سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰

آلتوبلی: اگر پنالتی برای ایتالیا اعلام شود، جورجینیو فرار می کند و در رختکن پنهان می شود

آلتوبلی: اگر پنالتی برای ایتالیا اعلام شود، جورجینیو فرار می کند و در رختکن پنهان می شود

در جریان تساوی 1-1 ایتالیا مقابل سوئیس در مرحله مقدماتی جام جهانی 2022، جورجینیو یک ضربه پنالتی بسیار مهم را از دست داد. جورجینیو 3 پنالتی اخیر خود در پیراهن آتزوری را به گل تبدیل نکرده است. پنالتی آخر ممکن است برای ایتالیا به قیمت از دست رفتن جام جهانی تمام شود.

ایران ورزشی - الساندرو آلتوبلی که با ایتالیا قهرمان جام جهانی 1982 شد، در مصاحبه ای با لا ریپابلیکا گفت:

اگر من جای جورجینیو بودم پس از خراب کردن دو پنالتی برای پنالتی سوم پشت توپ نمی رفتم. او در فینال یورو 2020 پنالتی از دست داد، در بازی رفت با سوئیس هم این موضوع تکرار شد. قبل از زدن ضربه پنالتی سوم مقابل سوئیس (بازی برگشت) چهره او را نگاه کردم و مثل کاغذ سفید بود. جورجینیو بیش از حد استرس داشت.
گل کردن ضربه پنالتی بسیار آسان تر از چیزی است که فکر می کنید. یک قهرمان باید چنین حسی داشته باشد و اگر چنین حسی ندارید، باید شهامت عقب رفتن و دادن ضربه پنالتی به هم تیمی را داشته باشید. در پنالتی های بعدی مثلا اگر برای ایتالیا مقابل ایرلند شمالی پنالتی اعلام شود، می توانم تصور کنم که جورجینیو به سمت رختکن فرار می کند و آنجا پنهان می شود. بعید می دانم دیگر پشت ضربات پنالتی برود. شاید اگر بازی 3-0 باشد، آنگاه جورجینیو برای قطع این روند منفی پنالتی را بزند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.