محبوب می تواند از علاقه مندی های مخاطبانشان باشد.

 

مسیح عدل پرور

مسیح عدل پرور و یا همان مسیح متولد 20 اردیبهشت سال 1367 در تهران بوده که در زمینه خوانندگی فعالیت دارد. مسیح که از همان کودکی خود را غرق در هنر و موسیقی میدید فعالیت های هنری و موسیقی خود را همراه با برادرش آرش در سن 16 سالگی آغاز کرد.

مسیح که به تازگی وارد عرصه موسیقی شده بود سعی داشت تا با آرش ابتدا هنر موسیقی را در زمینه اهنگسازی و ترانه سرایی ادامه دهد. همچنین وی دوره های تئوری موسیقی، از ساز و هارمونی را نزد اساتید بزرگی به مانند فرهودی و میخائیل باریشنیکوف به پایان رسانده است.

 

آرش عدل پرور

آرش عدل پرور و یا همان آرش AP متولد 21 مرداد سال 1369 در تهران بوده که خوانندگی را در پیش گرفته است. آرش نیز به مانند مسیح عشق و علاقه خود را در موسیقی یافته بود که همین سبب شد تا این هنرمند به سمت خواننده کشیده شود.

آرش تحصیلات خود را در زمینه آهنگسازی اعم از تئوری موسیقی، هارمونی، سازشناسی و ارکستراسیون انجام داده است و این فرایند ها را در نزد اساتید بزرگی که در این زمینه ها فعالیت دارند پیش گرفته بود. آرش را می توان در صنعت موسیقی ایران فردی با تجربه در زمینه موسیقی تلقی کرد.

 

شروع فعالیت هنری در زمینه موسیقی

مسیح و آرش با ادامه فعالیت در زمینه موسیقی ناخودآگاه به سمت خوانندگی کشیده شدند و سعی بر تشکیل گروهی دو نفره به نام مسیح و آرش داشتند. این عمل از سال 1392 استارت خود و تا سال 1395 بصورت زیرزمینی و غیر مجاز ادامه پیدا کرد.

 

این دو برادر هنرمند ابتدا فعالیت های خود را بصورت غیر قانونیو زیرزمینی شروع کردند و همین فعالیت ها سبب انتشار موزیک های شاد و احساسی شد که شهرت را برای آن ها فراهم کرده بود. این آثار عبارت اند از «بیا بازم» «هنوز همونم» «خودتو برسون» «دیوونه وار».

انتشار این چنین موزیک هایی گرچه غیرقانونی تلقی میشد اما سبب شناخته شدن صدای مسیح و آرش در سال های اولیه فعالیت هنریشان شده بود. انتشار گسترده موزیک های غیر مجاز این دو برادر ان ها را در لیست سیاه وزارت ارشاد اسلامی قرار داده بود که با حمایت شرکت ترانه شرقی توانستند در سال 1395 موفق به کسب مجوز شوند.

 

اولین قطعه ای که بصورت مجاز پخش شد

در سال 1395 و با کسب مجوز پخش از سوی وزارت ارشاد اسلامی این دو برادر هنرمند توانستند با قطعه عاشورایی «دیوونه کن» وارد عرصه موسیقی مجاز در ایران شوند. رفته رفته مسیح و آرش به خوانندگان شناخته شده در ایران تبدیل شدند و می توان از بهترین آثار آن ها «تو که نیستی پیشم» «چه قشنگ و آرومه دل» «کم کم» نام برد که شهرت را برایشان به ارمغان آورد. آهنگ جدید مسیح و آرش به نام عمو زنجیرباف همین هفته پخش شد.

 

 آهنگسازی برای خوانندگان مشهور و شناخته شده

مسیح و آرش به دلیل استعداد و تجربه ای که در زمینه موسیقی بدست اورده بودند تواستند برای خوانندگان شناخته شده بسیاری در کشور ترانه سرایی و آهنگسازی را به نحو احسنت انجام دهند. برخی از این خواننده ها محمدرضا گلزار، ماکان بند، علی لهراسبی، مهدی دارابی (هوروش بند)، مهدی آذر و.. می باشند.

ممکن است به دلیل زیاد بودن اهنگ های مسیح و آرش نتواسته باشید تمامی موزیک های این گروه موسیقی شناخته شده را بشنوید و یا حتی از ان ها نامی شنیده باشید. در این صورت می توانید با رجوع به رسانه موزیکیشو که یکی از وب سایت های خوب در ایران برای دانلود اهنگ جدید می باشد به فول آلبوم این دو برادر هنرمند دسترسی داشته باشید.

امیدواریم با مطالعه مطالب فوق نه تنها لذت برده بلکه اطلاعات مورد نیاز را بدست اورده باشید.

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.