سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰

سبحان خاقانی: سعی می کنم کنار بزرگان استقلال انتظارات را برآورده کنم

سبحان خاقانی: سعی می کنم کنار بزرگان استقلال انتظارات را برآورده کنم

سبحان خاقانی از جمله بازیکنان جوان تیم استقلال است که توانسته اعتماد فرهاد مجیدی چه در فصل گذشته و چه در این فصل را جلب کند و یکی از مهره های اصلی آبی پوشان باشد. او همراه تیم ملی امید به مسابقات تاجیکستان رفته و حالا در تمرینات تیمش حاضر شده است.

به گزارش ایران ورزشی، صحبت های سبحان خاقانی در خصوص موضوعات مختلف را در ادامه می خوانید:

از حضور در تیم ملی امید برایمان بگو.

خوشبختانه شرایط خوبی رقم خورد. شاگردی آقای مهدوی کیا افتخار و تجربه خوبی بود. از این بابت خوشحال هستم. در نهایت هم توانستیم با یک عملکرد قابل قبول به مرحله بعدی صعود کنیم.
به نظر کا راحتی داشتید، اینطور نیست؟

نه به هیچ وجه. کار واقعا سخت بود. تیم های که شاید تا چند سال قبل حرفی در فوتبال نداشتند الان پیشرفت کرده اند.
به نظرت طلسم عدم صعود به المپیک می شکند و تیم ملی امید می تواند بعداز چند دهه به المپیک صعود کند؟

کار بسیار دشواری خواهد بود اما اگر روی تیم امید سرمایه گذاری کنند و کمک هایی که لازم است انجام شود می توانیم. این تیم امید پتانسیل خوبی دارد.
از عملکرد خودت در تیم ملی امید راضی بودی؟

در این ارتباط مربیان باید نظر بدهند. اما خودم خدا را شکر تمام تلاشم را انجام دادم که بهترین عملکرد را داشته باشم. با این حال امیدوارم در مرحله بعد بیشتر به تیم ملی امید کمک کنم.
هم در فصل گذشته، هم در لیگ امسال فرهاد مجیدی نشان داد به سبک بازی ات اعتقاد دارد. به نظر توانسته ای انتظارات او را برآورده کنی، خودت هم چنین احساسی داری؟

آقا فرهاد لطف دارد. من هم سعی می کنم با تمام وجود برایشان بازی کنم و به عنوان عضو کوچکی از خانواده بزرگ استقلال در موفقیت های تیم نقش داشته باشم. اعتماد کادرفنی وظیفه ام را سنگین تر می کند، تمام تلاشم را انجام می دهم کنار بازیکنان بزرگ استقلال انتظاری که مربیان دارند را برآورده کنند.
عملکرد استقلال در 4 بازی گذشته لیگ را چطور ارزیابی می کنی؟

ما کاملا عملکرد قابل قبولی داشته ایم و مطمئنا بهتر از این هم می شویم. کسب سه برد و یک تساوی به هیچ وجه عملکرد بدی نیست. در واقع می توانم بگویم بسیار خوب هم است. ان شاءالله بتوانیم این روند خوبمان را بعداز این دو هفته تعطیلی لیگ ادامه دهیم و در نهایت بتوانیم به آن هدفی که داریم برسیم.
اما تساوی مقابل فجرشهید سپاسی باعث شد یکسری انتقادات نسبت به عملکرداستقلال شود. این انتقادات را رد می کنی؟

انتقاد که همیشه هست اما برای ارزیابی یک تیم نمی توان فقط یک تساوی را در نظر گرفت. مطمئنا ما از ابتدای لیگ خوب ظاهر شدیم که توانستیم سه برد و فقط یک تساوی کسب کنیم. این عملکرد قابل دفاع است. گرچه ما هر روز داریم تمرین و تلاش می کنیم که از این هم بهتر شویم.
به نظرت استقلال شانس کسب عنوان قهرمانی را دارد؟

صد درصد شانس قهرمانی داریم. ما استقلال هستیم و همیشه برای قهرمانی تلاش می کنیم. البته کار بسیار سخت است، تیم های مدعی زیادی وجود دارند که هزینه های هنگفتی هم کرده اند ولی استقلال هم از جمله مدعیان اصلی قهرمانی است. تمام اعضای کادرفنی و بازیکنان هم قسم شده اند به این مهم برسند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.