سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲

ایموبیله: می خواهم مهاجم اصلی ایتالیا در جام جهانی قطر باشم؛ خاطره پلی آف 2017 را از ذهنم پاک کرده ام

ایموبیله: می خواهم مهاجم اصلی ایتالیا در جام جهانی قطر باشم؛ خاطره پلی آف 2017 را از ذهنم پاک کرده ام

چیرو ایموبیله، مهاجم لاتزیو و تیم ملی ایتالیا در کنفرانس خبری حاضر شد و در مورد جام جهانی، انتقادات از او، تاثیر ساری در لاتزیو و کمکش به او صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از جانلوکا دی مارتزیو، چیرو ایموبیله در این کنفرانس خبری در مورد جام جهانی گفت:

ما همه می خواهیم در جام جهانی حضور داشته باشیم. همه به شدت خواهان این هستند. می خواهم مهاجم اصلی ایتالیا در جام جهانی قطر باشم. این یک رویاست و باید رویاها را دنبال کرد. این هدف من است و تمام تلاشم را می کنم تا به آن دست یابم. من رویای این را داشتم که فوتبالیست شوم، یورو و کفش طلا را ببرم. مادرم همیشه می گوید که من سرسخت هستم و همیشه می خواهم برنده شوم. خوشحالم که پس از مصدومیتی که داشتم، به تیم ملی برگشته ام. بازی در استادیومی که معمولاً در آن بازوبند کاپیتانی را می بندم، خاص است. سعی می کنم در دو بازی آینده بهترین عملکردم را داشته باشم. من می دانم که این بازی ها مهم هستند و مثل همیشه، باید به هدفمان برسیم.
انتقادات بخشی از فوتبال هستند و کمی باعث رنجش من می شوند، این را انکار نمی کنم اما در لاتزیو من آمار و ارقام مهمی را ثبت می کنم و سعی دارم که با پیراهن تیم ملی نیز بهترین عملکردم را داشته باشم. من می دانم که آمار و ارقام من در تیم ملی شباهتی به آمارم در لاتزیو ندارد. ما 7 یا 8 بازی در سال با تیم ملی انجام می دهیم. من دوست دارم که همان تعداد گل در لاتزیو را با پیراهن تیم ملی به ثمر برسانم. گاهی من ناراحتم چون با من متفاوت از بقیه رفتار می شود. گاهی به نظر می رسد که من بخشی از تیمی که قهرمان یورو شد، نبوده ام. من می دانم که باید بیشتر گل بزنم اما خودم از عملکردم راضی هستم، تا زمانی که تیم پیروز شود، من هم خوشحالم. من باید حس کنم که در مرکز این پروژه هستم و این برای تمام فوتبالیست ها صدق می کند. اینجا، مانچینی و کادر فنی اش همیشه تلاش می کنند تا بفهمند من به چه چیزی نیاز دارم تا در بهترین سطحم باشم. در ماه سپتامبر، سرمربی به من گفت: «به یاد داشته باش که تو قهرمان اروپا هستی، تو نیازی نداری که چیزی را اثبات کنی.»

ایتالیا در سال 2017 در پلی آف صعود به جام جهانی مقابل سوئد شکست خورد و در نتیجه در جام جهانی 2018 حضور نداشت. ایموبیله در این مورد گفت:

حال ما بازی بسیار مهمی را پیش رو داریم، من نمی خواهم به پلی آف برویم چون خاطرات بسیار بدی از آن دارم. حضور در جام جهانی چیزی است که ما به آن اهمیت زیادی می دهیم و در حال کار هستیم تا هر چه زودتر به آن برسیم. آن ناامیدی سال 2017 دیگر نمی تواند تکرار شود. من آن خاطره را از خاطراتم پاک کرده ام. آن یک صفحه بد در زندگی فوتبالی من است و باید حذف شود چون فشار غیر ضروری ای را روی من ایجاد می کند. بازی سختی مقابل سوئیس در انتظار ماست. آن ها زیاد پرس می کنند و در بازی رفت این موضوع را مشاهده کردیم، حتی با این که بازی خوبی انجام دادیم. در مقایسه با تقابل قبلی مان، ما باید در تمام کنندگی مان پیشرفت کنیم اما تا آن جا که به بازی مربوط می شود، تیم عملکرد خوبی داشت.
سبک بازی لاتزیو با ساری؟

این یک سبک جدید است و به عملکرد من در تیم ملی کمک می کند. من بدون حضور مهاجم نوک دیگری در کنار خودم بازی می کنم و در تیم ملی نیز همین اتفاق می افتد. ساری به من گفت که می توانم گل های بیشتری بزنم. ما سعی داریم همان طور که او می خواهد بازی کنیم، در ابتدا کمی اذیت شدیم اما حال موفق شده ایم و همه چیز خوب پیش می رود. در ابتدا، از او پرسیدم که آیا من مشکلی برای تیم هستم یا خیر و جواب او منفی بود. از هم تیمی هایم در لاتزیو سپاسگزارم که به من کمک می کنند تا بهترین مهاجم تاریخ باشگاه باشم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.