دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

به سرمربی تیم ملی یک ریال هم نداده‌اند

دراگان اسکوچیچ، 221 روز بدون حقوق

دراگان اسکوچیچ، 221 روز بدون حقوق

از 17 بهمن ماه که قرارداد اسکوچیچ رسمی شد، حدود 7 ماه و شش روز- 221 روز – زمان می‌گذرد. در این مدت ریالی از قرارداد اسکوچیچ پرداخت نشده و این مربی بدون دریافت پول مشغول رتق و فتق امور تیم ملی است.

به اسکوچیچ یک ریال هم نداده‌اند

امیر اسدی / تصور کنید جایی مشغول فعالیت هستید و برای انجام امور قراردادی با شما امضا شده. طبق این قرارداد، باید ماه به ماه حقوق خود را دریافت کنید و البته مبلغی را هم به عنوان پیش قرارداد بگیرید. اگر یکی دو ماه پرداخت این مبلغ به تأخیر بیفتد، چه شرایطی پیدا می‌کنیزد؟ شاید در ابتدا این موضوع را تحمل کنید اما وقتی ببینید این تأخیر به سه، چهار، پنج، شش و حتی هفت ماه می‌رسد دیگر صربتان لبریز می‌شود. در نهایت یا از ادامه همکاری صرف نظر می‌کنید یا با اعتراض صدای خود را به گوش مسئولین می‌رسانید.

این اتفاق اما برای دراگان اسکوچیچ در تیم ملی ایران رخ داده اما تا امروز نه اعتراضی از او شنیده‌ایم و نه حرفی به رسانه‌ها زده. در مصاحبه‌هایش هم مدام از انگیزه‌ای حرف می‌زند که برای موفقیت تیم ملی به کار گرفته و قرار است تمام تلاش خود را انجام بدهد تا ایران را در بازی‌های پیش رو به هدف برساند و راهی جام جهانی 2022 کند. او ما را یاد برانکو ایوانکوویچ می‌اندازد که وقتی حقوق خود را از پرسپولیس دریافت نکرد، خم به ابرو نیاورد و خللی در انجام کارهایش به وجود نیامد. اتفاقاً در پرسپولیس و با بحران شدید مالی، مدیریتی و کمبود نیروی انسانی- بازیکن - به موفقیت رسید و همراه این تیم به فیبنال لیگ قهرمانان آسیا هم راه یافت.

 

---

قرار بود دراگان اسکوچیچ بلافاصله بعد از امضای قرارداد، مبلغی را به عنوان پیش پرداخت دریافت کند و سپس مابقی قرارداد به صورت حقوق ماهیانه به حسابش واریز شود. از 17 بهمن ماه که قرارداد  اسکوچیچ رسمی شد، حدود 7 ماه و شش روز- 221 روز – زمان می‌گذرد. در این مدت ریالی از قرارداد اسکوچیچ پرداخت نشده و این مربی بدون دریافت پول مشغول رتق و فتق امور تیم ملی است. اینکه چطور فدراسیون فوتبال آن قرارداد را با مارک ویلموتس امضا می‌کند و حالا حتی یک حقوق ماهیانه به دراگان اسکوچیچ نمی‌پردازد، سوالی است که می‌تواند ابهام‌های بسیاری را در خود جا بدهد. بخصوص که تیم ملی ماه آینده باید نخستین اردوی خود را برگزار کند و البته دراگان اسکوچیچ هم بدون دریافت قرارداد آماده‌سازی بازیکنان را زیر نظر بگیرد. آیا با این روند و شرایط کنونی می‌توان به آینده تیم ملی امیدوار بود؟

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.