پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹

نائومی اوزاکا قهرمان اوپن آمریکا شد

7 بازی، 7 ماسک، 3 میلیون دلار جایزه

7 بازی، 7 ماسک، 3 میلیون دلار جایزه

هفت بازی، هفت ماسک و حالا دومین قهرمانی در اوپن آمریکا. این میراثی خواهد بود که نائومی اوزاکا پس از کسب دومین قهرمانی‌اش در رقابت‌های گرنداسلم اوپن آمریکا به جا خواهد گذاشت. این زن ژاپنی به اولین بانوی تنیسور از زمان آرانتخا سانچس ویکاریو در سال 1994 تبدیل شد که با وجود باختن ست اول فینال در اوپن آمریکا، این بازی را می‌برد و در نهایت قهرمان می‌شود. اوزاکا که اولین ست بازی‌اش مقابل ویکتوریا آزارنکای بلاروس را با شکست سنگین 6 بر یک پشت سر گذاشته بود، در ست‌های بعدی با نتایج مشابه 6-3 او را شکست داد.
اوزاکا در دو هفته حضورش در اوپن آمریکا که در آن از هفت مدل ماسک مختلف در هفت بازی خود برای گرامیداشت یاد قربانیان خشونت پلیس آمریکا استفاده کرد، در عین حال که ماموریتش برای تبلیغ علیه نژادپرستی را به نحو احسن انجام داد توانست تمرکزش را در زمین بازی هم حفظ کند و بیست‌و‌هفتمین پیروزی‌ خود در 30 بازی اخیرش از رقابت‌‌های اوپن آمریکا را کسب کند.
اوزاکا با پیروزی مقابل آزارنکا در نیویورک نه تنها سومین قهرمانی‌اش در گرنداسلم‌های تنیس را کسب کرد بلکه جایزه نقدی 3 میلیون دلاری این رقابت‌ها که دو برابر جایزه آزارنکا بود را کسب کرد. برای آزارنکایی که 1.5 میلیون یورو جایزه نقدی گرفت، باخت مقابل اوزاکا اولین باخت در فینال یک گرنداسلم از زمان باختش در فینال اوپن آمریکای سال 2013 بود.

پس از مسابقه، اوزاکا در پاسخ به سؤال تام رینالدی گزارشگر شبکه ESPN مبنی بر اینکه این زن ژاپنی با هفت ماسکی که در هفت بازی‌اش استفاده کرد، امیدوار به انتقال چه پیامی بوده است، با خونسردی خاصی گفت:« خب، خود شما چه پیامی گرفتید؟ من احساس می‌کنم که اتفاقی که استفاده من از این ماسک‌ها باعث شد رخ دهد این بود که مردم شروع به صحبت درباره این موضوع کردند.»

در بدو ورودش به اوپن آمریکا، اوزاکای 22 ساله که پدرش اهل هاییتی و مادرش ژاپنی است، اعلام کرد که 7 ماسک با طرح‌های مختلف ساخته و می‌خواهند همه آنها را در فلاشینگ میدوز استفاده کند. هفتمین و آخرین ماسکی که اوزاکا با آن وارد استادیوم محل برگزاری فینال اوپن آمریکا شد، برای گرامیداشت یاد تامیر رایس، یک پسر 12 ساله سیاه‌پوست بود که سال 2014 در شهر کلیولند توسط یک پلیس سفید پوست 26 ساله به نام تیموتی لومان کشته شد.

اوزاکا چندی قبل در ابتدای این رقابت‌ها گفته بود:«من هفت تا ماسک دارم. ناراحتم چون این هفت ماسک برای گرامیداشت یاد همه (کشته‌شدگان سیاه‌پوستی که توسط پلیس آمریکا به قتل رسیدند) کافی نیست. به همین دلیل امیدوارم که بتوانم تا فینال رقابت‌ها صعود کنم و شما بتوانید همه آنها را ببینید.»

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.