دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

رضایت کادر فنی سرخ‌ها از حرفه‌ای‌گری و شرایط فنی خریدهای جدید

تاجیک‌های پرسپولیس روی هم 80 هزار دلار!

تاجیک‌های پرسپولیس روی هم 80 هزار دلار!

حدود یک هفته از اقامت وحدت هنانوف و منوچهر صفروف دو بازیکن تاجیکستانی مد نظر پرسپولیس در ایران می‌گذرد اما با وجود قبولی در تست پزشکی، این دو بازیکن هنوز قرارداد نبسته‌اند. وحدت و منوچهر با اقامت در هتلی نزدیک به باشگاه پرسپولیس، گوش به زنگ مدیران این تیم هستند تا راهی خیابان شیخ بهایی شوند و تیم جدیدشان را به صورت رسمی معرفی کنند.

ایران ورزشی / حدود یک هفته از اقامت وحدت هنانوف و منوچهر صفروف دو بازیکن تاجیکستانی مد نظر پرسپولیس در ایران می‌گذرد اما با وجود قبولی در تست پزشکی، این دو بازیکن هنوز قرارداد نبسته‌اند. وحدت و منوچهر با اقامت در هتلی نزدیک به باشگاه پرسپولیس، گوش به زنگ مدیران این تیم هستند تا راهی خیابان شیخ بهایی شوند و تیم جدیدشان را به صورت رسمی معرفی کنند.
این دو بازیکن به خاطر پنجره بسته باشگاه پرسپولیس نتوانستند قرارداد خود را امضا و ثبت کنند اما به محض تایید دریافت پول کالدرون توسط او یا وکیلش و باز شدن پنجره نقل و انقالاتی باشگاه توسط فیفا این کار نهایی خواهد شد. در این میان دو بازیکن تاجیکستانی برای عقد قرارداد با پرسپولیس یک کار ویژه هم انجام دادند و در بازی دوستانه سه‌شنبه شب تیم ملی کشورشان مقابل قزاقستان حاضر نشدند تا در تهران بمانند و به محض باز شدن پنجره قراردادشان را امضا کنند. این اتفاق در حالی رخ داد که هر دو بازیکن در ترکیب اصلی تیم ملی کشورشان بازی می‌کنند اما به خاطر پرسپولیس موقعیت خودشان را به خطر انداختند.
مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس در خصوص اینکه چرا تا الان قرارداد این بازیکنان تاجیک امضا نشده گفت: «اول باید از هواداران عذرخواهی کنم. در این چند روز هواداران پرسپولیس خیلی نگران بودند ولی باید بدانند ارسال و انتقال پول به دلیل تحریم‌ها کمی زمانبر است. باشگاه پرسپولیس زمانی را از دست نداده و ما از فرصت نهایت استفاده را کردیم اما چون انتقال پول به حساب کالدرون کمی سخت است همچنان منتظریم وکیل کالدرون تاییدیه را به فیفا بدهد و پنجره ما باز شود. دو بازیکن تاجیکی تمام کارهای‌شان انجام شده و تست‌های پزشکی آنها مثبت بوده و کادر فنی تمایل دارد قرارداد این ۲ بازیکن امضا شود و به محض دریافت تاییدیه دریافت پول کالدرون و باز شدن پنجره نقل و انتقالات قرارداد این ۲ بازیکن بسته خواهد شد.»
لشگری تأکید کرد: «هر زمان نامه فیفا به باشگاه ارسال شود جذب این ۲ بازیکن عملی خواهد شد. حتی اگر کادر فنی بازیکن دیگری بخواهد مقدمات جذب او را فراهم خواهیم کرد.»
وی در گفت گو با رادیو تهران با بیان اینکه چهارشنبه پول کالدرون واریز شده است گفت: «آنقدر در اعلام زمان باز شدن پنجره بد قولی شده که نمی‌خواهیم زمان دقیقی به هواداران اعلام کنیم ولی فکر می‌کنم به زودی این اتفاق بیفتد. ما چهارشنبه این پول را واریز کردیم و انتقال پول و نشستن آن به حساب کالدرون کمی زمانبر است و قانون خاص خودش را دارد. امیدواریم به زودی اتفاق بیفتد و به محض اینکه اتفاق بیفتد اطلاع‌رسانی خواهیم کرد. هواداران مطمئن باشند باشگاه این کار را انجام داده و تنها منتظر گرفتن تاییدیه هستیم تا خبر خوش را به هواداران بدهیم.» گفته می‌شود قرارداد این دو بازیکن سه ساله خواهد بود، ضمن اینکه هیچ بند خاصی برای فسخ قرارداد وجود ندارد. با این حال باشگاه پرسپولیس باید توجه کند که با پرداخت حقوق ماهیانه، می‌تواند در فصول آینده از فسخ یکطرفه این بازیکنان جلوگیری کند.
رقم قرارداد وحدت و منوچهر به شکلی است که این دو بازیکن را در زمره ارزان‌ترین خارجی‌های تاریخ باشگاه پرسپولیس قرار می‌دهد و نکته جالب اینکه آنها اگرچه هنوز دستمزدی نگرفته‌اند اما بخشی از این قرارداد را هم تا همین حالا استفاده کرده‌اند!
به گفته یک منبع آگاه در پرسپولیس رقم قرارداد این دو بازیکن در مجموع به 80 هزار دلار (کمتر از 3/2 میلیارد تومان) می‌رسد یعنی مجموع قرارداد آنها به اندازه یک بازیکن متوسط به بالای ایرانی هم نیست. این در حالی است که استقلال اخیراً دو مهاجم خارجی گرفته که به زعم همین منبع آگاه در پرسپولیس برای یکی 300 و برای دیگری 400 هزار دلار پرداخت کرده است. کادر فنی پرسپولیس در تمرینات اختصاصی با این دو بازیکن طی چند روز گذشته به شدت از کیفیت کار آنها تعریف می‌کنند. ضمن اینکه اخلاق و رفتار این دو بازیکن تاجیک هم آنها را تحت تأثیر قرار داده است. غیر از این هر دو بازیکن فوق‌العاده مطیع و فرمانپذیر هستند. کادر فنی پرسپولیس با در نظر گرفتن نمایش فوق‌العاده این دو بازیکن مقابل الهلال و پرسپولیس خواستار جذب آنها شدند و حالا از انتخاب ایشان کاملاً راضی‌اند چرا که هر دو بازیکن هم به لحاظ فنی سطح خوبی دارند و با توجه به جوان بودن‌شان می‌توانند پیشرفت کنند، هم اینکه فوق‌العاده حرفه‌ای و حرف گوش کن هستند.
هنانوف در سیستم سه دفاعه می‌تواند استاپر یا جلوزن سمت راست باشد و در دفاع چهار نفره در قلب دفاع و مدافع میانی متمایل به راست بازی می‌کند. صفروف هم می‌تواند در سیستم سه دفاعه به عنوان وینگ بک راست و در بازی با چهار دفاع در نقش مدافع راست بازی کند اما هر دو نفر باید با پرسپولیس به هماهنگی لازم برسند.
نکته مهم دیگر در مورد این دو بازیکن تاجیک اینکه هر دو نفر تا پایان قرارداد خود به فهرست بزرگسالان نخواهند رسید. صفروف (می‌تواند دو فصل در لیست زیر 23 سال قرار بگیرد و دو فصل هم در فهرست زیر 25 سال باشد و وحدت هنانوف نیز یک فصل در لیست امید و دو فصل در فهرست زیر 25 ساله‌ها.

با وجود یک جای خالی در لیست
پرسپولیس بازیکن خارجی دیگری جذب نمی‌کند
ایران ورزشی – بعد از امضای قرارداد با دو بازیکن تاجیک مد نظر کادر فنی، پرسپولیس بازیکن خارجی دیگری نخواهد گرفت و پرونده جذب مهره خارجی حداقل تا نقل و انتقالات زمستانی بسته خواهد شد. با وجود اینکه لیست بزرگسال پرسپولیس دو جای خالی دارد و این باشگاه می‌تواند یک بازیکن خارجی آزاد جذب کند اما کادر فنی پرسپولیس قید جذب بازیکن خارجی دیگری غیر از دو بازیکن تاجیک را زد و پرونده جذب مهاجم یا هافبک خارجی بار دیگر بسته شد. کادر فنی پرسپولیس اعتقاد دارد در این مقطع بازیکن خارجی قابلی که بتواند برای پرسپولیس کارآمد باشد پیدا نمی‌شود چرا که اگر بازیکن قابلی بود بدون تیم نمی‌ماند.
 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.