یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱

صدرنشینی مشترک اصلاً مغرورمان نمی‌سازد

کوشکی: پیکان به دنبال یکی از رده‌های بالای جدول است

کوشکی: پیکان به دنبال یکی از رده‌های بالای جدول است
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو خبرنگار

دنبال این هستیم شخصیت تیمی‌مان را همانطور که هست نشان دهیم. پتانسیل تیمی بالایی داریم و درصددیم پتانسیل تیم خودمان که کسب رده‌ای در بالای جدول است را کسب کرده و آن را نشان دهیم؛ نکته‌ای که اگر چند بازی ما را به‌دقت مشاهده کنید حتماً به آن خواهید رسید

ایران ورزشی - علیرضا کوشکی بازیکن تیم پیکان که تک‌گل باارزش تیمش در دیدار مقابل ذوب‌آهن منجر به صدرنشینی تیمش به‌همراه استقلال به شکل مشترک شد در گفت‌و‌گویی با ایران ورزشی از اهداف تیمش در لیگ بیست‌و‌یکم صحبت می‌کند. او همچنین از قضاوت داور بازی دفاع می‌کند.

از بازی‌تان مقابل ذوب‌آهن شروع کنیم.
واقعاً بازی درگیرانه و خیلی فیزیکی بود که بالا بودن ارزش امتیازی‌اش برای هر دو تیم به حساسیتش دامن زده بود؛ سه امتیازی که ارزش فوق‌العاده‌ای داشت، از همین‌رو هر دو تیم با تمام توان‌شان جنگیدند اما خدا را شکر تیمی که برنده شد تیم پیکان بود و سه امتیاز باارزش بازی را از آن خود کرد.
به دروازه‌بانی گل زدی که پنالتی بازیکن سپاهان را مهار کرده بود به همین دلیل زمان پنالتی زدن استرسی نداشتی؟
گلی که زدم حاصل تلاش همه بازیکنان تیم‌مان بود و همدلی و در خدمت تیم بودن موجب شد بازیکنان با همه وجود تلاش کنند و پنالتی گرفته شد و من هم که به‌عنوان پنالتی زن اول تیمم هستم پنالتی بزنم و خدا را شکر ضربه پنالتی‌ام را هم تبدیل به گل کنم. در رابطه با استرس هم باید بگویم کمی استرس داشتم چون گلر تیم ذوب‌آهن پنالتی‌گیر بود اما با تمرکز خوب در ابتدا با حرکت پاهایم مکث کردم و دروازه‌بان حریف را فریب داده و بر خلاف حرکت دروازه‌بان تیم اصفهانی پنالتی‌ام را تبدیل به گل کردم. خدا را شکر که پنالتی‌ام گل شد تا جواب اعتماد سرمربی تیم‌مان نسبت به خودم را بدهم.
شادی گل خاصی هم بعد از زدن پنالتی داشتی.
شادی خاصی که داشتم را از فصل قبل بعد از گلزنی انجام می‌دهم که یک چشم و گوشم را می‌گیرم و اینگونه شادی می‌کنم.
نشان دادن عدد چهار چه معنایی داشت؟
چون هم‌تیمی‌مان که شماره 4 را می‌پوشد فوت کرده و به رحمت خدا رفته، شماره 4 را من و هم‌تیمی‌هایم بعد از گل زدن نشان دادیم تا با بازیکن هم‌تیمی‌ام به‌نوعی ابراز همدردی کنیم و به او بگوییم که شریک غمش هستیم.
در خصوص صدرنشینی مشترک‌تان با تیم استقلال چه صحبتی داری؟
قرار گرفتن در صدر حس خیلی خوب و لذت‌بخشی دارد که نتیجه تلاش کادر فنی و بازیکنان تیم است، اما ما خیلی خوب به این نکته واقفیم که هنوز خیلی زود است در رابطه با صدرنشینی حرف بزنیم چون هفته‌های زیادی تا پایان لیگ باقی مانده است، اما قرار گرفتن در رده اول به‌نوعی نشان‌دهنده شخصیت تیم و تلاش تیمی‌مان است. همانطور که گفتم صدر حس شیرین اما مسئولیت خیلی سنگینی را بر روی تیم می‌اندازد. ما هم خیلی هوشمندانه نسبت به جایگاه‌مان فکر می‌کنیم و به هیچ وجه مغرور نمی‌شویم چون تازه لیگ شروع شده و در طول فصل اتفاقات و موارد زیادی ممکن است برای تیم‌ها رقم بخورد. بچه‌های ما واقعاً خیلی خوب زحمت می‌کشند و خیلی خوب توانستند خواسته‌ها و تاکتیک مدنظر کادر فنی‌مان را در بازی اجرا کنند.
دنبال کسب چه رده‌ای هستید؟
دنبال این هستیم شخصیت تیمی‌مان را همانطور که هست نشان دهیم. پتانسیل تیمی بالایی داریم و درصددیم پتانسیل تیم خودمان که کسب رده‌ای در بالای جدول است را کسب کرده و آن را نشان دهیم؛ نکته‌ای که اگر چند بازی ما را به‌دقت مشاهده کنید حتماً به آن خواهید رسید.
اما ذوبی‌ها به برگرداندن پنالتی‌شان معترض بودند.
داوری مسابقه واقعاً قضاوت خوبی را از خودش ارائه داد اما در آن صحنه خاص داور اشتباه کرد و به اشتباه در ابتدا اعلام پنالتی کرد چون بازیکن تیم ذوب‌آهن، خدابنده‌لو پای مرا زد. صحنه‌ای که دیدیم همه کارشناسان هم به درستی‌اش صحه گذاشتند ولی داور اشتباه کرد، اما وقتی با کمک‌داورش مشورت کرد تصمیم خودش را برگرداند.
پنالتی که به سود شما گرفته شد واقعاً پنالتی بود؟
صددرصد آن صحنه پنالنی بود و دیدید که حتی تیم حریف هم چندان به آن معترض نبودند. در واقع داوری به‌گونه‌ای بود که ما هیچ سودی از داوری نبردیم و نحوه قضاوت داوری هیچ تأثیری در نتیجه بازی نداشت.
پس کسب سه امتیاز را عادلانه می‌دانی؟
بله، ما مستحق برد بودیم چون باهوش‌تر عمل و از فرصت‌مان بهتر استفاده کردیم و در نهایت برنده شدیم.
بازی بعدی‌تان با فجرسپاسی است.
بازی با تیم فجر خیلی دشوار است چون تیم شیرازی تیم چغر و دونده و سختکوشی است و دیدید که حتی استقلال را هم در شیراز متوقف کرد، با این وجود ما هم نشان دادیم تیم خوبی هستیم و تمام تلاش‌مان را انجام می‌دهیم که به بهترین نتیجه ممکن برسیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.