جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

برای بالا بردن سرمایه

بکام به دنبال عرضه اولیه سهام خود در بورس

بکام به دنبال عرضه اولیه سهام خود در بورس

یک تیم بازی‌های ویدیویی که دیوید بکام سهامش را دارد به دنبال عرضه اولیه سهام خود در بازار بورس لندن است.

یک تیم بازی‌های ویدیویی که دیوید بکام سهامش را دارد به دنبال عرضه اولیه سهام خود در بازار بورس لندن است. بازی‌های ویدیویی آنلاین محبوبیت بسیاری کسب کرده‌اند، و حالا بکام هم به سراغ این بازی‌ها رفته است.

این تیم Guild Esports نام دارد و یک سال پیش تاسیس شده است. آنها می‌خواهند که 20 میلیون پوند سرمایه در بازار بورس لندن جذب کنند تا به این ترتیب بتوانند 20 بازیکن حرفه‌ای را تا انتهای سال بعد میلادی به خدمت بگیرند. این تیم به دنبال آن است که در آن زمان، سرمایه‌های بیشتری را جذب کرده باشد.

به گفته یکی از منابع نزدیک، این تیم می‌خواهد ارزشی 50 میلیون پوندی داشته باشد. آنها پیش‌تر هدف خود را 100 میلیون پوند تعیین کرده بودند، اما حالا انتظارات خود را بسیار پایین آورده‌اند. این به دلیل نوسانات بازار است و البته آنها با سرمایه‌گذاران و مشاوران خود در ماه‌های گذشته صحبت کرده‌اند و به این نتیجه رسیده‌اند که ارزش‌گذاری 50 میلیون پوندی معقول‌تر است. تیم گیلد در تابستان توانست 5 میلیون پوند سرمایه جذب کند.

بکام بخش قابل توجهی از سهام این تیم را در اختیار دارد، هرچند که سهام اکثریت در اختیار او نیست. این سهام او از طریق شرکت سرمایه‌گذاری‌اش با نام DB Ventures خریداری شده است.

در عرضه سهام این شرکت، 40 درصد سهام به فروش خواهد رسید. یکی از اهداف این عرضه اولیه این است که مشخص شود سرمایه‌گذاران چقدر علاقه دارند که در عرصه بازی‌های ویدیویی سرمایه‌گذاری کنند. این صنعت رو به گسترش است، و محبوبیت بسیاری بین افراد زیر 35 سال، به‌ویژه مردان پیدا کرده است.

کارلتون کرتیس، رییس اجرایی گیلد، که پیش‌تر از مدیران Activision Blizzard بود، گفته که یکی از دلایل عرضه سهام این تیم در بورس، این است که طرفداران فرصت آن را داشته باشند که در تیم محبوب خود سهم داشته باشند.

تعداد مخاطبانی که بازی‌های ویدیویی را به صورت آنلاین دنبال می‌کردند در دوران قرنطینه ویروس کرونا بسیار افزایش داشته است. در آن هنگام، بازی‌های ورزشی به دلیل شیوع این ویروس لغو شده بود و بسیاری به سراغ بازی‌های ویدیویی رفته بودند. حالا شرکت‌های فعال در زمینه بازی‌های ویدیویی می‌خواهند که از توجهی که به این بازی‌ها شده نهایت استفاده را ببرند.

تعداد تماشاگران بازی‌های ویدیویی تقریبا 500 میلیون نفر بوده است. تخمین زده شده که درآمد این بازی‌ها در سال 2019، برابر با یک میلیارد دلار بوده است.

کرتیس می‌گوید: «به باور ما، بازی‌های ویدیویی در پنج سال آینده رقیب بسیاری از ورزش‌های سنتی خواهند بود». هدف او این است که در 12 ماه پیش رو، یک میلیون هوادار برای این تیم ثبت نام کرده باشند.

بازیکنان تیم گیلد در بازی‌های فورت‌نایت، CS: Go، راکت لیگ، و فیفا با تیم‌های دیگر رقابت خواهند کرد. یکی از منابع درآمد گیلد، کسب عنوان در مسابقات و دریافت جایزه آن است. اما آنها امیدوارند که از شهرت بکام هم استفاده کنند و درآمد اسپانسرشیپ خوبی به دست بیاورند. این تیم به دنبال آن است که در عرض یک سال، 5 میلیون پوند درآمد اسپانسرشیپ داشته باشد و یک میلیون پوند هم از فروش محصولاتش به دست بیاورد.

کرتیس بر این باور است که به‌زودی، چند تیم حاکم ورزش‌های ویدیویی خواهند شد. گیلد قصد دارد یک شبکه استعدادیابی تشکیل دهد، و بازیکنان بااستعداد را در آکادمی خود پرورش دهد. کرتیس می‌گوید: «سرمایه زیادی نیاز داریم تا به آن‌جا برسیم، اما مطمئنیم که در عرض چند سال به این مرحله خواهیم رسید.»

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.